NL: nyertek az oroszok, elléptek a csoportjukban

Az orosz labdarúgó-válogatott 2–0-ra legyőzte a törököket a Nemzetek Ligája B-divíziójának 2. csoportjában, a vasárnapi játéknapon.

Oroszország: örökös eltiltást kértek a balhés válogatottakra

Minden bizonnyal fogházban tölti az előttünk álló két hónapot az orosz labdarúgó-válogatott két tagja, Alekszandr Kokorin és Pavel Mamajev, miután hétfőre virradóra súlyosan bántalmaztak egy sofőrt és az Ipari és Kereskedelmi Minisztérium egyik hivatalnokát.

NL: idegenben ikszelt, és még nyeretlen a svéd válogatott

Második mérkőzésén is nyeretlen maradt a svéd labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligája B-divíziójának 2. csoportjában, a skandinávok ezúttal Oroszországban játszottak gól nélküli döntetlent.

Oroszország: Putyin hatékony doppingellenes rendszert ígér

Oroszország a világ egyik leghatékonyabb doppingolás elleni rendszerét kívánja kiépíteni – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök egy Uljanovszkban megrendezett szerdai konferencián.

Oroszország: az egyik vb-hős lemondta a válogatottságot

Visszavonult az orosz válogatottól a csapatkapitány, a CSZKA Moszkva 32 éves kapusa, Igor Akinfejev – jelentette be a szövetség a hivatalos honlapján.

Jégkorong: Oroszország rendezi a 2023-as vb-t

Oroszország rendezi a 2023-as jégkorong-világbajnokságot – közölte az orosz sportági szövetség alelnöke a TASZSZ hírügynökséggel.

Rg-vb: bolgár aranylányok után olasz csattanó a vb végére

Befejeződött Szófiában a 2018. évi ritmikusgimnasztika-világbajnokság: a záró napon 5 karikával a házigazda bolgárok, 3 labda, 2 kötéllel pedig az olaszok szerezték meg az aranyérmet.

Rg-vb: Magyarország kijutott a 2019-es vb-re; a kifütyült oroszok aranyérme!

Az Árkai Zsófia, Borsányi Patrícia, Földi Cintia, Kovács Jázmin, Németh Virág, Wehovszky Vivien összeállítású magyar együttes kéziszercsapat a 19. helyen végzett összetettben a szófiai ritmikusgimnasztika-világbajnokságon, ezzel kijutott a 2019-es olimpiai kvalifikációs vb-re. A hazai közönség ugyan haragosan tüntetett a fő rivális ellen, de Oroszország fölényesen megnyerte az aranyérmet, az ezüst az olaszoké, a bronz a második gyakorlatukban hatalmasat hibázó bolgároké lett. A három dobogós kijutott a 2020-as tokiói olimpiára.

Spanyolország: Cserisevet tisztázta az antidoppingcsoport

A spanyol antidoppingcsoport nem talált semmi szabályelleneset Gyenyisz Cserisev, a Valencia orosz válogatott labdarúgója ügyében lefolytatott vizsgálata során.

Felkészülés: az orosz válogatott kiütötte Csehországot

Az orosz labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 5–1-es győzelmet aratott Csehország felett Rosztov-na-Donuban.

NL: világbajnoki orosz forma, győzelem Trabzonban

Az orosz labdarúgó-válogatott győzelemmel mutatkozott a Nemzetek Ligájában, péntek este ugyanis 2–1-re felülmúlta Trabzonban a törököket.

Világbajnokság ide vagy oda, az orosz futball nem lép előre

Elnézve az orosz klubok helyzetét, kis túlzással azt is mondhatnánk, olyan, mintha a világbajnokság nem is lett volna. Pedig Oroszország a nyáron a nemzetközi futball csúcseseményének kiváló házigazdája volt, a válogatottja pedig minden várakozást felülmúlva negyeddöntőig menetelt (búcsúztatva többek között Spanyolországot is). A klubok mégsem tudták meglovagolni a vb generálta hullámokat.

Vb 2018: ismét őrizetbe vették a Pussy Riot tagjait

Nem engedélyezett nyilvános esemény megtartása címén ismét őrizetbe vették hétfőn Moszkvában a Pussy Riot női punkzenekar három tagját és egy férfit, alig néhány perccel azután, hogy kiengedték őket a fogvatartási központból.

Vb 2018: kitüntették az orosz válogatott tagjait

Vlagyimir Putyin elnök szombaton kitüntette a hazai rendezésű világbajnokságon negyeddöntős orosz labdarúgó-válogatott játékosait és szakmai stábját.

Férfi vízi Eb: nem jött össze az orosz csoda, ellenünk folytatják

A görög válogatott játszhat az ötödik helyért a barcelonai férfi vízilabda Európa-bajnokságon, mivel 12–11-re legyőzte Oroszországot. A meccs a hajráig sokkal simábbnak tűnt, a hét gólig jutó Jannisz Funtulisz vezérletével a görögök a második negyed elején már 6–1-re vezettek, de még a szünet előtti másodpercekben is 9–4 volt az állás. Az oroszok alaposan felzárkóztak, ám fordítani nem tudtak, így a hetedik helyért játszanak, a mieink ellen.

Vb 2018: Csercseszov marad az orosz kapitány

Sztanyiszlav Csercseszov marad a hazai rendezésű világbajnokságon negyeddöntős orosz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

Videó: sírva fakadtak az oroszok, mikor Pogbáék távoztak

Meglepő videó került elő az egy héttel ezelőtt világbajnoki címet szerző francia válogatottról. Amikor Paul Pogbáék elhagyták az oroszországi szállásukat, a hotel alkalmazottjaitól hosszú percekig búcsúztak. A vendéglátók nem is bírták könnyek nélkül a franciák távozását.

Oroszország: visszavonult a CSZKA legendás testvérpárja

Bejelentette a visszavonulását Alekszej és Vaszilij Berezuckij, a CSZKA Moszkva labdarúgócsapatának legendás ikerpárja.

Olimpia: Putyin megerősítette Oroszország rendezési szándékát

Vlagyimir Putyin elnök pénteken megerősítette Oroszország olimpiarendezési szándékát.

Vb 2018: állami támogatással segítik a stadionok fenntartását

Oroszországban állami támogatással segítik a vasárnap véget ért labdarúgó-világbajnokságon használt 12 stadion fenntartását a következő öt évben.