Női vb: Olaszország 28 év után, Hollandia először negyeddöntős

Az olasz női labdarúgó-válogatott Kína 2–0-s legyőzésével, míg az Európa-bajnok holland nemzeti csapat a 2015-ös döntős Japán 2–1-es megverésével jutott be a világbajnokság negyeddöntőjébe.

U21: a kiesés után lemondott az olasz szövetségi kapitány

Lemondott Luigi Di Biagio, az U21-es olasz labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, miután együttese már a csoportból sem jutott tovább a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.

Olaszország: óriási hiba a Palermónál, kirakják a klubot a Serie B-ből?

Könnyen elképzelhető, hogy a 2019–2020-as idényt mégsem az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie B) kezdi meg a Balogh Norbertet is foglalkoztató Palermo: a klub a hírek szerint nem küldte el időben az induláshoz szükséges dokumentumokat. A klubnál tagadnak.

Juventus: Sarri nem érzi úgy, hogy elárulta volna a Napolit

Hivatalos sajtótájékoztatón mutatta be a Juventus Maurizio Sarrit, mint a klub új vezetőedzőjét. A 60 éves szakember Cristiano Ronaldóról, Gonzalo Higuaínról és a Bajnokok Ligája megnyeréséről is beszélt.

U21-es Eb: spanyol siker; az olaszoknak 30 kísérlet is kevés volt

A spanyol labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Belgiumot az U21-es Európa-bajnokságon a csoportkör 2. fordulójában, az A jelű négyesben. Az olaszok úgy kaptak ki a lengyelektől, hogy a mérkőzésen összesen 30-szor kísérleteztek – gólt viszont nem tudtak szerezni.

Női vb: Marta lehagyta Klosét, mégsem ő a nap hőse

Brazília és Ausztrália is bejutott a legjobb tizenhat közé a franciaországi női labdarúgó-világbajnokságon, mivel mindkét válogatott megnyerte a harmadik mérkőzését, így hat ponttal zárt a C-csoportban. A brazilok a csoportelső Olaszországot győzték le 1–0-ra Marta tizenegyesgóljával, míg az ausztrálok a vb-újonc Jamaicát verték meg 4–1-re Sam Kerr mesternégyesével.

U20-as vb: Ecuador megbüntette a büntetőt hibázó olaszokat – övé a bronz!

Ecuador lett a Lengyelországban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokság bronzérmese, miután a hosszabbításban, Richard Mina 104. percben született góljával 1–0-ra legyőzte Olaszországot.

Női vb: az olaszok és az angolok is nyolcaddöntősök

A japán női labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Skóciát a franciaországi világbajnokság csoportkörének második fordulójában, az olaszok pedig 5–0-ra kiütötték Jamaicát, s továbbjutottak a C jelű négyesből. A játéknap harmadik mérkőzésén Anglia 1–0-ra nyert Argentína ellen, ezzel bebiztosította a helyét a nyolcaddöntőben.

Olaszország: hatályon kívül Mino Raiola eltiltása – hivatalos

Az olasz szövetség annulálta Mino Raiola eltiltását, amellyel májusban sújtotta a sztármenedzsert. Így az olasz-holland futballügynök ismét közreműködhet az átigazolásokban.

Eb 2020, J-csoport: Besic álompasszt adott, de hibátlanok maradtak az olaszok

Az olasz labdarúgó-válogatott hazai környezetben 2–1-re legyőzte Bosznia-Hercegovinával az Európa-bajnoki selejtezősorozat J-csoportjában. Az örmények meglepetésgyőzelmet arattak Görögországban, a finnek papírformasikert Liechtensteinben.

U20-as vb: egy-egy gól döntött, Ukrajna és Dél-Korea a fináléban

A Lengyelországban zajló U20-as labdarúgó-világbajnokságon kialakult a döntő párosítása: Ukrajna Olaszországot, míg Dél-Korea Ecuadort győzte le 1–0-ra.

Női vb: a brazilok ásza átadta a múltnak C. Ronaldo rekordját

Brazília a papírformának megfelelően magabiztos győzelmet aratott Jamaica felett (3–0), Ausztrália azonban meglepetésre kikapott Olaszországtól (1–2) a női labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának első fordulójában. A D jelű kvartettben Anglia legyűrte Skóciát.

Eb 2020, J-csoport: tíz perc kellett az olasz győzelemhez Athénban

A 2020-as Eb-selejtezők J-csoportjában Olaszország tovább folytatja ragyogó szereplését, ezúttal Görögországot intézte el 3–0-ra, így hibátlanul, kapott gól nélkül vezeti a csoportot, amelynek második helyére a Bosznia-Hercegovinát legyőző Finnország lépett elő, míg Örményország is megszerezte első győzelmét, Liechtensteint felülmúlva.

U20-as vb: hihetetlen öngól, hatalmas kapushiba, ukrán–olasz meccs az elődöntőben

Ukrajna Kolumbiát, Olaszország Malit győzte le az U20-as világbajnokság negyeddöntőjében, így mind a két válogatott bejutott a legjobb négy közé a lengyelországi tornán.

U20-as vb: kéz a kézben jutott tovább Olaszország és Japán

A 11. percben büntetőt hibázó Japán 0–0-s döntetlent játszott Olaszországgal a lengyelországi U20-as világbajnokság B-csoportjának záró fordulójában. Ezzel mindkét válogatott biztosan továbbjutott a kvartettből, a csoportlesőség viszont az olaszoké lett. Az esti programban az A-csoportban Kolumbia 6–0-ra kiütötte Tahitit, míg Szenegál gól nélküli döntetlent játszott a házigazda lengyelekkel. Ebből a négyesből mindenki továbbjutott a vesztesen kívül.

U20-as vb: a házigazda kiütötte Tahitit, Szenegál és az olaszok hibátlanok

A csoportkör második fordulójában megszerezte első győzelmét Japán a lengyelországi U20-as világbajnokságon: Mijasiro duplájával, valamint Tagava találatával 3–0-ra verte meg Mexikót a B-csoportban. Az olaszok Pinamonti góljával 1–0-ra nyertek Ecuador ellen, így őrzik vezető helyüket a kvartettben. Az A-csoportban Szenegál 2–0-ra fölülmúlta Kolumbiát, a házigazda Lengyelország pedig ötöt vágott Tahitinek.

Serie B: nem jött össze a feljutás, távozik a Milan legendája

Az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie B) szereplő Perugia hivatalosan is bejelentette, hogy Alessandro Nesta távozik a vezetőedzői posztról.

U17-es Eb: Hollandia megvédte a kontinensbajnoki címét

Tavaly csupán tizenegyesekkel, ezúttal 4–2-es győzelemmel nyerte meg az U17-es labdarúgó Európa-bajnokságot a holland válogatott, amely a fináléban ismét Olaszországot múlta felül.

U17-es Eb: Hollandia a döntőben, megismétlődik a tavalyi finálé

Az Írországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokság első elődöntőjében Hollandia Mohamed Taabouni 89. percben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a legjobb nyolc között a magyar válogatottat búcsúztató Spanyolországot. A másik mérkőzésen Olaszország fordított Franciaország ellen, így megismétlődik a tavalyi finálé.

U17-es Eb: az olaszok jutottak harmadikként elődöntőbe

Olaszország jutott harmadikként elődöntőbe az Írországban zajló U17-es labdarúgó Európa-bajnokságon, mivel a hétfői negyeddöntőben 1–0-ra legyőzte Portugáliát. A mérkőzést eldöntő találatot Franco Tongya szerezte a 26. percben.