Tenisz: Fucsovics Márton 13 helyet rontott a világranglistán

Fucsovics Márton 13 helyet rontva a 66., Balázs Attila pedig egy pozíciót visszaesve 109. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, melynek élén továbbra is Novak Djokovics áll.

Aus. Open: Még akkor szeretnék GS-t nyerni, amikor Djokovicsék versenyeznek – Thiem

Mint arról beszámoltunk, 2020-ban is Novak Djokovics nyerte meg az ausztrál nemzetközi teniszbajnokságot (Australian Open), mivel a vasárnapi döntőben 3 óra 59 perces csatában, öt szettben legyőzte az osztrák Dominic Thiemet. A régi-új világelső a finálé után mentális erejének hátteréről beszélt, osztrák riválisa pedig arról, hogy az első Grand Slam-trófeáját még akkor szeretné megszerezni, amikor a „nagy hármas” tagjai is a vetélytársak közé tartoznak.

Aus. Open: döntő játszmában legyűrte Thiemet, nyolcadszor bajnok Djokovics

A 32 éves szerb Novak Djokovics hatalmas küzdelemben karrierje során nyolcadik alkalommal nyerte meg az Australian Opent – egyben a 17. GS-tornagyőzelmét aratta –, mivel a döntőben egy perc híján négy óra hosszú, ötszettes mérkőzésen felülmúlta az osztrák Dominic Thiemet, s ennek révén egyszersmind hétfőtől ismét ő vezeti a világranglistát.

Australian Open: Djokovics legyőzte Federert, nyolcadszor döntős

A második kiemelt Novak Djokovics három szettben legyőzte Roger Federert az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) elődöntőjében. A szerb teniszező nyolcadik alkalommal jutott be a torna döntőjébe – eddig mind a hétszer győzött.

Federernek csak az első szettben volt esélye, Djokovics a döntős

A második kiemelt Novak Djokovics három szettben legyőzte Roger Federert az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) elődöntőjében. A szerb teniszező nyolcadik alkalommal jutott be a torna döntőjébe – eddig mind a hétszer győzött.

Aus. Open: Raonicnak esélye sem volt, Djokovics–Federer az elődöntőben

Roger Federer után a szerb Novak Djokovics is bejutott az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjébe, miután a negyeddöntőben három játszmában (6:4,6:3, 7:6) legyőzte a kanadai Milos Raonicot.

Aus. Open: Djokovics és Raonic is három játszmában a nyolc között

Az Australian Open vasárnap hajnali mérkőzésein a férfi egyesben a 32. kiemelt kanadai, Milos Raonic három játszmában búcsúztatta a horvát Marin Cilicet, a női egyesben a 7. kiemelt cseh, Petra Kvitová döntő szettben legyőzte a 22. helyen rangsorolt görög, Maria Szakkarit. A juniorok között a fiúk egyesében Fajta Péter nyert a román Sebastian Gima ellen 6:3, 6:3-ra, a lányoknál Tóth Amarissza két szettben kikapott az orosz Jelena Avaneszjantól 6:1, 6:4-re.

Aus. Open: Djokovics marad a japán vonalon; Barty is a 32 között

Az Ausztralian Open harmadik játéknapjának szerda hajnali programjában elmaradtak az igazi falrengető meglepetések: a férfiaknál a második Novak Djokovics, a nőknél az első kiemelt Ashleigh Barty is simán került a harmadik fordulóba, ahol a címvédő Oszaka Naomira a szetthátrányból továbbjutó Cori Gauff vár.

Aus. Open: Djokovics győzött, 900-adszor karrierje során

Roger Federer három sima játszmában, 6:3, 6:2, 6:2-re legyőzte az amerikai Steve Johnsont az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének első fordulójában. Novak Djokovics szintén nyert, a szerb klasszis Jan-Lennard Struff ellen profi pályafutása 900. győzelmét könyvelte el. A hölgyeknél a hétszeres bajnok Serena Williams, a címvédő Oszaka Naomi, a tavalyi döntős Petra Kvitová és a pályafutása utolsó Grand Slam-tornáján szereplő Caroline Wozniacki is továbbjutott, míg a 15 éves Coco Gauff kiejtette a nála 24 esztendővel idősebb Venus Williamset.

Australian Open: boldogság és lazaság helyett gyász és aggodalom

A boldogságot és a lazaságot felváltotta a gyász és az aggodalom: a megszokottnál jóval sötétebb hangulatban, az ausztráliai bozóttüzek füstje alatt, a jótékonyságra fókuszálva rendezik meg az év első tenisz Grand Slam-tornáját, az Australian Opent.

ATP-kupa: Djokovics vezérletével nyertek a szerbek

Novak Djokovics vezérletével a szerbek 2–1-re legyőzték a spanyolokat az első alkalommal kiírt tenisz ATP-kupa vasárnapi döntőjében.

ATP-kupa: szerb–spanyol döntőt rendeznek Sydneyben

A szerb és a spanyol válogatott vívja a vasárnapi döntőt az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupán.

ATP-kupa: Nadal kikapott, de a spanyolok így is elődöntősök

A szerbek lesznek az oroszok ellenfelei az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa elődöntőjében, miután pénteken 3:0-ra legyőzték Kanadát. A másik ágon Spanyolország Rafael Nadal veresége ellenére legyőzte Belgiumot.

ATP-kupa: Thiem kikapott, az osztrák csapat kiesett

Rafael Nadal és Novak Djokovics vezetésével a már negyeddöntős spanyolok és szerbek is győzelemmel zárták a csoportkört az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa szerdai napján.

ATP-kupa: Nadal és Djokovics is negyeddöntőbe vezette csapatát

Rafael Nadal és Novak Djokovics is győzelemmel vezette csapatát a negyeddöntőbe az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa hétfői napján.

ATP-kupa: Djokovics és Nadal győzelemmel segítette csapatát

Novak Djokovics és Rafael Nadal is kétszettes győzelemmel segítette csapatát az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa szombati napján.

Rájött, sokkal több pihenőre van szüksége a testnek és az agynak

Siklósi Gergelynek az egyéni világbajnoki címe megtanította, hogy nemcsak a munka, a pihenés is rendkívül fontos. A 22 éves párbajtőrözőnek a családi asztalnál a vívás tabu, és ha tehetné, szeretteit luxuskörülmények között vendégelné meg saját otthonában.

Videó: C. Ronaldo Djokovicsot tanítja minél magasabbra ugrani

Mint arról beszámoltunk, Cristiano Ronaldo családjával pihen az ünnepek alatt, ám a Juventus sztárja természetesen ilyenkor sem áll le az edzésekkel. Most éppen Novak Djokovicsot, a világklasszis teniszezőt tanítja magasra ugrani, miután nemrég 71 centiméterre a talajtól fejelt gólt a Sampdoriának az olasz bajnokságban.

Tenisz: Nadal nyerte meg a bemutató tornát Abu-Dzabiban

A világelső Rafael Nadal nyerte meg az Abu-Dzabiban rendezett bemutató tenisztornát.

Tenisz: Cicipasz megverte Djokovicsot, Nadallal döntőzik

A világelső spanyol Rafael Nadal győzött, a szerb Novak Djokovics viszont kikapott az Abu-Dzabiban zajló bemutató tenisztorna pénteki játéknapján.