Eb 2020, F-csoport: győzelemmel kezdték a spanyolok a selejtezőket

Spanyolország labdarúgó-válogatottja győzelemmel indította Európa-bajnoki selejtezőit: az F-csoport szombat esti mérkőzésén Valenciában 2–1-re múlta felül Norvégiát.

Ramos panenkás büntetője döntött, spanyol siker Norvégia ellen

U19: döntetlennel kezdte az elitkört a magyar válogatott

Megkezdte szereplését Horvátországban az U19-es magyar labdarúgó-válogatott az Eb-selejtező elitkörében. A Norvégia elleni találkozó első félidejét a magyar válogatott uralta, de gólt nem sikerült szereznie. A második félidőben változott a játék képe, az északiak vették át az irányítást, és Csóka kiállítása miatt a 65. perctől emberelőnyben is játszottak. A magyar csapat viszont jó védekezéssel megőrizte kapuját a góltól, és egy pontot szerzett.

Egy ponttal kezdte az elitkört Norvégia ellen az U19-es válogatott

Megkezdte a szereplését Horvátországban az U19-es magyar labdarúgó-válogatott, az Eb-selejtező elitkörében. A Norvégia elleni találkozó első félidejében a magyar válogatott dominált, de gólt nem sikerült szerezni. A második félidőben változott a játék képe, az északiak vették át az irányítást, és Csóka kiállítása miatt a 65. perctől emberelőnyben is játszottak. A magyar csapat viszont jó védekezéssel megőrizte kapuját a góltól, és egy pontot szerzett.

Kép: ez a címlap megmutatja, milyen népszerű is Solskjaer

Nem meglepő, hogy büszkék Norvégiában a Manchester United menedzserére, Ole Gunnar Solskjaerra. A klub korábbi játékosának irányításával egészen más a hangulat a „vörös ördögöknél”, és az eredménybeli javulás sem marad el. Így azon sincs okunk meghökkenni, hogy a legnagyobb norvég napilap, a VG ötvenhárom Solksjaer-arcképet helyezett el a címlapján „53 mosolygós nap” felirattal az MU PSG elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntője előtt.

FTC: kenyai születésű norvég támadó érkezett – hivatalos

Kenyai születésű norvég támadót szerződtetett a Ferencváros labdarúgócsapata: a zöld-fehérek a hivatalos honlapjukon tették közzé, hogy mindenben megállapodtak Tokmac Chol Nguennel, aki a norvég élvonalbeli Strömsgodsettől érkezik az FTC-hez.

Férfi kézi-vb: apa, MVP és világbajnok lett – reggelig ünnepeltek Hansenék

Dánia először nyerte meg a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben rendkívül domináns játékkal, 31–22-re felülmúlta Norvégiát. A dánok örömünnepe egészen hétfő reggelig folytatódott a torna legértékesebb játékosának megválasztott – és a gólkirályi címet is kiérdemlő Mikkel Hansen – vezérletével, akinek nem csupán a vb-siker miatt volt oka az örömre.

Erődemonstráció a döntőben: Dánia hibátlanul vb-győztes

Dánia először nyerte meg a férfi kézilabda-világbajnokságot, miután a döntőben rendkívül domináns játékkal, 31–22-re felülmúlta Norvégiát. A torna legértékesebb játékosának a gólkirályi címet is kiérdemlő Mikkel Hansent választották meg.

Férfi kézi-vb: a dánok otthon gyűjthetik be a még hiányzó trófeát

Mindenképpen új győztest avatnak a férfi kézilabda-világbajnokság kora esti döntője után (kezdés: 17.30, Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n), ugyanis a társházigazda Dánia és Norvégia sem nyert még vb-aranyat korábban. A dánoknál becserélték a finálé előtt Hans Lindberget, míg a norvégoknál valószínűleg játszhat az elődöntőben megsérülő Magnus Röd.

Férfi kézi-vb: Hansenék szétszedték a franciákat, Norvégiával döntőznek

Az olimpiai bajnok dán válogatott Mikkel Hansen tizenkét találatának és Jannick Green kapus parádés teljesítményének köszönhetően 38–30-ra megverte a címvédő Franciaországot a férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, ezzel társházigazdaként bejutott a vasárnapi fináléba, amelyben a németeket legyőző Norvégia vár rá.

Férfi kézi-vb: dán–francia és német–norvég az elődöntőben

Az I. csoportból Németország és Franciaország, a II.-ból Dánia és Norvégia jutott az elődöntőbe a 2019-es férfi kézilabda-világbajnokságon. Egyiptom hét góllal, 30–23-ra legyőzte Tunéziát, s miután a mieink több mint öt góllal kikaptak Norvégiától (35–26), ez a II. csoport negyedik helyét jelentette David Davis válogatottjának – a magyar csapatnak pedig a búcsút. Az I. csoportban Brazília 32–29-re legyőzte Izlandot, Horvátország pedig 23–20-ra – a már biztos elődöntős – Franciaországot. Így a Németországtól egygólos vereséget szenvedő spanyolok csúsztak vissza negyediknek és lesznek Egyiptom ellenfelei a 7. helyért.

Férfi kézi-vb: mások kezében a sorsunk – így alakul ki az olimpiai selejtező

A magyar férfi kézilabda-válogatott Norvégia elleni vereségével az 5. helyen végzett középdöntős csoportjában, ezzel elszalasztotta a lehetőséget, hogy már a világbajnokságon kiharcolja a részvételt az olimpiai kvalifikációs tornára. Magyarország a 10. helyen zárta a világbajnokságot. Elképzelhető olyan forgatókönyv, hogy még a vb-10. is kijut az olimpiai selejtezőtornára, ám ehhez most már jó néhány feltételnek teljesülnie kellene, és a magyar válogatott sorsa más csapatok kezébe került.

Férfi kézi-vb: 9 gólos vereség Norvégiától, 10. a magyar válogatott

Magyarország férfi kézilabda-válogatottja 35–26-os vereséget szenvedett Norvégiától, ezzel eldőlt, hogy nem játszhat a 7. helyért és az olimpiai kvalifikációs torna lehetőségéért, így a 10. pozícióban zárja a 2019-es világbajnokságot. Az első félidő után még csak háromgólos volt a norvég előny, de a második félidő elején gyors indításaikkal elhúztak és végül magabiztosan nyertek az északiak.

Norvégia szertefoszlatta a magyar álmokat, 10. a válogatott a vb-n

Magyarország férfi kézilabda-válogatottja 35–26-os vereséget szenvedett Norvégiától, ezzel eldőlt, hogy nem játszhat a 7. helyért és az olimpiai kvalifikációs torna lehetőségéért, így a 10. pozícióban zárja a 2019-es világbajnokságot. Az első félidő után még csak háromgólos volt a norvégok előnye, de a második félidő elején gyors indításaikkal elhúztak és magabiztosan nyertek az északiak. Sokkal messzebb került az olimpiai selejtezőtorna – ettől kezdve jó néhány feltételnek teljesülnie kell ahhoz, hogy játszhassunk a kvalifikációs versenyen, és a magyar csapat immár nem tartja saját kezében a sorsát.

Kézi-vb: így érhetünk oda a helyosztóra; elbuknak-e a dánok a skandináv belharcban?

A középdöntő utolsó fordulóját rendezik a dán–német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon. Számunkra a legfontosabb, hogy megszerezzük a helyosztót érő negyedik helyet a II. csoportban, ehhez Egyiptomot kell magunk mögött tartanunk. A legegyszerűbb az lenne, ha pontot tudnánk szerezni a legutóbbi vb-n ezüstérmes Norvégiával szemben (kezdés: 18.00, Tv: M4 Sport, élőben az NSO-n). Bonyolítja a képet, hogy közben a három skandináv csapat nagy harcban van a két elődöntős helyért.

Férfi kézi-vb: a 10 perces gólcsend is belefért a németeknek

A férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjében a norvég válogatott a 11 gólig jutó Magnus Jöndal vezérletével 30–27-re legyőzte Svédországot. Este a dánok megverték Egyiptomot, a másik csoportban a spanyolok fölényes sikert arattak Brazília felett, míg a horvátok nagy csatában buktak el a németek ellen. A társházigazda a sikerével elődöntős, ahogyan a címvédő franciák is továbbjutottak.

Férfi kézi-vb: Norvégia hozta a kötelezőt Egyiptom ellen

Brazília óriási meglepetésre 29–26-ra legyőzte Horvátországot a német–dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon. A franciák és a norvégok nem botlottak, előbbi Izland, utóbbi Egyiptom ellen nyert.

Férfi kézi-vb: Egyiptom majdnem megtréfálta a svédeket

Angola drámai végjátékban 24–23-ra felülmúlta Katart a férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. A horvátok Izland legyőzésével kezdtek, míg a Szerbia–Oroszország összecsapás – az argentin–magyarhoz hasonlóan – döntetlennel zárult. A franciák két góllal nyertek a brazilok ellen, míg a norvégok és a spanyolok magabiztos sikert arattak.

A norvég rekorder a jövőben is szívesen nézi női kéziválogatottunkat

Hosszú és eredményes pályafutása során mindent megnyert a norvég női kézilabda-válogatottal, míg klubjával, a Larvikkal a Bajnokok Ligájában is felért a csúcsra. Nála többször senki nem szerepelt a skandináv nemzeti csapatban, a decemberi Európa-bajnokságon azonban már szakértőként figyelte a helyszínről, ahogy a címvédő lemarad az elődöntőről. Karoline Dyhre Breivang elismerően beszélt nekünk a magyar csapat játékáról, és a jövőben is érdeklődve követi majd a mieink szereplését.

Női kézi: Mörk testvére sokkoló bejelentést tett

Thea Mörk számára öt percig tartott élete első felnőtt világeseménye. Kiújuló sérülése miatt úgy érzi, nem tudna a tokiói olimpiára sem megfelelően felkészülni, ezért inkább a civil életére helyezi a hangsúlyt. A 2011-ben Bajnokok Ligáját nyert balszélső 27 évesen döntött a visszavonulás mellett.