Tenisz: McEnroe szerint óriási szükség van a Laver-kupára

Az amerikai legenda John McEnroe szerint Roger Federer és Rafael Nadal visszavonulása után is sokat tehet a sportágért, amint Rod Laver példája is mutatja.

Laver-kupa: Nadal egyesben nyert, majd párosban kikapott

A teniszezők Laver-kupájának második napján az amerikai John Isner szetthátrányból fordítva legyőzte a német Alexander Zverevet, de Roger Federer szintén fordítva megverte Nick Kyrgiost. A szombati harmadik mérkőzésen Rafael Nadal két, viszonylag sima szettben nyert Milos Raonic ellen, párosban viszont alulmaradt Sztefanosz Cicipasz oldalán a Nick Kyrgios, Jack Sock kettőssel szemben.

US Open: súlyos vereséggel ért véget Gauff álma, Kyrgios is kiesett

A világ legnagyobb teniszstadionjában, a 23 771 férőhelyes Arthur Ashe-ben nem sok szék maradt üresen a nagyon várt főműsoridős összecsapáson: a US Open első kiemeltje, a címvédő japán Oszaka Naomi az Egyesült Államok új kedvence, a Babos Tímeát is legyőző Cori Gauff ellen lépett pályára. Az este másik centerpályás meccsét az orosz Andrej Rubljov és az ausztrál Nick Kyrgios vívta.

US Open: Az ATP korrupt, ezért nem izgatom magam – Kyrgios

Bár három szettben legyőzte az amerikai Steve Johnsont, nem múlt el botrány nélkül a US Open legutóbbi napja Nick Kyrgios ausztrál teniszező számára. A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón korruptnak nevezte az ATP-t.

A balhés ausztrál teniszező Bouchard csinos ikertestvérével randizik – képek

Nick Kyrgios legutóbb a Cincinnatiban zajló kemény pályás tenisztornán bemutatott – sokadik – balhéjával került be a hírekbe. Ezúttal a spanyol Marca írt róla annak kapcsán, hogy a teniszező Eugenie Bouchard hat perccel idősebb ikertestvérével, Beatrice Bouchard-ral randizik.

Tenisz: mégis megbüntették Kyrgiost, méghozzá nagyon

Ismét megbüntették Nick Kyrgiost: az ausztrál teniszezőnek ezúttal 113 ezer dollárt (33.1 millió forintot) kell fizetnie a cincinnati kemény pályás tornán mutatott viselkedéséért.

Tenisz: Kyrgios furcsa trükkel játszotta ki a büntetést – videó

Mint arról beszámoltunk, a nyolcadik helyen kiemelt Karen Hacsanov három szettben legyőzte Nick Kyrgiost a Cincinnatiban zajló kemény pályás tenisztorna férfi versenyének szerdai játéknapján. A balhéiról is ismert ausztrál teniszező ezúttal is „kitett” magáért: többször összeveszett a mérkőzést vezető Fergus Murphyvel, majd különleges módszerrel oldotta meg, hogy az ütői széttöréséért ne büntessék meg.

Tenisz: Cicipaszt és Kyrgiost is bejelentették a Laver-kupára

A görög Sztefanosz Cicipasz az európai, az ausztrál Nick Kyrgios pedig a világ többi részének legjobbjaiból álló csapatban lesz ott az idei tenisz Laver-kupán.

Tenisz: újabb „megbeszélés” meccslabdánál, Kyrgios a washingtoni bajnok

Nick Kyrgios nyerte meg a washingtoni kemény pályás ATP 500-as tenisztornát, a vasárnap esti döntőben 7:6, 7:6-ra megverte az orosz Danyiil Medvegyevet, 1 óra 34 perces mérkőzésen.

Tenisz: megint bevált a nézői tanács, Kyrgios meccslabdáról nyert

Akárcsak a Gombos Norbert elleni negyeddöntőben, a Sztefanosz Cicipasz elleni elődöntőben is kikérte az egyik szurkoló véleményét az ausztrálok botrányhős teniszezője, Nick Kyrgios arról, hogy hová szerváljon meccslabdánál. A nézői tanács ismét bevált, Kyrgios megnyerte a pontot, így 6:4, 3:6, 7:6-tal bejutott a washingtoni kemény pályás verseny döntőjébe.

Tenisz: „Hova szerváljak?” – Kyrgios a nézőktől „kért tanácsot” meccslabdánál

A legtöbb teniszező vélhetően nem fordult volna azzal a kérdéssel a nézők felé 6:3, 5:3, 40–15-ös állásnál, hova szerváljon ahhoz, hogy biztosan megnyerje a mérkőzését. De Nick Kyrgios más. Az ausztrál botrányhős egy középkorú nőtől „kért tanácsot” a washingtoni ATP 500-as torna negyeddöntőjében két meccslabdánál a Gombos Norbert elleni találkozón.

Tenisz: Kyrgios eldobta ütőjét, mert nem értett egyet a bíróval

Nick Kyrgios földhöz vágta ütőjét, majd elutasította a székbíró kézfogását, miután nem értett egyet döntésével a washingtoni férfi tenisztornán.

Kép: Nick Kyrgios új trükköket tanult – egy kosárlabdával

Nick Kyrgios, a tenisz ausztrál fenegyereke az atlantai kemény pályás ATP-tornán csupán párosban indult, ott sem tartott sokáig a szereplése, mert amerikai cimborája, Tommy Paul oldalán az első fordulóban elbúcsúzott. Őt ismerve sokkal jobban érdekelte az a program, amelynek hétfőn a mérkőzés előtt volt részese…

Az idei wimbledoni verseny 10 legemlékezetesebb története

Simona Halep és Novak Djokovics győzelmével ért véget az év harmadik Grand Slam-tornája, amelynek számtalan történetéből kiválogattuk a tíz legemlékezetesebbet. Szóval következzenek a „legek” a 2019-es wimbledoni teniszversenyről.

Wimbledon: tízezer dollárra büntették Serena Williamset

Pénzbüntetéseket szabott ki a wimbledoni tenisztorna vezetősége több játékosra.

Wimbledon: Federer simán a 32 között; Nadal Kyrgiost búcsúztatta

Roger Federer bejutott a legjobb 32 közé férfi egyesben a wimbledoni teniszbajnokságon, miután a 2. fordulóban három szettben, 6:1, 7:6, 6:2-re legyőzte a brit Jay Clarke-ot. A harmadik helyen kiemelt Rafael Nadal négy játszmában, 6:3, 3:6, 7:6, 7:6-ra legyőzte Nick Kyrgiost. A nőknél búcsúzott a címvédő német Angelique Kerber.

Wimbledon: Kyrgios Nadal ellen is megcsinálta a híres szerváját – videó

Nick Kyrgios nem kímélte Rafael Nadalt sem – az ausztrál teniszező a spanyol sztár ellen is megcsinálta a híres alulról indított adogatását a wimbledoni torna második fordulójában.

Wimbledon: Federer ráijesztett rajongóira; jöhet a Nadal–Kyrgios

Roger Federer az első játszmát elveszítette, de végül négy szettben (3:6, 6:1, 6:2, 6:2) legyőzte a dél-afrikai Lloyd Harrist a wimbledoni teniszbajnokság férfi egyesének első fordulójában. Az első tíz kiemelt közül Alexander Zverev és Sztefanosz Cicipasz után Dominic Thiem is kiesett, míg Rafael Nadal három-, Nick Kyrgios ötjátszmás, Jo-Wilfried Tsonga ötvennyolc perces (!) meccset nyert meg. A hölgyeknél továbbjutott a világelső Ashleigh Barty, a címvédő Angelique Kerber és a hétszeres győztes Serena Williams, búcsúzott viszont a 2017-es bajnok Garbine Muguruza.

Tenisz: Kyrgios többmilliós pénzbüntetést kapott

Sportszerűtlen viselkedés miatt 17 500 dollárra (ötmillió forintra) büntette meg a teniszező Nick Kyrgiost a versenyeket szervező ATP.

Tenisz: Magamat sem tudom megmenteni – Kyrgios üzent

Mint beszámoltunk róla, Nick Kyrgios visszalépett a vasárnap kezdődő Roland Garrostól, az okot egyelőre nem árulta el. Most egy képet töltött fel a Facebook-oldalára, miszerint a tengerparton tartózkodik.