Ha ma lenne az Eb-playoff, Románia örülne, Izland sírna

Magyarország labdarúgó-válogatottja pillanatnyilag Eb-döntőt érő pozíciót foglal el a selejtező E-csoportjának élén, a vb-döntős horvátok és az Eb-elődöntős walesiek legyőzése megalapozza a reményt a hasonlóan jó folytatásra, ennek ellenére érdemes figyelemmel kísérnünk a jövő tavaszi pótselejtező mezőnyének lehetséges formálódását. Egyfelől azért, mert csoportunk végjátéka igen kiélezettnek ígérkezik, könnyű lecsúszni az első két helyről, másfelől azért, hogy tanuljuk az új rendszert, modellezzük a Nemzetek Ligája-teljesítményen alapuló playoffmezőny-feltöltést. Nézzük tehát, hogy ha ma kezdődne a négy Eb-kvótáért zajló playoff, melyik 16 válogatott venne részt benne!

NL: Ez futballtörténelem, de annál többet nem jelent – Santos

Fernando Santos szövetségi kapitány szerint csapata, a házigazda portugál labdarúgó-válogatott játékosai fantasztikus munkát végeztek a Nemzetek Ligája vasárnapi portói döntőjében, amelyben 1-0-ra legyőzték Hollandiát.

NL: CR azt kérte, szerződjek a Juventushoz – De Ligt

Cristiano Ronaldo, a Juventus klasszisa a portugálok vasárnapi, Hollandia elleni Nemzetek Ligája döntője után azt kérte Matthijs de Ligttől, hogy a nyáron igazoljon az olasz rekordbajnokhoz.

Nemzetek Ligája: Portugália lett az első torna győztese!

Az Európa-bajnoki címvédő Portugália legyőzte odahaza Hollandiát az első Nemzetek Ligája döntőjében, az aranymérkőzést egyetlen gól döntötte el.

Nemzetek Ligája: Anglia négy kapufa után tizenegyesekkel lett harmadik

Százhúsz perc alatt sem született döntés (és gól sem: 0–0), végül a négy kapufát és egy érvénytelen gólt szerző Anglia tizenegyesekkel legyőzte Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája bronzmérkőzésén.

NL: Koeman tudja, mi a fegyver CR és Portugália ellen

A holland labdarúgó-válogatottat – azzal együtt is, hogy csütörtökön hosszabbításos mérkőzést játszott – képesnek tartja a Nemzetek Ligája megnyerésére Ronald Koeman szövetségi kapitány.

NL: Hollandia hosszabbításban győzte le Angliát, döntőbe jutott

Portugália és Hollandia labdarúgó-válogatottja vívja az első Nemzetek Ligája-kiírás döntőjét vasárnap. A csütörtöki elődöntőben Hollandia hosszabbítás után 3–1-re legyőzte Angliát egy elképesztő védelmi hibákkal tarkított találkozón Guimaraesben. A harmadik helyért Svájc és Anglia mérkőzik meg.

Hihetetlen hibák, Hollandia Anglia legyőzésével NL-döntős!

NL: Pepe lapockatörést szenvedett, nem játszhat a döntőben

Lapockatörést szenvedett, így nem játszhat a Nemzetek Ligája négyes döntőjének vasárnapi fináléjában Pepe, a házigazda portugál labdarúgó-válogatott védője.

NL: az FA elítélte a Portóban randalírozó angol szurkolókat

Az angol Labdarúgó-szövetség (FA) határozottan elítélte azokat az angol drukkereket, akik rendőrökkel csaptak össze Porto belvárosában a Nemzetek Ligája négyes fináléjának szerdai elődöntője alatt.

NL: Santos szerint Ronaldo zseni, Petkovic szerint hab a tortán

Fernando Santos portugál szövetségi kapitány, valamint a vesztes svájciakat irányító Vladimir Petkovic is elsősorban a mesterhármast szerző Cristiano Ronaldót dicsérte a Nemzetek Ligája négyes fináléjának szerdai elődöntőjét követően, amelyben a házigazdák 3–1-re győztek.

Kép: magyar szakember adta át CR-nek a meccs legjobbjának járó díjat

Dinnyés Márton adhatta át a triplázó Cristiano Ronaldónak a mérkőzés legjobbjának járó díjat a Portugália–Svájc (3–1) Nemzetek Ligája-elődöntőt követően.

NL: C. Ronaldo oda sem nézett, mégis majdnem gólpasszt adott – videó

Portugália Cristiano Ronaldo három találatának köszönhetően 3–1-re legyőzte Portóban Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája első elődöntőjében. A Juventus klasszisa góljai mellett is nagyszerűen játszott, egy alkalommal például úgynevezett „no-look” passzt adott a kilépő Joao Félixnek, aki azonban nem tudott élni a lehetőséggel.

NL: „Szörnyű látni, ahogy portugál családok menekülnek a saját városukban”

Nem unatkoznak a portugál rendőrök a labdarúgó Nemzetek Ligája idején, az angol szurkolók ugyanis már szerda este azzal hangoltak a guimaraesi, Hollandia elleni csütörtöki összecsapásra, hogy összecsaptak a helyi rendfenntartókkal.

NL: Cristiano Ronaldo triplájával döntős Portugália

Portugália Cristiano Ronaldo mesterhármasával 3–1-re legyőzte Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája négyes döntőjének első mérkőzésén Portóban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A torna házigazdája a döntőben Angliával vagy Hollandiával találkozik, a második elődöntőt csütörtökön játsszák.

NL: jogos volt? 11-esből egyenlített Svájc – videó

A labdarúgó Nemzetek Ligája elődöntőjében Portugália Cristiano Ronaldo szabadrúgásgóljával szerzett vezetést, ám Svájc a második félidőben Ricardo Rodríguez révén tizenegyesből egyenlített. Ön szerint jól döntött Felix Brych, amikor a videobíró segítségével büntetőt ítélt a svájciaknak?

NL: C. Ronaldo szabadrúgásból lőtt gólt Svájcnak – videó

A labdarúgó Nemzetek Ligája elődöntőjében Portugália Cristiano Ronaldo szabadrúgásból lőtt góljával szerzett vezetést Svájc ellen. A Juventus sztárja legutóbb egy éve a világbajnokságon, Marokkó ellen volt eredményes a nemzeti csapatban – azzal a találattal döntötte meg Puskás Ferenc Európa-rekordját (84 válogatott gól).

Tripla! C. Ronaldo nem hagyta, hogy a VAR legyen a főszereplő

Portugália Cristiano Ronaldo három találatának köszönhetően 3–1-re legyőzte Portóban Svájcot a labdarúgó Nemzetek Ligája első elődöntőjében. A svájciak – akik a VAR-egység segítségével igen érdekes tizenegyest kaptak – hiába játszottak jól, már csak a harmadik helyért járó „vigaszdíjat” szerezhetik meg. A portugál válogatott Hollandiával vagy Angliával csap össze a vasárnapi döntőben.

Nemzetek Ligája: Kassai Viktor szerepet kap az elődöntőben

Kassai Viktor negyedik játékvezetőként működik közre a Portugália–Svájc Nemzetek Ligája-elődöntőben szerdán – olvasható az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hivatalos honlapján.

Szavazás: ön szerint melyik válogatott nyeri meg a Nemzetek Ligáját?

Ezen a héten rendezik meg a Nemzetek Ligája négyes döntőjét. A házigazda Portugália Svájccal, míg a hollandok az angolokkal csapnak össze az elődöntőben. Ön szerint melyik válogatott hódítja el a trófeát? Szavazzon!