Kerékpár: ambiciózus francia csapathoz igazol Quintana

A kétszeres Grand Tour-győztes Nairo Quintana a következő három idényben az Arkea-Samsic kerékpárcsapatánál versenyez.

Vuelta: szlovén szakaszsiker, Quintana az élen összetettben

Tadej Pogacar nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny kilencedik szakaszát vasárnap, míg összetettben Nairo Quintana átvette a vezetést.

Vuelta: Quintana nyerte az első egyéni szakaszt, Roche az élen

A 2016-os bajnok Nairo Quintana nyerte meg vasárnap a Vuelta a Espana idei első egyéni szakaszát, mely után az összetettben az ír Nicolas Roche állt az élre.

A porból a csúcsra – ő Egan Bernal, a Tour 22 éves győztese

Vannak még modern tündérmesék: a kolumbiai Egan Bernal tehetségével és kemény munkájával tört ki az elképzelhetetlen szegénységből, s lett 22 évesen minden idők harmadik legfiatalabb és első dél-amerikai Tour de France-győztese.

Tour de France: Quintana szökésből nyert, Bernal zárkózik

Nairo Quintana nyerte meg szökésből a Tour de France országúti kerékpáros-körverseny 18. szakaszát csütörtökön, amelyen Egan Bernal fél perccel közelebb került a sárga trikós Julian Alaphilippe-hez.

Tour de France: Brüsszel sárgába öltözött, indul a verseny

Eddy Merckx első sikere után 50 évvel szombaton Brüsszelből rajtol el a Tour de France, a világ legnagyobb országúti kerékpáros körversenye, amelynek a hiányzó sztárok nélkül nem lesz könnyű felülmúlnia az idei Girót.

Tour: Valverde, Quintana és Landa is indul a Movistarban

A világbajnok Alejandro Valverde, illetve Nairo Quintana és Mikel Landa is ott lesz a Movistar keretében a szombaton rajtoló Tour de France országúti kerékpáros-körversenyen.

Vuelta: Valverde faragott a hátrányából; Quintana elszállt

A kanadai Michael Woods nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 17. szakaszát. A hat kategorizált emelkedőt is tartalmazó etapon Alejandro Valverde nyolc másodperccel csökkentette hátrányát az összetettben vezető Simon Yatesszel szemben, csapattársa, Nairo Quintana viszont egy percet kapott a riválisaitól.

Vuelta: Pinot a Covadonga királya, Yates növelte az előnyét

A francia Thibaut Pinot nyerte meg a spanyol országúti kerékpáros-körverseny, a Vuelta a Espana 15. szakaszát. A kiemelt kategóriás Lagos de Covadongán záruló vasárnapi etapon a piros trikós brit Simon Yates néhány másodperccel növelte az előnyét az összetettben a legnagyobb riválisaival szemben.

Tour de France: Dumoulin megelőzte Froome-ot

A kolumbiai Nairo Quintana nyerte meg a Tour de France 17. szakaszát. Az összetett versenyben vezető Geraint Thomas növelte előnyét, miközben Tom Dumoulin feljött a második helyre, megelőzve a címvédő Chris Froome-ot.

Tour de France: Gaviria győzelemmel kezdett, Froome bukott

Az élete első Tour de France-án induló kolumbiai Fernando Gaviria nyerte meg a 2018-as francia országúti kerékpáros-körverseny első szakaszát, így természetesen azonnal a sárga trikót is megszerezte. Az összetett esélyesek közül többeknek is rosszul indult a verseny: a címvédő Chris Froome elesett, Nairo Quintana a szakasz végén defektet kapott, és időt veszített.

Giro: Dumoulin az időfutammal megnyerte a versenyt

Tom Dumoulin a negyedik helyről várta az idei, centenáriumi Giro d’Italia utolsó napját, ám a 29.3 km-es egyéni időfutamon olyan sok időt vert az előtte állókra, hogy ezzel megnyerte az összetett versenyt. A Sunweb 26 éves kerékpárosa az első holland, aki az olasz körversenyen az élen végzett.

Giro: Landa szakaszsikere, Quintana átvette a rózsaszín trikót

Mikel Landa nyerte a centenáriumi Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny 19., pénteki szakaszát, míg az összetettben Nairo Quintana átvette a vezetést.

Giro d'Italia: Nibalié a királyetap; Dumoulinnek a dráma jutott

Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny tizenhatodik etapját, ezzel megszerezte az olaszok az első szakaszgyőzelmét a centenáriumi viadalon. A nap vesztese egyértelműen a holland Tom Dumoulin, aki gyomorbántalmai miatt kis híján elveszítette elveszítette a rózsaszín trikót: előnye nagyjából kettő perccel csökkent az összetettben.

Giro d'Italia: Dumoulin óriásit ment, és az élre állt

Tom Dumoulin (Sunweb) nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny tizedik etapját. A holland versenyző a 39.8 kilométeres egyéni időfutamon óriási előnnyel végzett az első helyen, így amellett, hogy megszerezte az első szakaszgyőzelmét a centenáriumi olasz viadalon, a rózsaszín trikót is átvette a kolumbiai Nairo Quintanától (Movistar).

Giro: Quintana nem tágít, megismételné a legendás duplát

Nairo Quintana nem tágít tervétől: példaképe, Marco Pantani után duplázna, azaz ugyanabban az évben megnyerné az olasz és a francia körversenyt is. A legelső lépést vasárnap megtette.

Giro: elképesztő izgalmak és egy bukás – Quintana az élen

A kolumbiai Nairo Quintana (Movistar) nyerte meg a Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny kilencedik etapját, szakaszgyőzelme mellett pedig összetettben is átvette a vezetést a centenáriumi olasz viadalon. A pihenőnap előtti hegyi befutós szakasz rendkívüli izgalmakat tartogatott, valamint egy nagyobb bukás is borzolta a kedélyeket.

Giro: 19 éve nem látott bravúr a centenáriumi versenyen?

Elsősorban Vincenzo Nibali és Nairo Quintana versengésére lehet számítani a pénteken rajtoló, 100. Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyen.

Kerékpár: szerződést hosszabbít a Vuelta-győztes

Nairo Quintana, a vasárnap zárult Vuelta a Espana kerékpáros körverseny győztese megállapodott klubjával, a Movistarral, hogy a 2019-es idény végéig meghosszabbítja szerződését.

Vuelta: Quintana nyerte a 71. spanyol körversenyt

A kolumbiai Nairo Quintana nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körversenyt, melynek utolsó, vasárnapi szakaszán Magnus Nielsen győzött.