?>
NBA: több szempontból is történelmi párharc lesz – a döntő érdekességei

Magyar idő szerint szerdáról csütörtökre virradóan elindul az NBA 2019–2020-as idényének nagydöntője, amelyben a Los Angeles Lakers és a Miami Heat csap össze egymással. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, előkerült néhány érdekesség a két csapatról, és annyi biztos, hogy sok szempontból történelmi finálé elé nézünk.

NBA: ismét nyert a Miami a Boston ellen a keleti döntőben

A Miami Heat 106–101-re legyőzte a Boston Celtics csapatát, és ezzel 2–0-ra vezet az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) keleti döntőjében.

NBA: meglepetés, kiesett a bajnokesélyes Clippers

A Denver Nuggets meglepetésre simán, 104–89-re legyőzte az előzetesen egyik legnagyobb esélyesnek számító Los Angeles Clipperst az NBA rájátszásának főcsoport-elődöntőjében, ezzel pedig 4–3-ra megnyerte az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot.

NBA: LeBron James ismét hihetetlen magasságokban – videó!

A Los Angeles Lakers magyar idő szerint hétfő hajnalban 117–109-re legyőzte a Houston Rockets csapatát, ezzel kiegyenlítve a párharcot a Nyugati főcsoport egyik elődöntőjében. LeBron James a meccs egyik legjobbja volt: 28 ponttal, 11 lepattanóval és 9 gólpasszal zárt, ráadásul két bődületes zsákolást is bemutatott – bebizonyítva, hogy még mindig képes arra, amire újoncként volt.

Egyenlített a Toronto Raptors és a Denver Nuggets is

A Toronto Raptors megfojtotta a Boston Celticset, ezúttal nagyobb izgalmak nélkül győzött, így 0–3 helyett már 2-2-re áll. A Denver Nuggets ellenállhatatlan első negyedére építve verte meg a Los Angeles Clipperst – Kawhi Leonardék tehetetlenek voltak.

NBA: nyert és továbbjutott a Denver Nuggets

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában szerda virradóra egy mérkőzést játszottak: a Denver Nuggets „fogadta” a Utah Jazzt a Nyugati főcsoport negyeddöntőjének hetedik, mindent eldöntő meccsén. A „hazaiak” remekül kezdtek, a második és a harmadik negyedben is volt már 19 pont az előnyük, ám a Jazz nagy hajrával fordított, végül két ponttal mégis a Nuggets győzött 80–78-ra, s ezzel továbbjutott a párharcból.

NBA: nagyon elkalapálta a Mavset, továbbjutás közelében a Clippers

A Los Angeles Clippers 154–111-re legyőzte a Dallas Maverickset az NBA rájátszásának első körében, ezzel 3–2-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig zajló párharcban.

NBA: egyenlített a Bucks és a Lakers; ismét nyert a Rockets

A Milwaukee Bucks 111–96-ra legyőzte az Orlando Magicet az NBA rájátszásának 1. körében, a ligaelső ezzel egyenlített a két együttes párharcában. Hasonlóan tett a Los Angeles Lakers is, amely a Portland Trail Blazers ellen diadalmaskodott 111–88-ra.

Végig vezetve verte a Clipperst a Mavs, egyenlített a Jazz is

A Boston nem adott esélyt a Sixersnek, a Toronto pedig a végén talált megoldást a Brooklynnal szemben, ez a két párharc 2–0-ra áll. Ez történt az NBA rájátszásának legutóbbi játéknapján.

NBA: egyenlített a Dallas a Clippers ellen a rájátszásban

A Dallas Mavericks 127–114-re legyőzte a Los Angeles Clipperst az NBA rájátszásának első körében, így most 1–1-re áll az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc.

NBA: története első nagydöntőjére készül a Toronto Raptors

Óriásit fordult a világ a Toronto Raptors kosárlabdacsapatával, amely az első két mérkőzését elveszítette a Milwaukee Bucks ellen az NBA keleti főcsoportfináléjában, majd miután a harmadik meccset kétszeri hosszabbítás után megnyerte, sorozatban még három sikert hozzátéve bejutott története első nagydöntőjébe, ahol a Golden State Warriors lesz az ellenfele.

NBA: Durant a főcsoportdöntő több meccsét is kihagyhatja

Kevin Durantnek, az NBA-ben szereplő Golden State Warriors klasszisának vélhetően több mérkőzést is ki kell hagynia a Portland Trail Blazers elleni főcsoportdöntőből.

Döbbenetes Leonard-kosárral jutott Keleti döntőbe a Toronto – VIDEÓ

Hihetetlen jelenettel zárult egy elképesztően jó párharc az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában, a Raptors lesz a Bucks ellenfele, míg a Sixers szezonja véget ért – Nyugaton C. J. McCollum parádéjával Denverben nyert hetedik meccset, így fantasztikus teljesítménnyel jutott nyugati döntőbe a Portland.

NBA: a Trail Blazers és a Raptors is bejutott a főcsoportdöntőbe

Keleten a Toronto Raptors, Nyugaton pedig a Portland Trail Blazers jutott be az NBA rájátszásának főcsoportdöntőjébe – előbbi Kawhi Leonard fantasztikus, dudaszós kosarával 92–90-re legyőzte a Philadelphia 76erst, utóbbi pedig a Denver Nuggets ellen diadalmaskodott 100–96-ra. Mindkét párharcban ez volt a hetedik, mindent eldöntő mérkőzés.

Durant nélkül is nyert Houstonban, továbbjutott a GSW

Nagy tettet hajtott végre a Kevin Durantet az előző meccsen elveszítő Warriors, Steph Curryék idegenben verték a nagy esélyt elszalasztó Houstont és továbbjutottak az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) Nyugati döntőjébe.

NBA: a GSW Durant nélkül is kiütötte a Hardenéket a rájátszásból

A címvédő Golden State Warriors nagyszerű utolsó negyedének köszönhetően idegenben 118–113-ra legyőzte a Houston Rocketset az NBA rájátszásában, a Nyugati főcsoport elődöntőjében szombat hajnalban, ezzel összesítésben 4–2-re megnyerte a párharcot, s bejutott a főcsoportdöntőbe.

Nagy meccsen, hosszabbításban szépített a GSW ellen a Houston

James Harden és Kevin Durant is nagyot játszott, de előbbinek volt egy klasszis segítsége is, így végül túlórában nyerni tudott a Rockets az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában.

NBA: Harden remekelt, szépített a Houston

A 41 pontos James Harden vezetésével szépített a Houston Rockets kosárlabdacsapata a Golden State Warriors elleni főcsoport-elődöntőben. A texasiak 126–121-re nyertek hosszabbításban.

21 ponttal nyert, megfordította a párharcot a Philadelphia

Hazai pályán egyértelműen a Raptors fölé nőtt a Sixers és Joel Embiid vezetésével magabiztos győzelmet aratott, így 2–1-es előnybe került az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásának második körében.

NBA: otthon nyert, vezet a 76ers a Raptors elleni csatában

A Philadelphia 76ers 116–95-re legyőzte a Toronto Raptorst az NBA rájátszásában Keleten a főcsoport-elődöntőben, ezzel 2–1-re vezet az egyik fél négy győzelméig tartó párharcban.