Csaknem húszpontos hátrányból nyert a Lakers a Houston ellen

A harmadik negyedben sima Rockets-győzelem nézett ki az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának nyugati rangadóján hajnalban, a folytatásban azonban LeBron Jamesék playoffüzemmódba kapcsoltak, fordítottak és nagyon fontos sikert arattak James Hardenék ellen. A listavezető Bucks nagy csatában gyűrte le a Bostont, a címvédő GSW szintén minimális különbséggel múlta felül a Sacramentót, remek centermunkával nyert a Portland, a Sixers pedig Joel Embiid hiányában verte meg a Miamit.

NBA: Curry történelmet írt; Harden megint elérte a 30 pontot

Stephen Curry vezérletével a Golden State Warriors hazai környezetben 125–123-ra megverte a Sacramento Kingset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) első játéknapján a charlotte-i All Star-gála óta. A GSW klasszisa 36 pontot szórt, és NBA-rekordot állított fel azzal, hogy egy idényen belül az ötödik különböző meccsén is eljutott legalább tíz tripláig.

Ismét LeBronék nyerték az All Star-meccset, Durant az MVP

Hiába vezetett 20 ponttal is a Team Jannisz, a görög klasszis 38 pontos teljesítménye nem volt elég LeBron Jamesék ellen.

NBA: LeBron James csapata nyerte meg az All Star-meccset

LeBron James csapata húszpontos hátrányt ledolgozva 178–164-re legyőzte Giannis Antetokounmpo válogatottját az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) hétfő hajnalban Charlotte-ban lejátszott All Star-mérkőzésén. A meccs legjobbjának (All Star MVP) Kevin Durantet választották meg.

NBA: egy újonc lett a zsákolóbajnok, Shaqet is átugrotta – videó

Az NBA-ben szereplő Oklahoma City Thunder újonc tehetsége, Hamidou Diallo lett a 2019-es év zsákolóbajnoka.

NBA: Kuzma az MVP, 161 pontot szórt a Team USA

Az amerikai csapat 161–144-re legyőzte a tengerentúli profi kosárlabda-bajnokság légiósaiból összeállított együttest (Team World) a charlotte-i NBA All-Star gála magyar idő szerint szombat hajnali mérkőzésén, az úgynevezett Rising Stars Challenge-en.

Megégett az OKC New Orleansban, Anthony Davis megsérült

A második félidőre elvesztette Anthony Davist, de a Holiday, Randle páros vezetésével így is meglepetést okozott a Pelicans az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, mivel legyőzte a nagy formában érkező Thundert. A másik meglepetést a New York jegyezte, DeAndre Jordanék sorozatban tizennyolc vereség után nyertek Atlantában, míg a Magic lejátszotta a pályáról a széteső Charlotte-ot.

NBA: Westbrook tripla duplája ellenére kikapott az Oklahoma

Russell Westbrook tripla duplát ért el (44 pont, 11 assziszt, 14 lepattanó), de csapata, az Oklahoma City Thunder 131–122-es vereséget szenvedett idegenben a New Orleans Pelicanstól az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján.

Antetokounmpo döntött Indianában, kikapott a GSW Portlandben

Jannisz Antetokunmpo MVP-teljesítménye döntötte el a játéknap rangadóját Indianában az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, a listavezető Bucks így fontos győzelmet aratott - a címvédő Golden State viszont nem bírt a Blazersszel, Steph Curryék kikaptak Portlandben. Az élcsapatok közül nyert a Toronto, a Boston és a Philadelphia is, a Houston elbukott Minnesotában, a Denver pedig Nikola Jokics kosarával nyomta le a Sacramentót.

NBA: háromszori hosszabbítás döntött Clevelandben

A Brooklyn Nets háromszori hosszabbítás után 148–139-re győzött a Cleveland Cavaliers otthonában az NBA legutóbbi játéknapján. A hazaiaknál négy, a vendégeknél nyolc játékos ért el legalább tíz pontot. A mezőny legeredményesebbje a Cavalierst erősítő Jordan Clarkson volt 42 ponttal.

Két fájó vereség után, Irving nélkül nyert Philadelphiában a Boston

Hiába a megerősített kezdőcsapat a Sixersnél, Joel Embiidék szoros végjátékban alulmaradtak a fő riválisuknak számító Boston Celtics ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának szerda hajnali rangadóján. Újabb vereséget gyűjtött be a Lakers, LeBron Jamesék ezúttal Atlantában kaptak ki, hátrányból fordított a Jazz ellen a GSW, New Orleansban is oktatott a Magic, a Spurs pedig megtörte a rossz szériáját és egy ponttal győzni tudott Memphisben.

NBA: hatalmas hajrával jött ki a csapdából a Golden State

Az utolsó negyed harmadik percében még hét ponttal vezetett a Utah Jazz kedd este a bajnok otthonában, ám akkor a Golden State Warriors nagyágyúi megrázták magukat, 24–6-os szériával fordítottak, és a mérkőzés 115–108-as hazai győzelemmel végződött. A Warriors sorozatban ötödször nyert, a Los Angeles Lakers LeBron James tripla duplája (28 pont, 11 lepattanó, 16 assziszt) ellenére kikapott Atlantában, míg a Boston, az Orlando és a San Antonio idegenbeli győzelemmel javított pozícióján az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján.

Westbrook NBA-rekordot döntött, de George még őt is túlragyogta

Russell Westbrook megdöntötte Wilt Chamberlain rekordját, de Paul George még nála is nagyobbat játszott az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) ma hajnali játéknapján – a két szupersztár vezetésével a Thunder természetesen meg is verte a Portlandet és tovább üldözi a Denvert a nyugati tabellán. A listavezető Bucks Jannisz Adetokunbo visszatérésével, a nagy rivális Toronto Kawhi Leonard kosarával nyert, nem hibázott a Pacers és a Rockets, újra győzött a Detroit, a Clippersnek viszont Lou Williams 45 pontos estéje sem volt elég az üdvösséghez Minnesotában.

NBA: Westbrook 50 esztendős ligarekordot döntött meg

Russell Westbrook sorozatban a tizedik mérkőzésén is tripla duplát ért el, ezzel egyedülálló tettet vitt végbe az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) történetében. Az Oklahoma City Thunder világklasszisa hétfő este 21 ponttal, 14 lepattanóval és 10 assziszttal segítette 120–111-es győzelemhez csapatát a Portland Trail Blazers ellen.

Csupasport: edzéstippek az NBA-legendától, Shaquille O'Nealtől

Nyilván emlékeznek még a Los Angeles Lakers vagy az Orlando Magic egykori játékosára, elvégre 2 méter 16 centiméterével és 147 kilogrammjával feltűnő jelenség volt az észak-amerikai profi kosárlabdaligában. Most megtudhatja, hogyan tartja karban magát, miután befejezte pályafutását.

143 pontot dobott, simán verte a Lakerst a Philadelphia

Parádés támadójátékkal és 143 dobott ponttal jelentkezett a kissé átalakított Sixers a Los Angeles Lakers ellen az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, LeBron Jamesék nem tudták felvenni a kesztyűt ellenfelükkel. A címvédő Golden State nagyon megizzadt a Miami ellen, a Portland egy ponttal kikapott Dallasban, továbbra is remekel a Magic, a Sacramento viszont gond nélkül hozta a kötelezőt.

NBA: remekelt a nagy trió, de így is épp csak nyert a Warriors

Sorozatban a negyedik mérkőzését is megnyerte a Golden State Warriors az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA), ám nem volt könnyű dolga vasárnapi ellenfelével: a Kevin Durant (39 pont), Klay Thompson (29), Stephen Curry (25) trió tagjai az együttműködésük harmadik legponterősebb meccsét zárták (93), de a bajnokcsapat így is csak kettővel tudta felülmúlni vendégét, a Miami Heatet (120–118) – Durant 44 másodperccel a vége előtt egyenlített egy triplával, DeMarcus Cousins pedig hattal a dudaszó előtt dobta be a győzelmet érő két büntetőt.

NBA: Eléri egy franchise-játékos szintjét – Nowitzki örül új társának

Átfogó csereüzlet keretében hagyta ott New Yorkot Kristaps Porzingis, az NBA egyik nagyszerű, de sérült magasembere, aki sokra viheti Luka Doncic oldalán.

Meglepetés Milwaukee-ban; Irving megsérült; rangadót bukott a Rockets

Az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) legutóbbi játéknapjának legnagyobb meglepetését az Orlando okozta azzal, hogy húsz ponttal nyert a nagy formában lévő, listavezető Milwaukee otthonában - közben a Bostonnál megsérült Kyrie Irving, a Celtics pedig 28 pontos előnyből kapott ki a Clipperstől. Az OKC rangadót nyert Houstonban, a Jazz simán verte a Spurst, Marc Gasol bemutatkozott a Raptorsnál, nem hibázott a Pacers – mutatjuk, hogy mi történt hajnalban.

NBA: az OKC legyőzte a Houstont, Westbrook félelmetes szériája

Az Oklahoma City Thunder nyerte meg az NBA legutóbbi játéknapjának rangadóját, miután szoros mérkőzésen 117–112-re legyőzte a Houston Rocketset. Russell Westbrook, az OKC sztárja tripla duplát (21 pont, 12 lepattanó, 11 assziszt) jegyzett – az irányítónak ez volt sorozatban a kilencedik találkozója, amelyen tripla duplázott, ezzel beérte a legendás Wilt Chamberlaint, aki 1968-ban tudott hasonlóan félelmetes sorozatot produkálni. Kikapott a Milwaukee Bucks, melyben nem lépett pályára Antetokounmpo, de nem tudott nyerni a Boston Celtics sem.