NB I: ferencvárosi örömünnep; Torghelle ollója – galéria

Szombaton lezajlott a labdarúgó NB I 31. fordulója, s a Nemzeti Sport fotósai ezúttal is ott voltak a mérkőzéseken, amelyeken jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről és a lelátó legérdekesebb jeleneteiről. Képgalériánk a fotóra kattintva nyílik.

Videó: Remili a 93. percben, szögletből lőtt gólt Királynak

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó NB I 31. fordulójában a sereghajtó Haladás majdnem legyőzte hazai pályán a Paksot, amely a 93. percben Remili Mohamed szögletből lőtt góljával mentett pontot Szombathelyen (1–1). Íme, a paksi támadó nem mindennapi gólja!

Remek hangulat, telt ház, Fradi-siker a derbin

A már bajnok Ferencváros remek hangulatú derbin 2–1-re legyőzte odahaza az Újpestet a labdarúgó NB I 31. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I: idegenben nyert a Kisvárda a Debrecen ellen

Bár a szünetben még a Debrecen vezetett a Kisvárda ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában, a kieséstől veszélyeztetett pozícióban lévő vendégek fordítottak, és tovább élnek a reményeik, hogy jövőre is NB I-esek lehetnek.

NB I: sorozatban ötödször kapott ki az MTK

A labdarúgó NB I 31. fordulójában az MTK Budapest hazai pályán 1–0-ra kikapott a Mezőkövesdtől.

Otthon bukott a Debrecen a motivált Kisvárda ellen

Bár a szünetben még a Debreceni VSC vezetett a Kisvárda ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában, a kieséstől veszélyeztetett pozícióban lévő vendégek fordítottak, és tovább élnek a reményeik, hogy jövőre is NB I-esek lehetnek.

Egyre nagyobb a baj: a Mezőkövesdtől is kikapott az MTK

A labdarúgó NB I 31. fordulójában az MTK Budapest hazai pályán 1–0-ra kikapott a Mezőkövesdtől. Fővárosi győzelmével Kuttor Attila csapata már biztos bennmaradó, a kék-fehérek vesszőfutása viszont folytatódik, sorozatban ötödik vereségüket szenvedték el – a szurkolók Lucsánszky Tamás vezetőedző távozását követelték.

Fontos győzelmet aratott a DVTK a Mol Vidi ellen

A kiesés elől menekülő Diósgyőr legyűrte odahaza a már biztos ezüstérmes Mol Vidi FC-t a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

Hiába vezetett két góllal a Puskás, egy pontot hazavitt a Honvéd

A labdarúgó NB I 31. fordulójában nem bírt egymással Felcsúton a Puskás Akadémia és a Budapest Honvéd. Nagy Zsolt korai, megpattanó lövésével jutott vezetéshez a PAFC, amely Knezevic büntetőjével növelte előnyét. Egy percre rá egy hatalmas védelmi megingás után a gólkirályjelölt Holender találatával szépített a fővárosi gárda. A szünet után a Puskás átengedte a kezdeményezést a Honvédnak, ami megbosszulta magát: Lovric fejesből egyenlített, így a felcsúti csapat még nem tudta bebiztosítani a bennmaradását.

Majdnem nyert a Haladás: a Paks szögletből lőtt gólt az utolsó percben

Gól nélküli első félidő után a Haladás tizenegyesből szerzett vezetést a Paks ellen az NB I 31. fordulójában Priskin révén, ám a hosszabbításban Remili egy pontot megmentett a vendégeknek.

Újpesti gólcsend a Groupamában, a Fradi tízes derbiveretlenségre tör

A bajnoki cím (és az ezüstérem) sorsa már eldőlt, de az aranyérmes Ferencvárosra így is nagy feladat vár a labdarúgó NB I 31. fordulójában, hiszen az ősi rivális Újpest FC érkezik a Groupama Arénába – a lilák ráadásul még harcban állnak a bronzéremért is. A harmadik helyért folytatott DVSC–Újpest–Honvéd csata mellett a hátsó régiót érdemes figyelni: már ebben a fordulóban meglehet az első kieső.

A Videoton nyerte meg a Honvéd és a Fradi rangadóját…

A bajnoki címre törő Ferencváros nem tudott nyerni a címvédő Budapest Honvéd otthonában, az egy egyre végződő rangadó győztese így az éllovas, a 31. fordulóban a maga bajnokiját megnyerő Videoton lett.

NB I: a Videoton három góllal legyőzte a Vasast

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Videoton magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte a Vasast a Szusza Ferenc Stadionban, így továbbra is vezeti a tabellát, míg a pont nélkül maradó angyalföldiek visszacsúsztak az utolsó helyre.

Könnyed Vidi-siker, a tabella utolsó helyére csúszott a Vasas

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Videoton magabiztos játékkal 3–0-ra legyőzte a Vasast a Szusza Ferenc Stadionban, így megerősítette vezető helyét a tabella élén, míg a pont nélkül maradó angyalföldiek visszacsúsztak az utolsó helyre.

Nagyon fontos győzelmet aratott a Diósgyőr

A Paks öngólt vétett, de a Lipták kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozó DVTK így is otthon tartotta a három pontot a labdarúgó NB I 31. fordulójában.

Ritka, amire a Fradi készül: 12 éve nem fordult meg a hajrában az aranycsata

A véghajrára fordult a labdarúgó NB I mezőnye: következik a 31. forduló a bajnokságban. Sem bajnokcsapat, sem kieső nem lesz még ebben a fordulóban, de most már minden botlás végzetes lehet. A listavezető Videoton FC a kiesés ellen harcoló Vasashoz látogat, üldözője, az előző fordulóban óriási lehetőséget elpuskázó Ferencváros pedig dél-pesti derbit vív a Bp. Honvéddal. Következzenek a 31. kör statisztikai érdekességei!

NB I: a Videoton és a DVTK uralja a forduló válogatottját

A labdarúgó NB I 31. fordulójának InStat-indexek alapján összeállított válogatottját a Videoton és a DVTK uralja, előbbi négy, utóbbi három játékost ad a hétvége legjobbjai közé. A legmagasabb értéket produkáló labdarúgó azonban nem közülük került ki, az MTK-nak betaláló kispesti Holender Filip 326-os értékénél senki sem teljesített jobban.

NB I: nem bírt egymással a Ferencváros és a DVSC

A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Ferencváros hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Debrecennel.

Hiába a helyzetek, újabb 0–0-t játszott a Fradi és a DVSC

NB I: az Újpest a 91. percben mentett pontot a Paks ellen

A labdarúgó NB I 31. fordulójában Hahn János góljával szerzett vezetést a Paks az Újpest otthonában, de a hazaiak Windecker József találatával a 91. percben egy pontot megmentettek.