NB I: Talán pszichológusra lenne szükség – Hornyák Zsolt

Szombaton rendezték a labdarúgó NB I 24. fordulójának mérkőzéseit, lássuk, hogyan értékelték a találkozókat a csapatok vezetőedzői!

NB I: a ZTE-nél ünnepeltek; Feczkót felköszöntötték a szurkolók – galéria

A Nemzeti Sport fotósai a labdarúgó NB I 24. fordulójában is ott voltak a mérkőzéseken, s jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről, valamint a lelátó legérdekesebb jelenteiről. Ezekből állítottuk össze a képre kattintva nyíló galériánkat.

NB I: Nem akarok vulgáris lenni – Novothny Soma

Mint beszámoltunk róla, az Újpest FC 2–1-re kikapott Diósgyőrben a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A mérkőzés után a lila-fehér együttes csatára, Novothny Soma kritikusan értékelte a történteket az M4 Sport kamerája előtt.

NB I: Nguen góljára Radó válaszolt, így lett iksz a ZTE–FTC – videó

Mint beszámoltunk róla, a Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a fennállása 100. évfordulóját ünneplő ZTE otthonában a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A mérkőzés 20. percében – miközben a hazai drukkerek egy élőképpel emlékeztek meg a centenáriumról – Tokmac Nguen szerzett vezetést a zöld-fehéreknek, majd a 80. percben az exferencvárosi Radó András a saját maga által kiharcolt tizenegyesből szerzett góllal egyenlített. Íme, a gólok!

NB I: Varga Kevin bombagólt lőtt a Kisvárdának – videó

Mint beszámoltunk róla, a DVSC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Kisvárdát a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A mérkőzés egyetlen gólját Varga Kevin szerezte: a 23 éves debreceni támadó 19 méterről, állítgatás nélkül bombázta a bal felső sarokba a labdát.

Centenáriumi iksz: a ZTE jó játékkal kiharcolta a döntetlent az FTC ellen

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a fennállása 100. évfordulóját épp a zöld-fehérek elleni bajnokit megelőzően megünneplő ZTE otthonában. A hazai együttes a második félidőben több óriási helyzetet is kialakított, Dibusz Dénes ezeknél még védeni tudott, ám a 80. percben az exferencvárosi Radó András büntetőjével szemben már ő is tehetetlen volt.

NB I: legyűrte a Kisvárdát a DVSC!

A DVSC küzdelmes mérkőzésen Varga Kevin szép góljával 1–0-s győzelmet aratott a Kisvárda ellen a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

Varga Kevin szép gólt lőtt, fontos pontokat szerzett a Debrecen

A DVSC három mérkőzés után tudott újra pontot szerezni az OTP Bank Ligában, a Loki feltámadását a Kisvárda bánta, amely 1–0-s vereséggel távozott a Nagyerdei Stadionból.

NB I: hazai pályán szenvedett vereséget a PAFC a Fehérvártól

Bár az első félidőben jobban játszott és vezetést is szerzett a Puskás Akadémia, a második félidőben megrázta magát a vendég Fehérvár, és szép gólokkal megfordította a találkozót a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

NB I: ikszelt a Honvéd a Paks ellen

A Paks az NB I 24. fordulójában a Budapest Honvédot fogadta, de két félidő sem volt elég arra, hogy eldöntsék, ki a jobb, így egy-egy ponttal távozott a két csapat.

A Mezőkövesd idegenben iskolázta le a Kaposvárt

A Mezőkövesd fölényes 4–0-s győzelmet aratott Kaposváron a labdarúgó NB I 24. fordulójában. A gólok sorát a télen igazolt bosnyák Besirovic nyitotta meg az első félidő derekán. A fordulást követően az ő beadásából a szintén a bajnoki szünetben érkezett Jurina fejesével növelte előnyét Kuttor Attila együttese. Ezt követően Cseri tizenegyesből talált be, majd a rendes játékidő végén a pár perce beállt Zivzivadze egy szép egyéni akcióból állította be a végeredményt.  A két Magyar Kupa-találkozót is beszámítva a borsodiak ebben az idényben már ötödször bizonyultak jobbnak az újonc somogyiaknál, akiknek egyre kevesebb az esélyük a bennmaradásra.

Pontok helyett a lila monoklik gyűlnek: ezúttal a DVTK verte meg az Újpestet

A DVTK hazai pályán 2–1-re legyőzte az Újpestet. A lila-fehér együttes 2020-ban az ötödik vereségét szenvedte el a hetedik bajnokiján, ráadásul a 88. percben piros lapot begyűjtő Balázs Benjámint is elvesztette. A vendégek a hosszabbítás utolsó pillanataiban szépítettek – de ez nem osztott, nem szorzott. A Diósgyőr ugyanakkor bejelentkezett a bajnoki tabella 4. helyéért!

Ikszelt a Honvéd a Paks otthonában

A második félidőben fordított a Fehérvár, és legyőzte a PAFC-ot

Bár az első félidőben jobban játszott és vezetést is szerzett a Puskás Akadémia, a második felvonásban megrázta magát a Fehérvár, és szép gólokkal megfordította a találkozót a labdarúgó NB I 24. fordulójában.

Gólzáporos hagyomány a Zete–Fradin; klubrekordot dönt-e a PAFC?

Megtréfálja-e a Magyar Kupában a Fehérvárt legyőző ZTE a listavezető Ferencvárost, talpra állnak-e a fehérváriak a Puskás Akadémia elleni idegenbeli rangadón? A 24. forduló következik a labdarúgó NB I-ben, s míg a felsőházban a Ferencváros, Vidi, Mezőkövesd, PAFC négyes verseng a dobogóért, az alsóházban még jobban összesűrűsödhet a mezőny.

Videó: Torghelle elterült a földön, az FTC-védők szavakkal „gyógyították”

Mint ismert, a labdarúgó NB I 24. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros idegenben 3–1-re legyőzte az MTK-t. A 215. örökrangadó egyik legfurcsább jelenete a mérkőzés 20. percében történt: Torghelle Sándor, a hazaiak csatára terült el fájdalmas arccal a földön, a ferencvárosi védők pedig néhány keresetlen – szóval igyekeztek „segíteni” rajta.

NB I: kiröhögték a fekvő Torghellét; Lanzafame öröme – galéria

Szombaton lezajlott a labdarúgó NB I 24. fordulója. A Nemzeti Sport fotósai ezúttal is ott voltak a mérkőzéseken, s jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről, valamint a lelátó legérdekesebb jelenteiről. Ezekből állítottuk össze a képre kattintva nyíló galériánkat.

Az MTK megverésével kihasználta riválisa botlását a Fradi

A Ferencváros idegenben is jobbnak bizonyult az MTK-nál a 215. örökrangadón, a 3–1-es sikerrel kihasználva a Mol Vidi FC botlását.

NB I: hihetetlen Haladás-fordítás az Újpest ellen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

NB I: kétszer kellett egyenlítenie a Vidinek Pakson

A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, azonban 2–2 lett a vége.