Videó: Torghelle elterült a földön, az FTC-védők szavakkal „gyógyították”

Mint ismert, a labdarúgó NB I 24. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros idegenben 3–1-re legyőzte az MTK-t. A 215. örökrangadó egyik legfurcsább jelenete a mérkőzés 20. percében történt: Torghelle Sándor, a hazaiak csatára terült el fájdalmas arccal a földön, a ferencvárosi védők pedig néhány keresetlen – szóval igyekeztek „segíteni” rajta.

NB I: kiröhögték a fekvő Torghellét; Lanzafame öröme – galéria

Szombaton lezajlott a labdarúgó NB I 24. fordulója. A Nemzeti Sport fotósai ezúttal is ott voltak a mérkőzéseken, s jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről, valamint a lelátó legérdekesebb jelenteiről. Ezekből állítottuk össze a képre kattintva nyíló galériánkat.

Az MTK megverésével kihasználta riválisa botlását a Fradi

A Ferencváros idegenben is jobbnak bizonyult az MTK-nál a 215. örökrangadón, a 3–1-es sikerrel kihasználva a Mol Vidi FC botlását.

NB I: hihetetlen Haladás-fordítás az Újpest ellen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

NB I: kétszer kellett egyenlítenie a Vidinek Pakson

A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, azonban 2–2 lett a vége.

Kinyik góljával győzött a Loki a Kövesd ellen

A DVSC a Mezőkövesdet fogadta a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Több kimaradt helyzet után a 37. percben Kinyik Ákos 16 méterről lőtt gólt a vendégeknek, és mivel több találat nem esett, végül ezzel nyert a Debrecen.

Horváth Ferenc csodacseréi intézték el az Újpestet Szombathelyen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában hiába vezetett – Novothny Soma duplájának köszönhetően – két góllal az Újpest a szünetben, a Haladás a második félidőben öt perc leforgása alatt fordított cserejátékosai révén, így 3–2-re megnyerte a mérkőzést.

Diósgyőr: Antal a 93. percben büntetőt fogott, meglett a három pont

A Diósgyőr szerezte meg a roppant fontos három pontot odahaza a szintén a kiesés elől menekülő, de a 93. percben büntetőt hibázó Puskás Akadémia ellen az NB I 24. fordulójában.

Hiába lőtt három kapufát a Kisvárda, egy pontot hazavitt a Honvéd

A labdarúgó NB I 24. fordulójában nem bírt egymással a Kisvárda és a vendég Bp. Honvéd. Az első félidőben a hazaiak Grozav gólja mellett a kapufát is kétszer eltalálták. A játékrész végén a Honvéd beleerősített, s pár másodperccel a szünet előtt Danilo révén kiegyenlített. A második 45 percben a hazaiak újból lőttek egy kapufát, és a Honvédnak is voltak helyzetei, ám maradt az 1–1.

Egy pontot vitt csak haza a Vidi Paksról

A Paks kétszer is vezetést szerzett hazai pályán a Vidi ellen, de a bajnokságban második helyen álló fehérváriak kétszer is egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB I 24. fordulójában. Bár a Paks előtt több lehetőség kínálkozott, mindkét csapat nyerhetett volna, de 2–2 lett a vége.

Két forduló, 12 kapott gól: megtaláltuk a DVTK „elődjét”

A labdarúgó NB I-ben a 24. forduló következik, benne a magyar futball legpatinásabb párharcával: a 7. helyen álló MTK és a listavezető Ferencváros örökrangadója lesz a kör záró mérkőzése. A második helyezett Mol Vidi FC Paksra látogat, a harmadik Újpest a sereghajtó Haladáshoz. Következzen a forduló történelmi-statisztikai háttere.

NB I: nincs győztese a Haladás–DVSC mérkőzésnek

A Haladás a DVSC-t fogadta a labdarúgó NB I 24. fordulójának utolsó mérkőzésén, amely sok helyzetet és izgalmas játékot hozott, majd 1–1-es eredménnyel ért véget.

Hiába a nagy hazai nyomás, ponttal távozott Szombathelyről a DVSC

A Haladás a DVSC-t fogadta a labdarúgó NB I 24. fordulójának utolsó mérkőzésén, amely sok helyzetet és izgalmas játékot hozott, végül 1–1-es eredménnyel ért véget. A találkozón a Haladás nagy erőfeszítéseket tett a győzelemért, ám a debreceni kapus, Nagy Sándor remek napot fogott ki és több remek védéssel egy ponthoz segítette hozzá csapatát.

NB I: nem született gól az Újpest–Ferencváros derbin

A labdarúgó NB I 24. fordulójában az éllovas Ferencváros gól nélküli döntetlent játszott az Újpesttel a Szusza Ferenc Stadionban.

Csak a nevében volt derbi: nem született gól az Újpest–FTC-n

Terrorizált bíró, repülő kövek és szidalmak: ilyen volt 100 éve az Újpest–Fradi

A márciusi válogatott játéknapok után ismét itt az NB I, szombaton játsszák le az összes találkozót, melyek sorából kiemelkedik a 3. helyen álló Újpest FC és a listavezető Ferencváros derbije. A második helyen álló Videoton FC a Puskás Akadémia vendége lesz. Statisztikai és történelmi érdekességek a 24. forduló elé.

NB I: a DVSC óriási izgalmak közepette nyert a Vasas ellen

A labdarúgó NB I 24. fordulójában a DVSC rendkívül izgalmas találkozón 3–2-re legyőzte a Vasast. Az angyalföldiek kétgólos hátrányból egyenlítettek, a 88. percben azonban a korábbi Vasas-játékos, Könyves Norbert eldöntötte a három pont sorsát.

A Vasas felállt a padlóról DVSC ellen, majd jött Könyves...

NB I: ezzel a Radó-góllal győzte le a Fradi a Békéscsabát – videó

A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros a bajnokság 24. fordulójában Radó András találatával 1–0-ra nyert a Békéscsaba ellen. Az összecsapás után a gólszerző értékelt a fradi.hu-nak, a felvételen láthatjuk a győztes gólt is.

NB I: kevés gólos döntetlen a Haladás–Újpesten

Lüktető első félidő után unalmas második félidő következett, de csak két gólt láthatott a közönség, azt is testvéries elosztásban. A Haladás vezető góljára az Újpest válaszolni tudott a labdarúgó NB I 24. fordulójában.