NB I: Diósgyőri VTK–Paks – élőben az NSO-n!

A labdarúgó NB I 29. fordulójában Diósgyőri VTK–Paksi FC találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kísérje figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!

Nyolc pont, de még nem bajnoki labda: elbukhatja innen az aranyat az FTC?

A bajnoki címért folytatott versenyfutás szempontjából döntő fontosságú lehet a 29. forduló a labdarúgó NB I-ben, melynek rangadóján a Ferencváros a Mol Vidi FC-t fogadja. Természetesen harangozónk fókuszpontjában is ez a mérkőzés áll.

A Fradi a Vidi ellen pont azt nem tudta, amit Rebrov kér – a saját játékát

Négy tétmérkőzés: három fehérvári győzelem, egy döntetlen. Ez a mérlege eddig ebben az idényben a Mol Vidi FC és a Ferencváros találkozóinak (két bajnoki és két Magyar Kupa-meccs), miközben a tabellát nyolcpontos előnnyel a fővárosiak vezetik. Alábbi cikkünkben egyrészt az eddig az NB I-ben lejátszott két összecsapás statisztikáival magyarázzuk, miért nem tudott a Fradi a Vidi fölé nőni, és az is látható lesz, mennyire nem tudja a Ferencváros a Vidi ellen a saját játékát mutatni.

NB I: kijelölték a Fradi–Mol Vidi játékvezetőjét – bíróküldés

Íme, a labdarúgó NB I 29. fordulójának játékvezetői küldése!

Vidi: Sosem volt konkrét ajánlatom a Fraditól – Huszti a hazatérésről

Az M4 Sport Facebook-oldala a szombati FTC–Vidi rangadó előtt megosztott egy interjúrészletet, melyben a fehérváriak szélsője, Huszti Szabolcs beszélt arról, hogy miért nem korábbi klubjába, a Fradiba tért haza Kínából.

NB I: FTC–Vidi, FTC–Újpest, Puskás AFC–Honvéd – ami még hátravan

Ahogy azt a 12 csapatos labdarúgó NB I-ben már megszokhattuk, ezúttal is nagyon szoros hajrá várható az utolsó öt fordulóban, és jelenleg úgy fest, mindegyik csapat drukkereinek van még miért izgulniuk. A 6–12. helyezett csapatok bármelyike kieshet, a 3–5. helyezettek a nemzetközi kupaindulást érő bronzéremért harcolnak, míg a Ferencváros, Vidi kettős a bajnoki címért. Lássuk, hogy az egyes csatákban milyen meccsek várnak még az érdekeltekre.

Vidi: marad a francia – szerződést hosszabbított Loic Nego

A Mol Vidi FC bejelentette, hogy szerződést hosszabbított Loic Nego, a csapat francia-magyar játékosa.

Kinek a cseréi lőtték a legtöbb gólt? Herczeg? Rebrov? Nem, már menesztették

A vezetőedző elégedetlen az eredménnyel, int az oldalvonal mellett melegítő cserejátékosnak, aki a kispadhoz sprintel, ledobja a melegítőt, lepacsizik a gyepről lekocogó társával, majd pályára lépése után gólt szerez. A jelenet nem számít különlegesnek a futballban, az már annál inkább, ha az adott bajnoki forduló hat mérkőzéséből négyen is a cserejátékos szerez rendkívül fontos gólt. Ezúttal ez a nem mindennapi helyzet állt elő: a Ferencváros, a Mol Vidi és a Haladás a győzelmet, míg a Kisvárda a döntetlent köszönhette a második félidőben beálló futballistájának – a labdarúgó NB I 28. fordulóját követő visszapillantónkban fókuszban a gólszerző cserék.

Vidi: az egyik légiós izomsérülést szenvedett, a másik megúszta a műtétet

A Mol Vidi labdarúgócsapatának orvosa, dr. Kovács Tibor a hétvégén két fehérvári sérült állapotáról is bővebb tájékoztatást adott a klub hivatalos honlapjának.

Rebrov Lanzafaméról, Lucsánszky a rendkívüli helyzetről is beszélt

A labdarúgó NB I 28. fordulóját követő sajtótájékoztatókon a Ferencváros vezetőedzője, Szerhij Rebrov kérdésre válaszolva a fegyelmi okokból erre a hétre az első csapattól száműzött Davide Lanzafaméról is beszélt, az MTK vezetőedzője, Lucsánszky Tamás a csapatát sújtó rendkívüli helyzetről ejtett szót, míg a Paksi FC-t irányító Csertői Aurél szerint szabályos góltól fosztotta meg a csapatát a Puskás Akadémia ellen Kassai Viktor játékvezető – mestermérlegek.

Honvéd: Sokat jelent nekem ez a klub, nem zárom ki, hogy maradok – Gróf Dávid

Szombaton a Budapest Honvéd hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Debrecen ellen. A mérkőzés után a hazaiak részéről Gróf Dávid és Batik Bence, míg a vendégektől Varga Kevin nyilatkozott az NSO Tv stábjának.

NB I: így fordított a Ferencváros Mezőkövesden – videó

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó NB I 28. fordulójában a Ferencváros idegenben 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet. Íme, a mérkőzés góljai!

Galéria: orvosi maszkos Haladás-szurkolók a lelátón

Szombaton lezajlott a labdarúgó NB I 28. fordulója, s a Nemzeti Sport fotósai ezúttal is ott voltak a mérkőzéseken, amelyeken jobbnál jobb képeket készítettek a pályákon zajló küzdelmekről és a lelátó legérdekesebb jeleneteiről. Képgalériánk a fotóra kattintva nyílik.

Videó: Kassai nem adta meg a Paks szabályos gólját a Puskás Akadémia ellen

Kassai Viktor játékvezető és segítőjének rossz döntése is közrejátszott abban, hogy gól nélküli döntetlennel zárult a Paks–Puskás Akadémia mérkőzés a labdarúgó NB I 28. fordulójában. Íme, a végeredményt befolyásoló hiba!

Honvéd: „Hét sárgát kaptunk, úgy gondolom, ez vicces”

A labdarúgó NB I. 28. fordulójának szombati játéknapján a Budapest Honvéd hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Debrecen ellen. A mérkőzés után a két szakvezető, a Supka Attilát helyettesítő Híres Gábor, valamint a vendégek trénere, Herczeg András nyilatkozott.

Mol Vidi FC: kicsikart győzelem, tovább él a remény

Tovább harcol a bajnoki címért a Mol Vidi FC, amely odahaza hatalmas csatában 2–1-re legyőzte a harmadik helyre hajtó Újpestet a labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I: döntetlent játszott a Honvéd a Debrecennel

Hamar vezetést szerzett a Honvéd a Debrecen ellen a labdarúgó NB I 28. fordulójában a góllövőlista éllovasa, Holender Filip révén, de a Debrecen még az első félidőben egyenlített. A kiegyenlített meccsen rengeteg volt a szabálytalanság, Nagy Gergőt ki is állították fél órával a meccs vége előtt. Ennek ellenére a Debrecen nem tudta megszerezni a győzelmet, sőt a végén akár nyerhetett is volna Honvéd.

NB I: a Ferencváros fordítani tudott Mezőkövesden

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Ferencváros idegenben 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet, így sorozatban a hetedik bajnokiját nyerte meg.

NB I: nem született gól a Paks–Puskás Akadémia meccsen

A labdarúgó NB I 28. fordulójában a Paks hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Puskás Akadémiával.