Női kosárlabda NB I: a Cegléd és a Szekszárd is nyert

A női kosárlabda NB I rájátszásában a VBW CEKK Cegléd a PEAC-Pécset, az Atomerőmű KSC Szekszárd az NKE-Csatát győzte le, így az ötödik helyért Szekszárd–Cegléd mérkőzést rendeznek majd.

Női kosár NB I: előnyben a Szekszárd és a Cegléd is

Elkezdődött a rájátszás az 5–8. helyért a női kosárlabda NB I-ben. A két győzelemig tartó párharcokban a Szekszárd és a Cegléd is előnyt szerzett az első mérkőzésen. Előbbi a Csatát, utóbbi a PEAC-Pécset győzte le.

Női kosár NB I: pécsi győzelemmel zárta az alapszakaszt a Győr

A Győr 79–53-ra győzött a PINKK vendégeként a női kosárlabda NB I pénteki találkozóján a Kozármislenyi Sportcsarnokban. Ezzel a két csapat számára véget ért az alapszakasz, a Győr a negyeddöntőbe jutott, a PINKK a kiesés elkerüléséért játszik.

Női kosár NB I: az éllovas Sopron simán nyert a Pécs ellen

A címvédő Sopron az esélyeknek megfelelően simán, 20 ponttal győzött a PEAC-Pécs vendégeként a női kosárlabda NB I keddi mérkőzésén.

Női kosár NB I: sima soproni siker, ráadásban nyert a DVTK és a Vasas

A női kosárlabda NB I-ben a DVTK hosszabbítás után 87–78-ra legyőzte a vendég Győrt és hosszabbítás után nyert a Csata vendégeként a Vasas Akadémia is. A bajnoki címvédő Sopron az MTK-t verte meg 19 ponttal.

Női kosár NB I: a Győr 100 pontot dobott az Újbudának

A címvédő Sopron Basket vendégként 14 ponttal legyőzte a DVTK-t a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapjának első összecsapásán, ezzel továbbra is őrzi százszázalékos mérlegét. Az Atomerőmű és a Cegléd hazai pályán tudott nyerni. A Győr 100 pontot szórva, 24 ponttal verte meg a BEAC Újbudát.

Női kosár NB I: idegenben nyert a Szekszárd, otthon a DVTK

A Szekszárd 14 ponttal nyert a sereghajtó MTK vendégeként a női kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján. A DVTK otthon verte tizennyolccal a Ceglédet.

Női kosár: 51 pontos soproni siker, nyert a DVTK, a Szekszárd és a Győr is

A Diósgyőr, a Szekszárd és a Győr is biztosan nyert házigazdaként a női kosárlabda NB I alapszakaszában. A játéknap utolsó meccsén a címvédő Sopron ugyancsak házigazdaként 51 ponttal győzte le az ELTE BEAC Újbudát.

Női kosár NB I: sima zalaegerszegi siker Budapesten

A ZTE 23 ponttal nyert a fővárosi BEAC vendégeként a női kosárlabda NB I szombati játéknapjának első mérkőzésén. A nap másik meccsén az NKE-Csata legyőzte a PINKK-et.

Női kosár NB I: három MTK-pont az utolsó negyedben

Az NKE-Csata könnyedén legyőzte az utolsó negyedben csak három pontot szerző MTK-t a női kosárlabda NB I keddi játéknapján.

Női kosár NB I: a PINKK és a Vasas jutott egyről a kettőre

A PINKK-Pécsi 424 megverte hazai pályán az előzőleg szintén 1–5-ös mérlegnél tartó ELTE BEAC Újbudát a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Vasas és az MTK egyaránt 1–4-es mutatóval várta az egymás elleni összecsapást, s a piros-kék gárda szerezte meg az idénybeli második győzelmét.

Női kosár NB I: negyvennel nyert a DVTK, néggyel a Szekszárd

A Szekszárd a vártnál nagyobb küzdelemben, négy ponttal győzött a vendég Győr ellen a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A DVTK az esélyeknek megfelelően simán nyert az ELTE BEAC vendégeként.

Női kosár NB I: a Cegléd és a PEAC is hazai pályán nyert

A Cegléd az UNI Győrt, a PEAC-Pécs a Vasas Akadémiát verte meg az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság 5. fordulóban.

Női kosár NB I: Szekszárdon nyert rangadót a Sopron

Ott folytatta a Sopron Basket női kosárlabdacsapata, ahol a tavaszi bajnoki döntőben abbahagyta: akkor kétszer is nyert Szekszárdon, ezúttal pedig az alapszakaszban győzött simán, 67–56-ra az ezüstérmes otthonában.

Női kosár NB I: simán nyert a Sopron és a Szekszárd

A legutóbbi két döntős, a címvédő Sopron és a Szekszárd is magabiztosan győzött szombaton a női kosárlabda NB I-ben.

Női kosár NB I: a DVTK és a Szekszárd is győzött otthon

Odahaza győzött a DVTK és a Szekszárd is a női kosárlabda NB I-ben: előbbi a ZTE-t, utóbbi a PEAC-Pécset verte meg.

Női kosár NB I: fölényes szekszárdi siker az idénynyitón

Az Atomerőmű KSC Szekszárd már az első húsz percben eldöntötte a PINKK-Pécsi 424 elleni találkozót az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság szezonnyitóján (82–55).

Női kosár NB I: erősödtek a Sopron kihívói – pénteken rajt

Az elmúlt évtizedek talán legkiegyenlítettebb idényét játszhatják a csapatok az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban, amelyben nincs egyértelműen első számú bajnokesélyes.

Női kosárlabda: Sopronban sikerült rendezni a sorokat

A sérültek pótlására egészen különleges szerződést kötött a női kosárlabdabajnok és Euroliga-ezüstérmes Sopron Basket csapata, amelyhez így visszatért korábbi játékosa, Iva Cuzic-Sliskovic.

Videó: nem csak a kosárlabdával ügyes a Pécs csinos játékosa

Mint azt korábban jeleztük, a PEAC-Pécs női kosárlabdacsapata a nyáron szerződtette a 25 éves belga válogatott irányítót, Julie Vanloot. Azonban Instagram-oldaláról kiderül, nem csak a kosárlabdával képes ügyes trükkökre…