WTCR: a németországi hétvégét is törölték a koronavírus miatt

Németországban sem csap össze idén a túraautó-világkupa (WTCR) mezőnye – olvasható a sorozat hivatalos honlapján. A 2020-as idény így leghamarabb a június 5-én kezdődő szlovákiai versenyhétvégével indulhat el.

Túlélte, amit más talán nem, 42 nappal később újra versenyzett

Magabiztosan robogott az újabb vb-cím felé, a nürburgringi Zöld Pokolban viszont majdnem odaveszett a lángok között. Csodával határos visszatérése után egyetlen ponttal bukta el a trófeát, de 1977-ben megkaparintotta. A Nemzeti Sport Hosszabbítás című sorozatában indított, Niki Lauda életéről szóló sorozatunk negyedik része.

WTCR: Tassi az eddigi legjobb eredményét érte el

Tassi Attila a sorozatban az eddigi legjobb eredményét elérve az 5., míg Michelisz Norbert a 8. helyen ért célba a túraautó-világkupa (WTCR) nürburgringi állomásának második versenyén. A harmadik futamon Michelisz és Tassi is kiesett.

WTCR: Michelisz nyert az első versenyen Németországban

Michelisz Norbert diadalmaskodott a túraautó-világkupa (WTCR) németországi versenyhétvégéjének első versenyén, mögötte a pole pozícióból induló Esteban Guerrieri és Néstor Girolami végzett az első hármasban. Tassi Attila a 20. pozícióban zárt.

WTCR: Tassi Attilát megbüntették, tíz hellyel hátrébb sorolták

Amint arról beszámoltunk, meglehetősen kaotikusra sikeredett a túraautó-világkupa (WTCR) németországi versenyhétvégéje második időmérőjének a vége csütörtök este, miután Daniel Haglöf balesete miatt a csaknem 21 kilométer hosszú pálya végén 60 km/h-s sebességkorlátozást rendeltek el, s a mezőny fiatal magyar pilótája, Tassi Attila még ilyen körülmények között is az akkori legjobb időt autózta. Utóbb kiderült, Tassi nem lassított le eléggé, ezért megbüntették.

WTCR: Michelisz a 4., Tassi a 8. helyen zárta a 2. időmérőt

Meglehetősen kaotikusra sikerült a túraautó-világkupa németországi versenyhétvégéjének második időmérőjének vége a legendás Nordschleifén, amelyen a hazai kedvenc, Benjamin Leuchter végzett az élen csapattársa, Robb Huff előtt. Michelisz Norbert a negyedik helyen zárt, Tassi Attila pedig a nyolcadik lett, ám nem sokkal a vége előtt még mindketten az első sorban tanyáztak virtuálisan.

WTCR: Michelisz az első sorból indulhat az első futamon

Csütörtök kora délután esőben rendezték meg a túraautó-világkupa németországi versenyhétvégéjének első időmérőjét a legendás Nordschleifén, ezen az argentin Esteben Guerrieri bizonyult a leggyorsabbnak Hondájával, míg a Hyundaijal versenyző Michelisz Norbert a második helyen zárt – hat másodperc hátránnyal.

WTCR: Michelisz a harmadik helyen végzett a nürburgringi időmérőn

Izgalmasra sikerült a túraautó-világkupa (WTCR) nürburgringi versenyhétvégéjének második időmérője, amelyen Michelisz Norbert végül a harmadik helyet szerezte meg, a tavalyi WTCC-világbajnok Thed Björk bizonyult a leggyorsabbnak, a második helyen pedig a belga Frédéric Vervisch zárt.

WTCR: Mulleré az első verseny, Michelisz lemaradt a dobogóról

Jó rajtjának és sikeres védekezésének köszönhetően Yvan Muller örülhetett a győzelemnek az első versenyen a túraautó-világkupa (WTCR) nürburgringi állomásán. Michelisz Norbertet az első körben megelőzte Robert Huff, és bár a magyar pilóta sokszor próbálta visszaszerezni a harmadik helyet, nem tudott felállni a dobogóra. Vk-éllovas csapattársa, Gabriele Tarquini viszont még nehezebb futamon van túl – be sem tudta fejezni a versenyt.

WTCR: Björké a pole, Michelisz Muller mögül indul a 3. helyről

Míg a szabadedzések inkább a Audiról és a szabadkártyás René Rastról szóltak, az időmérő a Hyundai sikerét hozta. A mai versenyen ugyanis Thed Björk indulhat majd a pole pozícióból, a svédet csapattársa, Yvan Muller követi a második helyen. A harmadik Michelisz Norbert lett, a Zengő Motorsport bajban van a nürburgringi hétvége első napján.

WTCR: a szabadkártyás Rast nyerte mindkét edzést a „zöld pokolban"

A versenynaptár talán legnagyobb kihívással járó állomásához érkezett a túraautó-világkupa (WTCR) mezőnye, a napokban ugyanis a Nürburgringen méreti meg magát. Két szabadedzést már meg is tartottak, a leggyorsabb mindkét alkalommal a tavalyi DTM-bajnok, René Rast lett – pedig a német pilóta csak erre a hétvégére ugrott be szabadkártyásként.

Kamion Eb: Kiss Norbert ismét harmadik a Nürburgringen

A címvédő Kiss Norbert, a Tankpool24 Mercedes pilótája harmadik lett a kamion Európa-bajnokság Nürburgringen zajló versenyhétvégéjének harmadik, vasárnap rendezett futamán.

Autósport: a WTCC-futam után jég és hó a Nürburgringen – kép

Néhány órával Michelisz Norbert bravúros WTCC-szereplését követően jégeső és havazás (!) miatt félbe kellett szakítani a nürburgringi 24 órás viadalt.

WTCC: Michelisz kétszer dobogós a legendás Nürburgringen

Michelisz Norbert a hatodik helyről indulva a harmadik helyen ért célba a túraautó-világbajnokság első nürburgringi versenyén. A második futamot a második helyen kezdte, és meg is tartotta pozícióját a 25 kilométeres pályán.

WTCC: Michelisz negyedik lett a történelmi futamon

Michelisz Norbert a rajtpozícióját megtartva a negyedik helyen végzett a túraautó-vb nürburgringi állomásának első futamán. A második már kevésbé alakult jól, rögtön az elején ki kellett mennie a boxba.

WTCC: Michelisz negyedik a nürburgringi időmérőn

Michelisz Norbert a negyedik helyen végzett a túraautó-vb nürburgringi állomásának időmérő edzésén. A Zengő Motorsport pilótája 8:40.595 perc alatt teljesítette a 25.378 kilométeres Nordschleifét, amelyen a két szombati futamot tartják.

AutoGP: Kiss Pál Tamás célja a bajnoki remény életben tartása

A hét végén a németországi Nürburgringen folytatódnak az AutoGP küzdelmei Kiss Pál Tamással, aki a legendás helyszínen próbál meg közelebb férkőzni a bajnoki pontversenyt vezető Szato Kimijához.

WTCC: az eredeti Nürburgringen is mennek Micheliszék 2015-ben

Jövőre a Nürburgringre is ellátogat a túraautó-világbajnokság mezőnye – s nem csupán a rövidített F1-es pályára, hanem a klasszikus Nordschleifére is, amelyen az F1 legutóbb 1976-ban versenyzett, s más kategóriában sem tartottak ott vb-futamot 1983 óta.

F1: Ecclestone lepaktált a Nürburgringgel, kipörgetik a Hockenheimringet

A jövő évtől legalább öt évig a Nürburgringen rendezik meg a Formula–1-es Német Nagydíjat. Erről az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone és a nürburgi pálya tulajdonosa, Robertino Wild állapodott meg kedden.

Videó: kis híján áthajtottak a motoroson a Nürburgringen

Majdnem tragédiába torkollott a legutóbbi hétvége szabad körözgetése a legendás Nürburgring Nordschleife versenypályán. Íme!