MotoGP: Egy olyan vadállat ellen, mint Marc, sosem könnyű harcolni – Lorenzo

Ahogy arra számítani lehetett, a Ducatik és Marc Márquez között dőlt el a gyorsaságimotoros-világbajnokság Osztrák Nagydíja. Végül nem az egész hétvégén jobb tempóban motorozó Andrea Dovizioso lett a spanyol hondás legnagyobb ellenfele, hanem az előző napon még videókat elemző, stílusát tovább fejlesztő Jorge Lorenzo.

MotoGP: Lorenzo nagy csatában legyőzte Márquezt

Idei harmadik győzelmét aratta Jorge Lorenzo a MotoGP Osztrák Nagydíján, amelynek hajrájában hatalmas csatában győzte le a vb-éllovas Marc Márquezt. A legutóbbi hat versenyből a harmadikat megnyerő Lorenzo feljött a pontverseny harmadik helyére.

MotoGP: rajt-cél győzelmet aratott Dovizioso Brnóban

Nem sok időre engedte ki a kezei közül az első helyet Andrea Dovizioso a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának (MotoGP) brnói versenyén. Az olasz így győzelmet ünnepelhetett a Cseh Nagydíj végén Jorge Lorenzo és Marc Márquez előtt. A Moto2-ben Miguel Oliveira, a Moto3-ban Fabio Di Giannantonio diadalmaskodott.

MotoGP: nem Dovizioso pole-jától hangos most a depó

Épp 93 ezred másodperccel maradt el Andrea Dovizioso az aktuális pole pozíciós rekordtól a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brnói Nagydíján, amit két évvel ezelőtt Marc Márquez állított fel a cseh pályán. Az olasz saját bevallása szerint sem egy időmérőmenő, legutóbb 2016-ban, Sepangban rajtolhatott az élről.

MotoGP: Doviziosóé a pole, Rossi 5 ezreddel Márquez előtt

Az olasz Andrea Dovizioso rajtolhat vasárnap az élről a Brnói Nagydíjon a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában.

MotoGP: sorozatban a 9. – újra Márquez nyert a Sachsenringen

A címvédő és világbajnoki éllovas Marc Márquez győzelmével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának (MotoGP) Német Nagydíja. A Sachsenringen a második helyet Valentino Rossi szerezte meg, míg harmadikként Maverick Vinales zárt.

MotoGP: őrült futam, Márquez nyert, Rossi az ötödik

A címvédő és világbajnoki éllovas Marc Márquez győzelmével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának Holland Nagydíja. A második helyen őrült hajrában Álex Rins, a harmadikon Maverick Vinales végzett.

MotoGP: Lorenzo nyert, Dovizioso a 3. helyről esett ki

Rajt-cél győzelmet aratott a MotoGP Katalán Nagydíján Jorge Lorenzo. A dobogóra továbbá Marc Márquez és Valentino Rossi tudott felállni. Andrea Dovizioso a harmadik helyről esett ki.

MotoGP: Márquez bemutatta az év(század) mentését

Egyáltalán nem volt unalmas a MotoGP Katalán Nagydíjának második edzésnapja, amely a rajtsorrendekről is döntött. Igaz, a pénteki gyakorlásokat követően nem okozott nagy meglepetést Jorge Lorenzo szereplése, a spanyol mugellói győzelme után első rajtelsőségét is megszerezte a Ducatival. De ennyiben nem merült ki a történet.

MotoGP: Lorenzo nyert, Rossi dobogón, Márquez a 16.

A spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg az Olasz Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában, megelőzve Andrea Doviziosót és Valentino Rossit – a pontversenyben vezető Marc Márquez kicsúszás miatt végül csak a 16. lett.

MotoGP: Márquez sorozatban harmadszor nyert. Üdv újra 2014-ben?

Nem kérdés, hogy Marc Márquez és a 2018-as HRC Honda ismét különleges párost alkot a MotoGP-ben. Eddig utoljára talán 2014-ben láthattunk ilyen szinkront a felek között. Ahogy az is négy éve fordult elő eddig legutóbb, hogy a spanyol három futamot is meg tudjon nyerni egymás után. A Francia Nagydíjon aratott sikerével ezt ismételte meg, így az előnye már 36 pont az összetettben.

Moto3: utolsó körös dráma döntött a Francia Nagydíjon

Egy újabb izgalmas Moto3-as futamon vagyunk túl, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíja büntetésekkel, esésekkel és hatalmas drámákkal megfűszerezett versenyt hozott, amelynek végén Albert Arenas örülhetett.

MotoGP: Zarco-KO! 30 év után francia pole a Francia Nagydíjon

A kétszeres Moto2-világbajnok, Johann Zarco lenyűgöző teljesítményt nyújt, amióta bemutatkozott a MotoGP kategóriában. A hatalmas nyomást már újoncként is nagyon jól kezelte tavaly, és úgy tűnik, idén még többre lehet képes hazai versenyén. Az első fontos feladat teljesítve: ő indulhat holnap a pole pozícióból a Francia Nagydíjon – hatalmas időmérős rekorddal és pályacsúccsal.

MotoGP: Pedrosáék óriásit buktak, Márquez betáncolt a célba – videók!

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának királykategóriás futamát.

MotoGP: Márquez győzelemmel feledtette a múltkori ámokfutást

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap az Egyesült Államok Nagydíján.

MotoGP: már a megbeszélés elején egymásnak estek

Itthon már éjfélt ütött az óra, amikor Austinban a MotoGP-pilóták összeültek Carmelo Ezpeletával és a versenyigazgatóság két tagjával a szokásos Biztonsági Tanács (Safety Commission) ülésre, amelyen bőven volt mit megtárgyalniuk.

MotoGP: Dovizioso az első az idénynyitón, Rossi a dobogón

Andrea Dovizioso nyerte meg a MotoGP 2018-as szezonjának első versenyét, a Katari Nagydíjat. A második helyen a címvédő Marc Márquez végzett, míg a harmadik Valentino Rossi lett.

MotoGP: Johann Zarcóé az idény első pole pozíciója

A francia Johann Zarcóé lett a MotoGP-idény első pole pozíciója Losailban. A második helyről a vb-címvédő Marc Márquez rajtol a vasárnap magyar idő szerint 17 órakor kezdődő futamon.

MOTOGP, MOTO2, MOTO3: 2018-AS VERSENYNAPTÁR, EREDMÉNYEK

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 2018-as kiírása az előző évinél eggyel több, vagyis 19 futamból áll. Az első versenyt március 18-án rendezik Katarban villanyfény mellett, míg a szezonzáróra november 18-án kerül sor Valenciában. Az alábbi táblázatban nyomon követhetik az idény során a sorozat eredményeit.

MotoGP: Pasinié és Martiné a pole a kisebb géposztályokban

A Moto2-ben Mattia Pasini, a Moto3-ban Jorge Martin indulhat az élről a gyorsaságimotoros-vb Ausztrál Nagydíján.