MotoGP: Lorenzo nyert, Dovizioso a 3. helyről esett ki

Rajt-cél győzelmet aratott a MotoGP Katalán Nagydíján Jorge Lorenzo. A dobogóra továbbá Marc Márquez és Valentino Rossi tudott felállni. Andrea Dovizioso a harmadik helyről esett ki.

MotoGP: Márquez bemutatta az év(század) mentését

Egyáltalán nem volt unalmas a MotoGP Katalán Nagydíjának második edzésnapja, amely a rajtsorrendekről is döntött. Igaz, a pénteki gyakorlásokat követően nem okozott nagy meglepetést Jorge Lorenzo szereplése, a spanyol mugellói győzelme után első rajtelsőségét is megszerezte a Ducatival. De ennyiben nem merült ki a történet.

MotoGP: Lorenzo nyert, Rossi dobogón, Márquez a 16.

A spanyol Jorge Lorenzo nyerte meg az Olasz Nagydíjat a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában, megelőzve Andrea Doviziosót és Valentino Rossit – a pontversenyben vezető Marc Márquez kicsúszás miatt végül csak a 16. lett.

MotoGP: Márquez sorozatban harmadszor nyert. Üdv újra 2014-ben?

Nem kérdés, hogy Marc Márquez és a 2018-as HRC Honda ismét különleges párost alkot a MotoGP-ben. Eddig utoljára talán 2014-ben láthattunk ilyen szinkront a felek között. Ahogy az is négy éve fordult elő eddig legutóbb, hogy a spanyol három futamot is meg tudjon nyerni egymás után. A Francia Nagydíjon aratott sikerével ezt ismételte meg, így az előnye már 36 pont az összetettben.

Moto3: utolsó körös dráma döntött a Francia Nagydíjon

Egy újabb izgalmas Moto3-as futamon vagyunk túl, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Francia Nagydíja büntetésekkel, esésekkel és hatalmas drámákkal megfűszerezett versenyt hozott, amelynek végén Albert Arenas örülhetett.

MotoGP: Zarco-KO! 30 év után francia pole a Francia Nagydíjon

A kétszeres Moto2-világbajnok, Johann Zarco lenyűgöző teljesítményt nyújt, amióta bemutatkozott a MotoGP kategóriában. A hatalmas nyomást már újoncként is nagyon jól kezelte tavaly, és úgy tűnik, idén még többre lehet képes hazai versenyén. Az első fontos feladat teljesítve: ő indulhat holnap a pole pozícióból a Francia Nagydíjon – hatalmas időmérős rekorddal és pályacsúccsal.

MotoGP: Pedrosáék óriásit buktak, Márquez betáncolt a célba – videók!

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Spanyol Nagydíjának királykategóriás futamát.

MotoGP: Márquez győzelemmel feledtette a múltkori ámokfutást

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP versenyét vasárnap az Egyesült Államok Nagydíján.

MotoGP: már a megbeszélés elején egymásnak estek

Itthon már éjfélt ütött az óra, amikor Austinban a MotoGP-pilóták összeültek Carmelo Ezpeletával és a versenyigazgatóság két tagjával a szokásos Biztonsági Tanács (Safety Commission) ülésre, amelyen bőven volt mit megtárgyalniuk.

MotoGP: Dovizioso az első az idénynyitón, Rossi a dobogón

Andrea Dovizioso nyerte meg a MotoGP 2018-as szezonjának első versenyét, a Katari Nagydíjat. A második helyen a címvédő Marc Márquez végzett, míg a harmadik Valentino Rossi lett.

MotoGP: Johann Zarcóé az idény első pole pozíciója

A francia Johann Zarcóé lett a MotoGP-idény első pole pozíciója Losailban. A második helyről a vb-címvédő Marc Márquez rajtol a vasárnap magyar idő szerint 17 órakor kezdődő futamon.

MOTOGP, MOTO2, MOTO3: 2018-AS VERSENYNAPTÁR, EREDMÉNYEK

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 2018-as kiírása az előző évinél eggyel több, vagyis 19 futamból áll. Az első versenyt március 18-án rendezik Katarban villanyfény mellett, míg a szezonzáróra november 18-án kerül sor Valenciában. Az alábbi táblázatban nyomon követhetik az idény során a sorozat eredményeit.

MotoGP: Pasinié és Martiné a pole a kisebb géposztályokban

A Moto2-ben Mattia Pasini, a Moto3-ban Jorge Martin indulhat az élről a gyorsaságimotoros-vb Ausztrál Nagydíján.

MotoGP: Márquez feladta a pole-t; a Moto3-ban bajnokot avathatunk

Nem telik kellemesen a csapatok és a versenyzők hétvégéje Motegiben, a gyorsaságimotoros-világbajnokság Japán Nagydíján, hiszen két napja szinte megállás nélkül hullik az eső. Szombat délben állt el először, de a pálya csak a Moto2-es időmérőre száradt fel annyira, hogy érdemben fel lehetett tenni a slick gumikat.

MotoGP: Márquez tovább menetel, Rossi nagyot mentett

Marc Márquez szezonbeli ötödik futamgyőzelmét aratta a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragóniai Nagydíján. A Repsol Honda spanyol pilótája így 16 ponttal meglógott az ezúttal csak a hetedik helyen záró Andrea Doviziosótól a pontversenyben. A királykategóriában három spanyol állhatott fel a dobogóra, miután Márquez mögött két honfitársa, Dani Pedrosa és Jorge Lorenzo futott be. A még nem teljesen egészséges Valentino Rossi láthatóan elfáradt a futam végére, de így is beért az ötödik pozícióban.

Moto3: Joan Mir egy lépésre a világbajnoki címtől

A Moto3-as világbajnokság 14. futamán immár a nyolcadik győzelmét aratta a spanyol Joan Mir, akinek előnye négy versennyel a szezon zárása előtt 80 pontra nőtt.

Moto3: drámai utolsó percek az időmérő végén – videó

Jorge Martin a gyors körén túl a szerencsének is köszönheti mai pole pozícióját az Aragóniai Nagydíjon a Moto3 kategóriában.

MotoGP: Márquez motorja elfüstölt, Dovizioso nyert, és újra vezet

Sok minden úgy történt a Brit Nagydíjon, ahogy arra számítani lehetett, de persze az élet most is megkeverte a lapokat annyira, hogy ismét nyílt legyen a bajnoki küzdelem. Ehhez a verseny legnagyobb drámája kellett, nevezetesen amikor a húszkörös viadal 14. körében Marc Márquez alatt elfüstölt a Hondája.

MotoGP: csak Márquez képes elesni és motoron maradni egyszerre

A spanyol Marc Márquez volt a leggyorsabb a gyorsaságimotoros-világbajnokság Brit Nagydíjának időmérő edzésén a királykategóriában. A második rajtkockából Valentino Rossi, a harmadikból pedig a brit Cal Crutchlow indulhat.

MotoGP: Marc Márquez sorozatban harmadszor a pole-ban

A gyorsaságimotoros-világbajnokság Ausztriában, a Red Bull Ringen folytatódik ezen a hétvégén, szombaton az időmérőket rendezték mindhárom kategóriában.