Videó: hatalmas bukás – megszakították a Moto2-esek versenyét

A középső kategória Osztrák Nagydíjának negyedik körében az egyes kanyarból kifelé a világbajnokságot vezető Enea Bastianini bukott, majd sajnos nem mindenki tudta elkerülni a motorját, így hatalmas baleset született.

MotoGP: senki és semmi sem tudta megállítani Quartararót

Rajt-cél győzelmet aratott a MotoGP-ben a fiatal francia Fabio Quartararo, aki, ha így folytatja, átírhat sok rekordot. A második hely sorsa az utolsó előtti körben dőlt csak el Maverick Vinales javára, de mennyi minden történt közben! Elég csak annyit hozzá, hogy Valentino Rossi lett a harmadik.

MotoGP: Quartararo nyerte a drámai idénynyitót, Márquez megsérült

Fabio Quartararónak a sors visszaadta, amit tavaly elvett tőle, amikor első pole pozíciója után műszaki hiba miatt feladni kényszerült a versenyt. Ma mindenkit maga mögött hagyott a Spanyol Nagydíjon, ezzel 21 év után neki szólt először ismét a La Marseillaise egy királykategóriás verseny után.

MotoGP: viszlát valamikor, valahol...

Furcsa hangulatban telt a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katari Nagydíja, melyen a koronavírus miatt a MotoGP futamát nem rendezték meg. A két alacsonyabb géposztályban azért került sor a megméretésre, mert azokban a mezőny már a múlt héten Katarba érkezett tesztelésre.

MotoGP: japán és spanyol siker a csonka nyitófutamon

Moto2-ben a japán Nagasima Tecuta, míg Moto3-ban a spanyol Albert Arenas győzött vasárnap a gyorsaságimotoros-világbajnokság katari szezonnyitó futamán.

MotoGP: kaliforniai álom a Moto2-ben

Ha van pozitívum abban, hogy a MotoGP kategória szezonnyitóját törölni kellett a koronavírus terjedése miatt, akkor az az, hogy minden figyelem a két kisebb kategóriára összpontosul. És bizony van mire figyelni, izgalomból és hollywoodi filmekbe illő történetekből most sincs hiány Katarban.

MotoGP: Quartararóé az idény utolsó pole pozíciója

A francia Fabio Quartararo szerezte meg a pole pozíciót a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájában (MotoGP) a Valenciai Nagydíj időmérő edzésén. A második a világbajnok Marc Márquez lett, míg a harmadik helyről az ausztrál Jack Miller indulhat a vasárnapi versenyen.

MotoGP: Quartararo űridővel nyerte az első edzésnapot Malajziában

Bár Fabio Quartararo tegnap azt nyilatkozta, hogy teljesen más beállításokkal megy, mint az év elején, mégis előnyt jelenthet majd neki a többi pályához képest, hogy teszteltek a malajziai pályán a télen, azaz nem először gurul itt pályára MotoGP-motorral. Talán még ő maga sem számított ekkora előnyre, hiszen már reggel megdöntötte az eddigi hivatalos pályacsúcsot, aminél a délutáni edzésen további négy és fél tized másodperccel ment jobbat.

MotoGP: Márquez újabb skalpja egy utolsó körös harcban

Nem a megszokott menetrenddel indult a MotoGP-sek napja, hiszen a sportág történetében először vasárnap reggel, az warm up edzések után rendezték meg a kvalifikációt, amit fél másodperces előnnyel Maverick Vinales húzott be. De a lényeg csak néhány órával később következett.

MotoGP: eső, esések, kenguru – csak egy átlagos nap Phillip Islanden

Tegnap még közel harmincfokos hőség tombolt az ausztrál szigeten, ahol a világ egyik leggyönyörűbb és leggyorsabb pályája fekszik. Nem véletlenül sorolja szinte az összes pilóta a kedvencek közé. Csak ne késő ősszel kéne itt versenyezniük... Mert ahogy szinte minden évben, 12 óra leforgása alatt megérkezett a tél, sőt mind a négy évszak tiszteletét tette az Ausztrál Nagydíj első edzésnapján.

MotoGP: Márquez tovább szárnyal; Quartararo az év újonca

Ahogy azt ígérte, Marc Márquez hiába nyerte meg a világbajnoki címet két hete, egy másodpercre sem engedett ki, sőt. Negyedik futamát nyerte meg zsinórban ma Motegiben, amire utoljára 2014-es csúcsszezonjában volt példa. A másodikként célba érő Fabio Quartararo nemcsak a legjobb yamahás lett ismét (2015 után először a top3-ba hozva a márkát Japánban), de az év újonca címet is behúzta.

Videó: az év mentését mutatta be Marc Márquez öccse

A tájfun okozta heves esőzések miatt nem volt könnyű dolga a versenyzőknek a Japán Nagydíjon. A nap legnehezebb időjárási és pályakörülményeit a Moto2-esek élték át reggel. Ennek megfelelően rengeteg esés volt, és jó néhány mentést is bemutattak a pilóták. Álex Márquez – a MotoGP-világbajnok Marc Márquez öccse – például csodával határos módon úszott meg egy esést.

MotoGP: Márquez a legvégén villant, ismét ő a világbajnok!

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a 2019-es Thai Nagydíjat, s ezzel biztossá vált, hogy ebben a szezonban is ő zárja az élen a MotoGP pontversenyét. Nem az év futamát láthattuk, hiszen ismét a taktika versenye volt ez mintsem az előzéseké. Az egész verseny alatt csak arra várt mindenki, hogy Marc Márquez mikor szánja el magát az előzésre. Fabio Quartararo nagy valószínűséggel a jövő embere, de ma mindenki Márquezt ünnepli, és teljesítményét még a legnagyobb ellenfelek is elismerik.

MotoGP: KTM az első sorban; balhé M. Márquez és Rossi között

A spanyol Maverick Vinales volt a leggyorsabb a San Marinó-i Nagydíjon a MotoGP szombati időmérő edzésén. A második rajtkockából a szintén spanyol Pol Espargaró indulhat a KTM-mel, míg a harmadikból a francia Fabio Quartararo. A címvédő Marc Márquez ötödik lett, Valentino Rossi a hetedik.

MotoGP: Vinales tavaly október után ismét győzni tudott

Könnyebb és eredményesebb útra számított Maverick Vinales, amikor három éve a Yamaha gyári csapatához szerződött. Az első évben ugyan háromszor sikerült felállnia a dobogó legfelső fokára, de tavaly ez már csak egyszer jött össze neki, idén pedig még egyszer sem – a mai napig. Folytatódik tehát a 2011 óta tartó sorminta, hogy évente felváltva nyer yamahás és hondás pilóta Assenben a királykategóriában.

MotoGP: olasz győztes Olaszországban – rá senki sem számított!

Danilo Petrucci nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíját, így karrierje során először nyert MotoGP-futamot!

MotoGP: Marc Márquez indulhat az élről az Olasz Nagydíjon

A MotoGP-ben címvédő spanyol Marc Márquez szerezte meg a pole pozíciót a gyorsaságimotoros-világbajnokság hatodik versenyhétvégéjén, az Olasz Nagydíj időmérő edzésén. A Moto2-es kategóriában Marcel Schrötter, a Moto3-asoknál Tony Arbolino volt a leggyorsabb.

MotoGP: Márquez bukás ellenére is első, Rossi ismét nagyot mentett

Ahogy az már sokszor előfordult, az időjárás ismét felborzolta a kedélyeket a gyorsaságimotoros-világbajnokság ötödik hétvégéjének, a Francia Nagydíjnak a szombatján. Ez szinte mindenkit megzavart, de a végeredmény mégsem annyira lett meglepő.

MotoGP: törölték az összes kategória szombati szabadedzését

Mint beszámoltunk róla, tegnap óta esővel riogatták az Amerikai Nagydíj helyszínét a mai napra. Nos, a meteorológusok nem tévedtek, megérkezett az égi áldás Austinba, olyannyira, hogy borult is a szombati program.

MOTOGP, MOTO2, MOTO3: 2019-ES VERSENYNAPTÁR, EREDMÉNYEK

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 2019-es kiírása az előző évihez hasonlóan 19 futamból állt. Az első versenyt március 10-én rendezik Katarban villanyfény mellett, míg a szezonzáróra november 17-én került sor Valenciában. Az alábbi táblázatban áttekinthetik a sorozat eredményeit!