MotoGP: Vinales tavaly október után ismét győzni tudott

Könnyebb és eredményesebb útra számított Maverick Vinales, amikor három éve a Yamaha gyári csapatához szerződött. Az első évben ugyan háromszor sikerült felállnia a dobogó legfelső fokára, de tavaly ez már csak egyszer jött össze neki, idén pedig még egyszer sem – a mai napig. Folytatódik tehát a 2011 óta tartó sorminta, hogy évente felváltva nyer yamahás és hondás pilóta Assenben a királykategóriában.

MotoGP: olasz győztes Olaszországban – rá senki sem számított!

Danilo Petrucci nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíját, így karrierje során először nyert MotoGP-futamot!

MotoGP: Marc Márquez indulhat az élről az Olasz Nagydíjon

A MotoGP-ben címvédő spanyol Marc Márquez szerezte meg a pole pozíciót a gyorsaságimotoros-világbajnokság hatodik versenyhétvégéjén, az Olasz Nagydíj időmérő edzésén. A Moto2-es kategóriában Marcel Schrötter, a Moto3-asoknál Tony Arbolino volt a leggyorsabb.

MotoGP: Márquez bukás ellenére is első, Rossi ismét nagyot mentett

Ahogy az már sokszor előfordult, az időjárás ismét felborzolta a kedélyeket a gyorsaságimotoros-világbajnokság ötödik hétvégéjének, a Francia Nagydíjnak a szombatján. Ez szinte mindenkit megzavart, de a végeredmény mégsem annyira lett meglepő.

MotoGP: törölték az összes kategória szombati szabadedzését

Mint beszámoltunk róla, tegnap óta esővel riogatták az Amerikai Nagydíj helyszínét a mai napra. Nos, a meteorológusok nem tévedtek, megérkezett az égi áldás Austinba, olyannyira, hogy borult is a szombati program.

MOTOGP, MOTO2, MOTO3: 2019-ES VERSENYNAPTÁR, EREDMÉNYEK

A gyorsaságimotoros-világbajnokság 2019-es kiírása az előző évihez hasonlóan 19 futamból állt. Az első versenyt március 10-én rendezik Katarban villanyfény mellett, míg a szezonzáróra november 17-én került sor Valenciában. Az alábbi táblázatban áttekinthetik a sorozat eredményeit!

MotoGP: Márquez bukott, Rossi hiába kapaszkodott, Pedrosa 5. hellyel búcsúzott

Can Öncü sikerével ért véget a gyorsaságimotoros-világbajnokság idénye a Moto3-as kategóriában, a fiatal török történelmet írt.

MotoGP: spanyol pole pozíció az évad utolsó versenyén

A spanyol Maverick Vinales indulhat az élről a királykategóriában (MotoGP) a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei szezonjának utolsó versenyén, a Valenciai Nagydíjon.

Moto2: Bagnaia legnagyobb riválisa mögött célba érve nyert vébét

Valentino Rossi akadémiája egy bajnoki címet elveszített (Marco Bezzecchi is a kilencszeres világbajnok és csapata kezei közül készül versenyről versenyre), de egy másikat megnyert, és nem ez volt az egyetlen oka az ünneplésre a Moto2-es futamot követően.

MotoGP: Vinales megtörte a Yamaha nyeretlenségi sorozatát

25 verseny. Ennyiszer kellett a Yamahának átélnie, hogy egyik pilótája sem tudott a dobogó legmagasabb fokára felállni. A rémálomnak (ami egyébként Yamaha leghosszabb nyeretlenségi sorozata volt) ma vége szakadt, miután a 25-ös rajtszámú Maverick Vinales megnyerte az Ausztrál Nagydíjat.

Moto2: a fiatal francia a leintés után bukta el a győzelmét

Fabio Quartararo izgalmas párharcot nyert meg a vb-éllovas Francesco Bagnaiával szemben a Moto2-es kategória Japán Nagydíján, azonban utólag elveszítette az első helyét, miután kizárták.

MotoGP: Márquez megint nyert, két hét múlva világbajnok lehet

A vb-pontverseny éllovasa, a spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Thaiföldi Nagydíját a királykategóriában. Moto2-ben szintén az összetett első helyezettje, Francesco Bagnaia győzött, míg Moto3-ban az olasz Fabio Di Giannantonio ért be elsőként a célba.

MotoGP: Lorenzo bukott, Márquez nyerte az őrült csatát

A spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság Aragóniai Nagydíját.

MotoGP: 14 ezred döntött, Lorenzo indulhat az élről

Ahogy azt a nyári szünet óta megszokhattuk, az aragóniai hétvégén is a Ducatik és Marc Márquez párharcáról szólnak a hírek. Persze nem kizárólagosan, hiszen a Yamahák kínszenvedése kapcsán sincs változás, hacsak a még rosszabb eredmény nem számít változásnak.

Fenati nem gyilkos, mindenki érdemel egy második esélyt. Vagy nem?

Csaknem két hetünk volt megemészteni a misanói Moto2-es futamon történteket, amikor Romano Fenati elvesztette a fejét a Stefano Manzi ellen vívott csatában a pontszerző helyek egyikéért. A kedélyek mégsem csillapodnak, miközben Carmelo Ezpeleta a visszatérésben segítene az olasznak, addig az olasz szövetség után a FIM is bevonta idei versenyengedélyét.

Motorsport: visszavonul a rivális gépét verseny közben lefékező pilóta

Visszavonul a versenyzéstől az olasz Romano Fenati, aki vasárnap, a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján 200 km/órás sebességnél meghúzta egyik riválisa fékkarját.

Moto2: kirúgták az életveszélyes sportszerűtlenséget elkövető motorost

Kirúgták csapatától a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i nagydíján életveszélyes sportszerűtlenséget elkövető Romano Fenatit. Korábban már bejelentették a motoros jövő évi csapatát, de az MV Agusta első embere közösségi oldalán jelezte: azon lesz, hogy minden létező módon megakadályozza a szerződtetését. Nem sokkal később hivatalos közlemény is született, amelyben megerősítik, megszüntették a jövő évre szóló megállapodását.

Moto2: hihetetlen képsorok – örökös eltiltás lenne a méltó büntetés?

Nézzük először is a tényeket! A Moto2-es futam második felében járunk, amikor Romano Fenati és Stefano Manzi pontszerző helyekért küzdenek egymással egy kilenc fős boly elején. Lehetetlen felidézni minden egyes momentumot, hiszen értelemszerűen nem őket mutatták a kamerák, de az biztos, hogy tíz körrel a leintés előtt Manzi a 14-es kanyarban nagyon elmérte a távot, amikor meg akarta előzni honfitársát, emiatt összeütköztek, és mindketten elhagyták a pályát.

MotoGP: Dovizioso nyert, Lorenzo az utolsó előtti körben bukott

Bár a MotoGP-ben Jorge Lorenzo kapta el a legjobban a rajtot, néhány kör után Andrea Dovizioso állt az élre, és megnyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíját. Moto2-ben egy botrányos mozdulat, Moto3-ban pedig egy súlyos tömegbaleset okozott izgalmakat.

Moto2: Fenatit életveszélyes sportszerűtlenség miatt kizárták – videó

Akár tragédiával is végződhetett volna Romano Fenati ámokfutása a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján. A Moto2-es futamban az olasz versenyző egyszerűen átnyúlt Stefano Manzi járművéhez, és megpróbálta behúzni a féket – a versenybíróság őrült tette miatt azonnal kizárta a viadalról.