ATP-kupa: kellemetlen közjáték, a sajátjuk helyett a román himnuszt játszották le

Kellemetlen közjáték előzte meg a Belgium–Moldova mérkőzést az Ausztráliában zajló tenisz ATP-kupa C-csoportjában.

Eb 2020, H-csoport: Tolisso és Griezmann góljával győztek a franciák

A már biztosan Eb-résztvevő Franciaország Corentin Tolisso és Antoine Griezmann góljaival 2–0-ra legyőzte Albániát a selejtezők utolsó körében. A csoport másik továbbjutója, Törökország is győzelemmel zárta a selejtezős küzdelmeket.

Eb 2020: Matuidi megsérült, nem lesz ott a francia csapatban

Klubcsapata, a Juventus vasárnap esti bajnoki találkozóján megsérült, így nem lesz ott a világbajnok francia labdarúgó-válogatott soron következő Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésén Blaise Matuidi.

Eb 2020, H-csoport: a franciák nem bírtak a törökökkel, Izland még reménykedhet

Franciaország hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott Törökországgal a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének H-csoportjában, ezzel mindkét együttes 19 pontos nyolc fordulót követően. Izland még őrzi matematikai reményét: 2–0-ra nyert Andorra ellen. A csoport harmadik mérkőzésén Albánia idegenben ütötte ki Moldovát.

Eb 2020, H-csoport: Griezmann neje megint kihagyhatta a kékek sikerét

Franciaország Kingsley Coman, Clement Lenglet és Wissam Ben Yedder góljával 3–0-ra legyőzte Andorrát, mindezt úgy, hogy Antoine Griezmann egymás után már a második válogatott mérkőzésén hibázott büntetőt. A francia csatár legutóbb (viccesen) a feleségét hibáztatta a kihagyott tizenegyesért, mondván, az nem nézte az albánok elleni mérkőzést, és nem szorított érte. Erika Choperena a jelek szerint újabb meccset hagyott ki...

Eb 2020: sima hármas, Izland öt meccsből négyet megnyert

Izland 3–0-ra legyőzte vendégét, Moldovát a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének szombati játéknapján, és jó pozícióból várja a második etapot a H-csoportban.

Eb 2020, H-csoport: gáláztak a franciák, Mbappé „százados” lett

Franciaország simán, 4–0-ra legyőzte Andorrát a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának H-csoportjában, a 4. fordulóban. Izland hazai pályán szerezte meg a három pontot a törökök ellen.

Eb 2020, H-csoport: kiütéses győzelem, hibátlanok a törökök

Törökország hazai pályán 4–0-ra legyőzte Moldovát a két labdarúgó-válogatott hétfő esti Eb-selejtezőjén, így két mérkőzés után százszázalékos a H-csoportban.

Eb 2020, H-csoport: 13 perc alatt 3 gól, könnyed francia siker

A francia labdarúgó-válogatott 4–1-es győzelmet aratott Moldovában, míg Törökország és Izland egyaránt 2–0-ra nyert idegenben az Európa-bajnoki selejtezősorozat H-csoportjának nyitányán.

NL: az utolsó percben szerezték meg a győzelmet az osztrákok

A labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójában az osztrák válogatott az utolsó percben győzött az északírek otthonában, de ahogyan ezt eddig is tudni lehetett, az osztrákok a csoport második helyén végeztek, míg az északírek a C-divízióban folytatják a következő kiírásban.

NL, D-divízió: Andorra pontot szerzett, élre törtek a fehéroroszok

Ötödik mérkőzésén is nyeretlen maradt, de harmadszor játszott döntetlent (ezúttal Grúziával) az andorrai válogatott a labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójában. Az 2. csoportban a fehéroroszok 2–0-ra győztek Luxemburgban, és átvették a vezetést a riválistól, míg San Marino a 77. percig döntetlenre állt, végül kikapott Moldovától.

NL: Izland kiesett az A-ligából; Dzekóék közel a csoportelsőséghez

Az izlandi labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett Svájctól a Nemzetek Ligájában, így biztossá vált, hogy kiesik az A-divízióból. A bosnyákok Edin Dzeko duplájával 2–0-ra legyőzték Észak-Írországot.

NL: Észak-Írország Ausztriában, Luxemburg a fehéroroszoktól kapott ki

A B-, illetve a D-ligában három találkozót rendeztek összesen pénteken a Nemzetek Ligájában. Előbbiben Ausztria 1–0-ra győzött Észak-Írország ellen, míg utóbbiban Fehéroroszország és Moldova őrülhetett győzelemnek.

Női U19-es válogatott: gólzáporos siker Moldova ellen

Parádés győzelmet aratott U19-es női labdarúgó-válogatottunk Moldova ellen (6–0) az Eb-selejtező minitornán. Első mérkőzésünkön hat gólt szereztünk, a következő ellenfél Macedónia lesz szombaton – tájékoztatott az mlsz.hu.

NL: a belgák hármat lőttek; Dzeko lett Ausztria végzete

A svájci 6–0 után ismét kiadós vereségbe futottak Erik Hamrén tanítványai. Izland ezúttal a vb-bronzérmes Belgiumtól kapott ki 3–0-ra hazai pályán. A B-divízióban Bosznia-Hercegovina egy hajrágóllal múlta felül Ausztriát, míg a D-ben Luxemburg három góllal verte meg San Marinót.

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, ez történt eddig a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalában (D-liga)! A 2018. őszi csoportkörből Fehéroroszország, Grúzia, Koszovó és Macedónia csoportelsőként feljutott a C-ligába, illetve kivívta a jogot a részvételre a 2020. tavaszi Eb-playoffban – vagyis e négy válogatott közül egy biztosan ott lesz az Európa-bajnokságon.

Vb 2018: Szerbia kijutott, Wales a csoport nagy vesztese

Szerbia kijutott a 2018-as labdarúgó-világbajnokságra, miután a selejtezősorozat utolsó fordulójában hazai pályán 1–0-ra legyőzte Grúziát, így megnyerte a D-csoportot. A Walesben 1–0-ra győző Írország pótselejtezőt vívhat. Ausztria Moldova legyőzésével zárt.

Vb 2018: a szerbek is a hajrában mentettek pontot

A 2018-as labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőzónájában Írország otthon 1–1-es döntetlent játszott a D-csoport 6. fordulójában Ausztriával.

Felkészülés: látványos góllal menekültek meg a németek

A Konföderációs Kupára készülő német labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 1–1-re végzett Dánia ellen. Az északiak szerezték meg a vezetést az első félidőben, a Nationalelf a hajrában egyenlíteni tudott.

Felkészülés: hárman is első góljukat szerezték a törököknél

A török labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte Moldovát. Érdekesség, hogy az egyaránt 19 éves Emre Mor és Cengiz Ünder, valamint a 23 esztendős Ahmet Calik is az első gólját szerezte a nemzeti csapat mezében.