Parádés játékkal, 120 dobott ponttal egyenlített a Toronto

Elolvadt a Milwaukee Bucks 2–0-s előnye, a szerda hajnali negyedik mérkőzésen végig a Toronto Raptors diktált, és sima győzelmével (120–102) egálra hozta az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntőjének állását.

NBA: magabiztos Raptors-siker, húzódik a keleti döntő

Kyle Lowry 25 és Kawhi Leonard 19 pontjára építve a Toronto Raptors – az első negyed hajrájától végig vezetve – 120–102-re legyőzte vendégét, a Milwaukee Buckst az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) keddi játéknapján, ezzel összesítésben 2–2-re alakította a Keleti főcsoport döntőjének állását – azaz a csata eldöntése még legalább két mérkőzést igényel.

Dupla hosszabbítás után harcolta ki a szépítést a Toronto

Végig a Raptors diktált, de nagyon nehezen adta meg magát a Bucks – végül azonban muszáj volt neki, így 2–1-re áll az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntője.

NBA: Kawhi Leonard-parádé a ráadásban, szépített a Toronto

A rendes játékidőben szinte végig vezetett a Toronto Raptors, végül mégis csupán két hosszabbítás után tudta maga alá gyűrni (118–112) a Milwaukee Bucks legénységét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportjának döntőjében, a párharc magyar idő szerint hétfőre virradóra rendezett harmadik mérkőzésén. A Raptors ezzel 2–1-re szépített összesítésben.

Nagy csatában, a végén fordítva nyert a Milwaukee

Szinte végig vezetett, de az utolsó negyedben összeomlott a Raptors, a Bucks pedig köszönte szépen a lehetőséget és 1–0-s előnyt szerzett az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntőjében.

NBA: óriási hajrával fordított a Bucks a keleti döntő nyitányán

Három és fél perccel a befejezés előtt még a meccs nagy részében vezető Toronto Raptors állt jobban, de több pontot nem szerzett, és a Milwaukee Bucks egy 10–0-s hajrával fordított: a 29 pontos playoffbeli karriercsúcsot elérő Brook Lopez vezette hazai csapat 108–100-ra behúzta az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Keleti főcsoportdöntőjének első mérkőzését.

NBA: nem számíthat sztárjára a playoffban a főcsoportdöntős

Fáradásos törés miatt a rájátszás további részében nem számíthat spanyol centerére, Pau Gasolra az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) Keleti főcsoportjában döntős Milwaukee Bucks.

Kevin Durantet elvesztette, de így is megverte a Houstont a Warriors

Kevin Durant megsérült, nélküle nyerte meg a hajrát a GSW a Rockets ellen – nem adott esélyt a Bostonnak, 4-1-gyel zárta le a párharcot a Bucks, ezzel ott lesz az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) keleti döntőjében.

NBA: a Milwaukee bejutott a keleti döntőbe

A Milwaukee Bucks bejutott az észak-amerikai kosárlabdaliga (NBA) Keleti főcsoport döntőjébe, miután negyedszer is legyőzte a vendég Boston Celtics csapatát.

Harden parádézott, a Houston egyenlített a címvédő ellen

Második hazai meccsét is behúzta, így 0–2-ről egyenlített ki a GSW ellen a Houston Rockets az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában, a Boston Celtics viszont nem tudta megállítani a Milwaukee Buckst, amely sorozatban harmadik győzelmével a továbbjutás kapujában van.

NBA: négyszeri hosszabbítás után nyert a Portland

Hiába jutott a Boston Celtics öt játékosa egyenként legalább 16 pontig, Jannisz Adetokunbo ellen nem volt ellenszere: a Milwaukee nigériai-görög játékosa 32 pontja mellé 13 lepattanót (mind a saját palánkja alatt) és nyolc gólpasszt is jegyzett, ezzel 123–116-os győzelemre vezette csapatát az NBA rájátszásának második körében, a két csapat harmadik összecsapásán. Nyugaton a Portland és a Denver harmadik meccse négyszer ötpercnyi hosszabbításba torkollott, s végül a hazai Blazers kerekedett felül.

Végig vezetett, 2–0-s előnybe került a GSW a Houston ellen

Kevin Duranték második hazai meccsüket is behúzták és megőrizték a pályaelőnyüket a Rockets ellen, míg a Milwaukee egy parádés harmadik negyeddel vágott vissza a Bostonnak, ezzel kiegyenlítette a maga párharcát. Nézzük, mi történt az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásának keddi játéknapján!

NBA: a Golden State másodszor is lenyomta a Houstont

Kedd este a címvédő Golden State Warriors másodszor is legyőzte (115–109) a Houston Rockets legénységét az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) Nyugati főcsoportjának elődöntőjében, így megnyugtató előnnyel utazhat a texasi folytatásra. A Keleti főcsoportban a Milwaukee Bucks magabiztos hazai sikerrel (123–102) egyenlített a Boston Celtics ellen.

Elkerülte a söprést a Jazz, a Bucks viszont nullázott

Életben maradt a Utah az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) rájátszásában: három vereség után ezúttal meg tudta verni a Houstont. A Detroit viszont nem menekült meg, újabb tükörsima Bucks-győzelemmel és 4–0-val zárult a párharc.

NBA: söpréssel ment tovább a Bucks; kikapott a Rockets

A Boston Celtics után a Milwaukee Bucks is bejutott a főcsoport-elődöntőbe, miután 127–104-re legyőzte, s 4–0-s összesítéssel kisöpörte a Detroit Pistons együttesét az NBA rájátszásának első körében. A Nyugati főcsoportban viszont elmaradt a söprés, a Houston Rockets ugyanis kikapott a Utah Jazztől, így az a párharc 3–1-re módosult.

NBA: a Milwaukee és a Houston is egy győzelemre a söpréstől

A Milwaukee Bucks és a Houston Rockets is megnyerte az első idegenbeli mérkőzését a Detroit Pistons, valamint a Utah Jazz ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, így mindkét csapat 3–0-ra vezet a főcsoport-negyeddöntőben az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban. A Brooklyn 3–1-es előnybe a Philadelphiával szemben, a Denver egyenlített a San Antonio ellen.

NBA: Harden és Irving 30 pont felett; 2–0-ra vezet a Bucks is

A Milwaukee Bucks, a Boston Celtics és a Houston Rockets is 2–0-ra vezet összesítésben az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásának első fordulójában, mivel mindhárom csapat megnyerte a második hazai mérkőzését is aktuális riválisával szemben.

NBA: lehengerlő első félidővel jelentkezett be a Milwaukee

A Milwaukee, a Boston, a Houston és a Portland is hazai győzelemmel kezdte vasárnap az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszását. A Houston és a Milwaukee valósággal kiütötte ellenfelét, utóbbi már az első félidőben 70 pontig jutott a Detroit ellen – a csapatnak ennél jobb első félideje csak egyszer, 1970-ben volt a rájátszásban (77).

Az utcán árult, egy cipőben játszott a bátyjával – most az NBA leendő MVP-je

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligát (NBA) követők talán egyetértenek abban, hogy az idény legértékesebb játékosának (MVP) járó díj legfőbb várományosa Jannisz Antetokunbo, a Milwaukee Bucks sztárja. Természetesen a jelenlegi idényben is akadnak kiváló teljesítmények – gondoljunk csak James Hardenre, Kevin Durantre vagy Kawhi Leonardra, hogy csak hármat emeljünk ki a sok közül –, de ez most eddig a „Görög Szörny” szezonja. Megérdemli, hogy bővebben foglalkozzunk vele. Figyelem: inspiráló történet következik.

NBA: győzött a ligaelső otthonában az életéért küzdő Brooklyn

Jobban akarta a sikert a Nets, mint az Antetokunbo nélküli Milwaukee az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján, így D'Angelo Russellék fontos győzelmet arattak az első kiemelt csarnokában – közben sima győzelemmel törte meg vereségszériáját a Philadelphia, a Chicago volt az áldozat.