Laver-kupa: Federer és Zverev visszahozta, újra Európa nyert!

Harmadszor is az európai válogatott nyerte meg a teniszezők Laver-kupáját, mivel a genfi verseny harmadik napján két vereség után Roger Federer és Alexander Zverev is győzött a Team Worldöt képviselő riválisa ellen, így 13–11-es összesített pontszámmal Federerék diadalmaskodtak.

Laver-kupa: Nadal egyesben nyert, majd párosban kikapott

A teniszezők Laver-kupájának második napján az amerikai John Isner szetthátrányból fordítva legyőzte a német Alexander Zverevet, de Roger Federer szintén fordítva megverte Nick Kyrgiost. A szombati harmadik mérkőzésen Rafael Nadal két, viszonylag sima szettben nyert Milos Raonic ellen, párosban viszont alulmaradt Sztefanosz Cicipasz oldalán a Nick Kyrgios, Jack Sock kettőssel szemben.

US Open: Raonic visszalépett, lengyel ugrik be helyette

A 2016-ban wimbledoni döntős Milos Raonic visszalépett a hétfőn (ma) kezdődő amerikai nyílt teniszbajnokságtól.

Wimbledon: Csang Suaj és Raonic már a 16 között

A Wimbledonban zajló füves pályás nemzetközi teniszbajnokság harmadik fordulójából a nőknél elsőként a kínai Csang Suaj, a férfiaknál pedig a kanadai Milos Raonic jutott be a legjobb tizenhat közé, azaz ők már biztos szerepelnek a verseny második hetén is, mivel a legjobb 16 mezőnye csak hétfőn lép pályára.

Tenisz: Coric közel háromórás meccset nyert meg

A horvát Borna Coric közel háromórás mérkőzésen győzte le a portugál Joao Sousát szerdán a 2.2 millió euró (709 millió forint) összdíjazású hallei füves pályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. A negyedik helyen kiemelt játékos két szettet is rövidítésben nyert meg a mindössze három bréket hozó összecsapáson.

Tenisz: a tavalyinál szorosabban, de Raonic ismét legyőzte Fucsovicsot

Fucsovics Márton két szettben 6:4, 6:4-re kikapott a hatodik helyen kiemelt Milos Raonictól a stuttgarti ATP 250-es tenisztorna negyeddöntőjében.

Tenisz: egy brék elég volt, ő lesz Federer döntőbeli ellenfele

Dominic Thiem lesz Roger Federer ellenfele az Indian Wells-i kemény pályás Masters-tenisztorna fináléjában.

Tenisz: Raonic vetett véget a feltörekvő szerb menetelésének

A világranglistán 14. helyen álló kanadai Milos Raonic vetett véget a 19 éves szerb Miomir Kecmanovics menetelésének az Indian Wells-i tenisztornán.

Aus. Open: Lucas Pouille már az elődöntőnél jár; Nisikori feladta

A férfiaknál Lucas Pouille bejutott az Australian Open elődöntőjébe, a 28. helyen kiemelt teniszező a kanadai Milos Raonicot győzte le négy szettben. A francia korábban meccset sem tudott nyerni Melbourne-ben, a legutóbbi öt alkalommal már az első fordulóban elbúcsúzott. Ugyancsak bejutott a négy közé Novak Djokovics, az első helyen rangsorolt szerb 6:1, 4:1-re vezetett, amikor a jobb combját fájlaló japán Nisikori Kei feladta a mérkőzést.

Aus. Open: az ütőjén vezette le a dühét a negyedik kiemelt – videó

Mint arról beszámoltunk, a negyedik helyen kiemelt Alexander Zverev megszorítani sem tudta Milos Raonicot az Australian Open nyolcaddöntőjében, a kanadai 6:1, 6:1, 7:6-ra győzött. A német játékosnak az ütője bánta a gyenge teljesítményt, ráadásul ezzel egy labdaszedőre is alaposan ráijesztett. Íme!

Tenisz: Raonic nagy csatában búcsúztatta Tsongát

A kanadai Milos Raonic nagy csatában győzte le a francia Jo-Wilfried Tsongát az 5.4 millió euró (1.7 milliárd forint) összdíjazású párizsi kemény pályás férfi tenisztorna első fordulójában kedden.

Tenisz: a búcsúzó nemzeti hős bravúrja Raonic ellen

Nagy bravúrral jutott be a második fordulóba búcsúversenyén Jürgen Melzer a 2,2 millió euró (694 millió forint) összdíjazású bécsi kemény pályás férfi tenisztornán.

Tenisz: Raonic és Wawrinka is kiesett Sanghajban

A kanadai Milos Raonic és a svájci Stan Wawrinka is az első fordulóban búcsúzott a sanghaji kemény pályás férfi tenisztornán.

Wimbledon: újabb ötszettes csata, Nadal továbbjutott

Az Angol nemzetközi teniszbajnokság (Wimbledon) negyeddöntőjében a világelső Rafael Nadal, közel öt óra játék után öt szettben legyőzte az argentin Juan Martín del Potrót, így bejutott a legjobb négy közé, ahol Novak Djokoviccsal találkozik. A másik elődöntőben a Milos Raonicot szetthátrányból legyőző John Isner mérkőzhet meg a címvédő Roger Federert kiejtő Kevin Andersonnal.

Tenisz: Federer előbb világelső, majd tornagyőztes lett

Roger Federer két játszmában, 6:4, 7:6-ra megverte a kanadai Milos Raonicot a stuttgarti füves pályás férfi teniszverseny döntőjében. A svájci sorozatban a 16. meccsét nyerte meg kedvenc borításán, amelyen a 18. tornagyőzelmét aratta.

Tenisz: Federer lesz Raonic ellenfele a stuttgarti döntőben

Roger Federer is bejutott a 730 ezer euró összdíjazású (235 millió forint) stuttgarti füves pályás férfi tenisztorna döntőjébe azzal, hogy az elődöntőben szetthátrányból fordítva nyert az ausztrál Nick Kyrgios ellen.

Tenisz: Federer már elődöntőben, Berdych búcsúzott Stuttgartban

Roger Federer két szettben győzte le az argentin Guido Pellát a stuttgarti füves pályás ATP-tenisztorna negyeddöntőjében. A harmadik kiemelt Tomás Berdych rendkívül szoros meccsen maradt alul a korábban Fucsovics Mártont búcsúztató Milos Raoniccsal szemben. A kanadai ellenfele Lucas Pouille lesz, míg Federer a Feliciano Lópezt három játszmában felülmúló Nick Kyrgiosszal találkozik az elődöntőben.

Tenisz: Raonic két szettben nyert Fucsovics ellen

Fucsovics Márton 6:2, 6:4-re kikapott a hetedik helyen kiemelt Milos Raonictól a stuttgarti füves pályás tenisztorna nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Nadal Londonban nem indul; Raonic–Fucsovics lesz

A világelső Rafael Nadal visszalépett a londoni Queen's Clubban sorra kerülő jövő heti füves pályás tenisztornától.

Tenisz: Serena Párizsban edzett, Raonic visszalépett a Garrostól

Szombaton még Harry herceg és Meghan Markle esküvőjén vett részt, vasárnap már Párizsban edzett Serena Williams, akiről még mindig nem tudni, hogy elindul-e a május 27-én, vasárnap rajtoló Roland Garroson.