Strandfoci-vb: a Svájcot legyőző Japán lett a csoportgyőztes

Továbbjutott az olasz strandlabdarúgó-válogatott a paraguayi világbajnokság csoportköréből, mivel a záró fordulóban az ismét remeklő Gabriele Gori vezérletével 6–2-re legyőzte Mexikót.

Videó: időhúzás? Inkább egész pályás gól a kapustól a 94. percben!

Nem akármilyen góllal állította be a 3–1-es végeredményt a Chivas a Veracruz elleni mexikói élvonalbeli bajnokin. A futballban már-már megszokottá vált, ha egy csapat előnyben van, és a mérkőzés az utolsó percekben jár, akkor egy beadást magához ölel a kapus a tizenhatoson belül, majd a földön fekve őrzi a labdát. Nos, a guadalajarai együttes kapusa nem az időhúzás híve: José Antonio Rodríguez kihasználva, hogy a Veracruz kapusa feljött a 94. percben az egyenlítés reményében egy szöglethez, saját tizenhatosán belülről lőtt szinte egész pályás gólt. A labda pattogott néhányat, mielőtt a vendégek hálójában kötött ki, a menteni igyekvő védő még becsúszva sem érhette el. Remek helyzetfelismerés, lenyűgöző kivitelezés.

U17-es vb: Mexikó tizenegyesekkel jutott a döntőbe

Hiába játszott szinte végig mezőnyfölényben, 1–1-es döntetlen, majd szétlövés után kiesett a brazíliai U17-es világbajnokságról a holland labdarúgó-válogatott. Mexikó ellenfele Franciaország vagy Brazília lesz a fináléban.

U17-es vb: egy gól elég volt, Mexikó a második elődöntős

A brazíliai U17-es labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjének második mérkőzésén egyetlen gól döntött: Mexikó Ali Ávila 77. percben szerzett találatával 1–0-ra legyőzte Dél-Koreát, s ezzel Hollandia után másodikként biztosította helyét a legjobb négy között.

U17-es vb: Mexikó és Spanyolország is a legjobb nyolc között

Az U17-es világbajnokság nyolcaddöntőjében Mexikó 2–0-ra legyőzte Japánt, Spanyolország pedig 2–1-re verte Szenegál válogatottját.

U17-es vb: Mexikó nyolcat hintett és legjobb csoportharmadik lett

Mexikó U17-es válogatottja 8–0-ra kiütötte a Salamon-szigeteket, ezzel akkorát javított a gólkülönbségén, hogy az egyetlen eddigi négypontos csoportharmadikot, Ausztráliát is megelőzte a továbbjutásért folytatott különversenyben a Brazíliában zajló korosztályos labdarúgó-világbajnokságon. Az F-csoport élén Paraguay zárt, miután fordított és 2–1-re győzött Olaszország U17-esei ellen.

Videó: nem kaptak fizetést, 4 percig álldogáltak a pályán a futballisták

Egyedi módját választották a tiltakozásnak a mexikói élvonalbeli Veracruz labdarúgói: a Tigres elleni hazai bajnokin (1–3) az első négy percben csak álldogáltak a pályán, mivel hónapok óta nem kaptak fizetést. Az ellenfél, kihasználva a tétlenséget, 2–0-s vezetésre tett szert a negyedik perc végére, amikor is valójában elkezdődött a mérkőzés... A sereghajtó Veracruz még nyeretlen, 13 forduló alatt mindössze négy pontot gyűjtött az együttes az Aperturában.

Minifutball-vb: Mexikó kiütötte Brazíliát a döntőben

Három kései gólnak köszönhetően Mexikó 4–0-ra legyőzte Brazíliát a minifutball-világbajnokság döntőjében.

Videó: úgy letalpalták a volt barcást, hogy a húsa is látszódott

Rémisztő, de szerencsére nem annyira súlyos sérülést szenvedett Giovani dos Santos, a Club América több mint 100-szoros válogatott mexikói labdarúgója, akit úgy letalpalt Antonio Briseno, a Guadalajara védője a két csapat vasárnap hajnali mérkőzésén – amelyet az América 4–1-re megnyert –, hogy az FC Barcelona, a Tottenham és a Villarreal korábbi támadójának a hús is látszódott a combján. A vétkest azonnal kiállították, Giovanit pedig le kellett cserélni.

Videó: bombagólt lőtt, majd letolt nadrággal ünnepelt

A mexikói élvonalbeli labdarúgó-bajnokság legutóbbi fordulójában a Guadalajara hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Atlast. A mérkőzés egyetlen gólja szépségdíjas találat volt, Alexis Vega azonban nemcsak ezzel, hanem a gólörömével is felhívta magára a figyelmet.

Felkészülés: Argentína tarolt, és keserű magyar emléket idézett

Lautaro Martínez három góljára építve Argentína 4–0-ra kiütötte Mexikót a két labdarúgó-válogatott szerdára virradóra megrendezett egyesült államokbeli felkészülési mérkőzésén. A szintén pályára lépő Uruguay és Kolumbia egyaránt döntetlent játszott, Ecuador győzött, míg Chile meglepetésre kikapott Hondurasban.

Felkészülés: Neymar pazarul tért vissza súlyos sérüléséből

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott Kolumbiával. Mexikó simán, 3–0-ra legyőzte az Egyesült Államokat, míg Uruguay Costa Rica ellen nyert 2–1-re.

F1: hosszabbítottak Mexikóval, 2022-ig biztosan lesz GP

Igaznak bizonyultak a sajtóhírek, a Formula–1 hivatalos honlapján jelentette be, hogy 2022-ig szóló szerződést írtak alá Mexikóvárossal, így addig biztosan lesz Mexikói Nagydíj az észak-amerikai országban.

FIFA: Brazília a 2., Algéria 28 helyet ugrott, a mieink 3 pozíciót rontottak

A kontinensbajnokságok lezárultával alaposan átrendeződött a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) világranglistája, amelyen a Copa América-győztes Brazília már a 2. helyen áll, míg az Afrikai Nemzetek Kupáján diadalmaskodó Algéria 28 pozíciót ugorva a 40. Az előző ranglista óta pihenő magyar csapat a 45. helyre csúszott vissza.

Arany-kupa: nem lett újabb USA-arany, Mexikóé a trófea

Csupán egyetlen gól született a labdarúgó Arany-kupa magyar idő szerint hétfő hajnali, chicagói döntőjében, azt Mexikó szerezte, így megnyerte az észak- és közép-amerikai, valamint a karibi válogatottak tornáját – a házigazda és címvédő Egyesült Államoknak az ezüstérem jutott.

Arany-kupa: 120 perces csatát követően Mexikó az első döntős

Hosszabbítást követően, Raúl Jiménez tizenegyesből szerzett góljával Mexikó 1–0-ra legyőzte Haitit a labdarúgó Arany-kupa magyar idő szerint szerdára virradóra megrendezett elődöntőjében, így 2015 után újra ott lesz az észak-amerikai, közép-amerikai és karibi válogatottak viadalának fináléjában.

Videó: repült minden a lelátón, senki sem maradt száraz Ochoa védése után

Mint arról beszámoltunk, Mexikó tizenegyesekkel legyőzte Costa Ricát a labdarúgó Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe. Guillermo Ochoa a hatodik körben kivédte Keysher Fuller büntetőjét, a houstoni stadionban pedig szinte alig maradt szárazon mexikói szurkoló. Érdemes megnézni, hogyan ünnepeltek a drukkerek a lelátón a mindent eldöntő tizenegyes után.

Arany-kupa: Haiti fantasztikus feltámadással elődöntős

Újkori története legnagyszerűbb időszakát éli a haiti labdarúgó-válogatott, amely sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe a CONCACAF-térség kontinenstornáján.

Arany-kupa: két mesterhármas egy meccsen – videó

Mexikó 3–2-re verte Martinique válogatottját, Kanada pedig 7–0-ra kiütötte Kubát a labdarúgó Arany-kupa vasárnapi charlotte-i játéknapján – a két győztes végzett az A-csoport 1-2. helyén és jutott be a CONCACAF-térség Egyesült Államokban zajló kontinensbajnokságának negyeddöntőjébe.

Arany-kupa: Mexikó két kör után hibátlan, Martinique megverte Kubát

Mexikó 3–1-re legyőzte Kanadát az A-csoport második körében, ezzel már csak a közép-amerikaiak hibátlanok a kvartettben a közép- és észak-amerikai kontinensbajnokság, az Arany-kupa küzdelmeiben. Kuba szinte kilátástalan helyzetbe került, miután 3–0-ra kikapott a mérkőzésen büntetőt is hibázó Martinique-tól.