Kajak-kenu: egy arany és két bronzérem az előolimpiáról

A magyar kajak-kenu válogatott egy aranyat és két bronzérmet nyert Tokióban, az előolimpia első döntős napján.

Kajak-kenu vb: Ez volt az egyetlen jó pályánk, de ez tökéletes volt! – Csipes Tamara

Magabiztos versenyzéssel lett világbajnok a Gazsó Alida Dóra, Csipes Tamara, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra alkotta női kajaknégyes a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A döntő után boldogan beszéltek arról, hogy tökéletes pályát mentek, s annyira jó volt, hogy legszívesebben megismételnék.

Kajak-kenu vb: „Áprilisban nem gondoltam volna, hogy dobogóra állhatok”

Egy arany-, egy ezüst- és egy bronzéremmel zárta a magyar küldöttség az első döntős napot a szegedi kajak-kenu világbajnokságon. A dobogósok mellett a K–1 500 méteren ötödik helyen végző, az eltiltása után újra világbajnokságon szereplő Dombvári Bence is értékelt az NSO Tv-nek.

Kajak-kenu vb: a Hagymási, Medveczky páros aranyérmes!

A szegedi kajak-kenu világbajnokságon péntek délután rendezték meg az első döntőket, és az első érmek tulajdonosai között magyar sportolók is voltak: Hagymási Réka és Medveczky Erika női K–2 1000 méteren nyert világbajnoki címet, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám egység C–2 500 méteren szerzett ezüstérmet, míg a Lucz Anna, Kiss Blanka duó a női K–2 200 méteres távján bronzérmes lett.

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

Taroltak a magyar női kajak-kenu egységek 500 méteren az Európai Játékokon!

A Minszkben zajló Európai Játékok női kajak egyes 500 méteres számában Kozák Danuta nagyot hajrázva másodikként ért célba a fehérorosz Volha Hudzenka mögött. A női kenu kettes és a női kajak négyes egységünk aranyérmes lett, míg a férfi kajak négyes hetedikként zárt.

Kajak-kenu: Medveczky Erika neve is az örökös bajnokok falán a szövetségben

Az idén pályafutása ötödik és hatodik világbajnoki címét begyűjtő Medveczky Erika neve ünnepélyes keretek között felkerült szerdán a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) székházában található márványtáblára.

Kajak-kenu ob: Medveczky Erika triplázott csütörtökön

Medveczky Erika három aranyérmet szerzett csütörtökön a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon az 500 méteres döntőkben, illetve a 200 méteres mix fináléban.

Kajak-kenu vb: „Csak kint a stégen mertük igazán elhinni, hogy mi győztünk”

Elégedetten és boldogan értékelték teljesítményüket a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokság vasárnap kora délutáni döntőiben érmes magyar egységek tagjai.

Kajak-kenu vb: így iskolázta le a világot a Csipes, Medveczky páros – videó

Bodonyi Dóra végig vezetve, magabiztos győzelmet aratva szerezte meg a magyar csapat első (arany)érmét a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló világbajnokságon kajak 1000 méteren. A következő dobogós helyezést meglepetésre Nádas Bence érte el, aki bronzérmes lett kajak 500 méteren. Az A-döntők Csipes Tamara és Medveczky Erika hatalmas győzelmével zárultak 1000 méteren, így három érem, köztük két arany a pénteki magyar mérleg. Nézze meg videón a futamokat!

Kajak-kenu vb: Bodonyi Dóra után Csipes Tamara és Medveczky Erika is aranyérmes!

Kajak-kenu: a Kárász, Kozák duó legyőzte Csipeséket

A Kárász Anna, Kozák Danuta páros a hétfői, szolnoki világbajnoki pótválogatón is legyőzte a Csipes Tamara, Medveczky Erika duót kajak kettes 500 méteren.

Kajak-kenu Eb: három arany, összesen öt magyar érem vasárnap délelőtt

Kozák Danuta K–1 500 méteren, Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső C–2 500 méteren, míg Mozgi Milán és Somorácz Tamás K–2 500 méteren nyert aranyérmet a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság vasárnapi versenynapján. A Medveczky Erika, Csipes Tamara duó második lett K–2 500 méteren, a férfi kajaknégyes pedig bronzérmet szerzett hasonló távon.

Kajak-kenu Eb: aranyérmes a női kajaknégyes, két ezüst K–1 1000 méteren

A magyar versenyzők négy érmet, egy aranyat, két ezüstöt és egy bronzot gyűjtöttek a belgrádi kajak-kenu Európa-bajnokság szombati 500 és 1000 méteres döntőiben.

Kajak-kenu: Komolyan fontolgattam, hogy befejezem – Medveczky

Elképesztő mélységből jutott hihetetlen magasságba tavaly Medveczky Erika. A Szeged kajakosa 29 évesen váltotta be a hozzá fűzött reményeket, és ért el olimpiai távon kiemelkedő sikereket. Az előző szezonban K–4 500 méteren világ- és Európa-bajnoki aranyérmet is szerző versenyző életmódváltásának köszönheti az áttörést, amelynek eredményeit a folytatásban is megőrizné.

Kamionsofőr akart lenni; nem tesz Bridget Jones-féle fogadalmakat

Bár Medveczky Erika korábban is ért el sikereket világversenyen, az érmeit mind 1000 méteren szerezte. A 29 éves kajakozónak 2017 hozta el az áttörést, amikor K–4 500 méteren – azaz olimpiai számban – a világ- és az Európa-bajnokságon is felállhatott a dobogó tetejére. Ezt elsősorban annak az életmódváltásnak köszönhette, amely által megszabadult hat kilótól. Werkfilmünkben többek között erről, valamint gyermekkori álomhivatásáról és az újévi fogadalmairól beszél, miközben kipróbálja azt is, milyen műanyag pályán síelni. Ha arra is kíváncsi, milyen mélységekben járt, mielőtt a magasságokba emelkedett volna, pénteken keresse az újságárusoknál a Nemzeti Sportot, illetve abban a Sportkrém című mellékletet, amelyben a teljes heti sportműsor is megtalálható.

Kajak-kenu: a női kajak négyes vb-győzelme 2017 legjobb pillanatai között

A magyar női kajak négyes világbajnoki győzelme a második helyre került 2017 legszebb pillanatai között a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség (ICF) szavazásán.