Ajax: úgy tűnik, De Ligt döntött – nem Barcelonába igazol

Úgy tűnik a legfrissebb spanyol sajtóinformációk alapján, hogy Matthijs de Ligt, az Ajax 19 éves csapatkapitánya nem az FC Barcelonában, hanem a francia bajnok Paris Saint-Germainnél folytatja pályafutását.

NL: CR azt kérte, szerződjek a Juventushoz – De Ligt

Cristiano Ronaldo, a Juventus klasszisa a portugálok vasárnapi, Hollandia elleni Nemzetek Ligája döntője után azt kérte Matthijs de Ligttől, hogy a nyáron igazoljon az olasz rekordbajnokhoz.

NL: Hollandia hosszabbításban győzte le Angliát, döntőbe jutott

Portugália és Hollandia labdarúgó-válogatottja vívja az első Nemzetek Ligája-kiírás döntőjét vasárnap. A csütörtöki elődöntőben Hollandia hosszabbítás után 3–1-re legyőzte Angliát egy elképesztő védelmi hibákkal tarkított találkozón Guimaraesben. A harmadik helyért Svájc és Anglia mérkőzik meg.

Hihetetlen hibák, Hollandia Anglia legyőzésével NL-döntős!

Ajax: „De Ligtnek a Manchester Cityben a helye”

Louis van Gaal, a Manchester United korábbi edzője szerint Matthijs de Ligtnek, az Ajax 19 éves csapatkapitányának a Manchester Citybe kellene igazolni a nyár folyamán.

Man City: volt edzője beajánlotta De Ligtet Kompany helyére

Peter Bosz szerint Nicolas Otamendi egyszerűen nem elég jó, így nyáron a Manchester Citynek mindenképpen kell egy védőt vásárolnia. Az Ajax korábbi trénere szerint a helyzet egyértelmű: Matthijs de Ligt remekül passzolna Vincent Kompany megüresedő helyére.

Ajax: a kövér rokonok miatt nem kellett De Ligt az MU-nak – sajtóhír

Az Ajax 19 esztendős csapatkapitányát vagy fél tucat európai élcsapat szeretné leigazolni a nyáron, köztük a Barcelona, a Juventus vagy épp a Liverpool. Lapértesülések szerint a Manchester United is versenybe szállt a 70-80 millió euróra becsült védőért, ám valószínűtlennek tűnik, hogy meg tudnák szerezni. Két évvel korábban még más lett volna a helyzet...

BL: Ez elképesztő! Köszönöm neked, futball! – Pochettino

A labdarúgó Bajnokok Ligája 2018–2019-es idényének döntőjét az angol Liverpool és Tottenham Hotspur vívja egymással. A Spurs egészen drámai mérkőzésen, kétgólos hátrányból fordítva győzte le 3–2-re a holland Ajaxot, Lucas Moura a 96. percben döntötte el a párharcot Az elképesztő végjáték után nem csoda, hogy hazaiak és vendégek egyaránt alig találták a szavakat.

Videó: már az 5. percben vezetést szerzett az Ajax!

Nem várt túlságosan sokáig az Ajax a Tottenham elleni Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóján. Matthijs de Ligt már az ötödik percben megszerezte a vezetést egy fejes góllal, ezzel 2–0-ra módosítva az összesített eredményt.

BL: Az első 20 percben csak bámultunk, mi történik – Eriksen

A Real Madrid és a Juventus után a Tottenham Hotspur otthonában is diadalmaskodott az Ajax, amely a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjében Donny van de Beek találatával 1–0-s győzelmet aratott Londonban. A tartalékos Spurs nem tudott ziccerbe kerülni a mérkőzésen, az Ajax viszont a gólja után két nagy lehetőséget is elpuskázott. Folytatás május 8-án, Amszterdamban. Meg tudja-e ismételni az Ajax 1996-os bravúrját a Tottenham?

BL: a Barca-kiszemelt De Ligt felelt a jövőjét firtató kérdésekre

Hónapok óta tartja magát a hír, hogy Matthijs de Ligt a nyáron az Ajaxot elhagyva az FC Barcelonához igazol, de a 19 éves középhátvéd elmondása szerint ez az ügy még messze nem lefutott.

BL: zseniális kép került elő De Ligtről és Luis Suárezről – fotó!

Tíz évvel ezelőtt az Ajax egyik labdaszedője közös képet kért az amszterdami csapat akkori sztárjától, Luis Suáreztől az egyik mérkőzés előtt. Most Matthijs de Ligt és az uruguayi támadó is a BL-elődöntőre készül, utóbbi már a Barcelona játékosaként. Mivel a két együttes különböző ágon szerepel, előfordulhat, hogy a két futballista a BL-döntőben újra találkozik.

BL: hangrobbanás a Camp Nouban az Ajax második góljánál – videó

Nemcsak a Juventus Stadion vendégszektorában az Ajax-szurkolóknak, hanem a Camp Nouban helyet foglaló barcelonai drukkereknek is nagy örömöt okozott, amikor az amszterdamiak Matthijs De Ligt fejes góljával megfordították az olasz sztárcsapat elleni párharcot a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének keddi visszavágóján (1–2).

BL: Allegri marad, de át kell gondolni a Juve jövőjét

A hazai döntetlen után az Ajax idegenben 2–1-re megverte a Juventust, így a holland csapat jutott be az elődöntőbe a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Nézzük, hogyan látták a mérkőzést a főszereplők!

A Real Madrid után a Juventust is kiütötte az Ajax

BL: CR-nek elég egy kis rés és máris berobban – De Ligt

Matthijs de Ligt, az Ajax 19 éves védője jól teljesített a Juventus elleni BL-negyeddöntős párharc első meccsén is, de ő sem tudta megakadályozni Cristiano Ronaldót a gólszerzésben.

Barca: Umtiti megy a Juvéba, hogy De Ligt érkezhessen – sajtóhír

Az As értesülése szerint a La Ligában szereplő Barcelona megegyezett a Juventusszal Samuel Umtiti átigazolásáról, amely egyúttal elősegítheti Matthijs de Ligt megszerzését az Ajaxtól.

Barca: Bartomeu Van der Sarral egyeztetett – egyre közelebb az új igazolás?

A katalán Sport információi szerint a 19 esztendős bekk, Matthijs de Ligt jövője volt a téma Josep Bartomeu Barcelona-elnök és Edwin van der Sar, az Ajax vezérigazgatója találkozóján.

Barca: De Ligt kiadta az ukázt, a pénz nem fontos, csak a klubba igazolhasson

A Mundo Deportivo információi szerint a Barcelona hamarosan megállapodhat Frenkie de Jong után az Ajax másik csodagyerekével, a 19 esztendősen már amszterdami csapatkapitány Matthijs de Ligttel. A holland védő állítólag meghozta a döntést jövőjéről, és már csak az ügynökén, Mino Raiolán, valamint a katalánok képviselőin múlik az egyezség.

Ajax: a Juve beelőzi a Barcát a tehetségért vívott harcban?

A Tuttosport értesülése szerint a Serie A-ban szereplő Juventus az Ajax fiatal védőjével, Matthijs de Ligttel erősítené meg a keretét.