Vb 2018: halálos balesetet okozott a Schalke játékosa – sajtóhír

Marokkói médiajelentések szerint halálos balesetet okozott Marrákesben Amin Harit, a Schalke 04 világbajnokságról hazatért labdarúgója.

Ötből semmi, fejlődés sehol: az afrikai futball a padlón végezte a vb-n

Öt afrikai válogatott vett részt a 2018-as labdarúgó-világbajnokságon, egy sem jutott tovább – Egyiptom, Marokkó és Tunézia kiesése már két mérkőzés után biztossá vált, majd követte őket Nigéria és Szenegál is. 1982 óta először fordul elő, hogy nincs afrikai csapat a nyolcaddöntőben, és egyre inkább úgy tűnik a teljesítmény alapján, hogy a kontinens futballjának fejlődése megrekedt.

Radikális megoldás: 50 százalékkal megvágták a szaúdiak a futballistafizetéseket

Négy arab válogatott – Szaúd-Arábia, Egyiptom, Marokkó, Tunézia –, négy biztos kieső két forduló után. Nem túl jó mérleg. Ráadásul a négy csapatból csak Marokkó nyújtott jó teljesítményt Oroszországban, annak ellenére, hogy nyeretlenül távozott. Mi lehet a kétségtelenül nagy lemaradás oka? Az ESPN megpróbált utánajárni. Szaúd-Arábiában a labdarúgó-szövetség közben drasztikus változásokat jelentett be a futballéletben: magas különadót vetettek ki a horribilis játékosfizetésekre a helyi labdarúgás jövője érdekében.

Vb 2018: hajmeresztő végjáték a spanyol csoportban – eredmények, tabellák, góllista

Az A-csoportból már korábban továbbjutó csapatok rangadóján Uruguay simán, 3–0-ra legyőzte Oroszországot, így csoportelső lett, viszont a B-csoportban az utolsó pillanatokig feszült a húr: végül sem Spanyolország, sem Portugália nem tudott nyerni, de mindketten továbbjutottak – az első helyen a spanyolok. Az Irán–Portugália mérkőzésen megdőlt egy régi vb-rekord: befújták (majd Cristiano Ronaldo kihagyta...) a torna 19. tizenegyesét.

Vb 2018: A végén nekünk kellett örülnünk – Fernando Santos

Spanyolország a hosszabbításban egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott Marokkóval, míg Portugália a 93. percben gólt kapva 1–1-re végzett Iránnal az oroszországi labdarúgó-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, így eldőlt, hogy a nyolcaddöntőben a spanyolok Oroszországgal, míg a portugálok Uruguayjal csapnak össze. Lássuk, hogyan értékeltek a főszereplők!

Vb 2018: portugál–uruguayi és spanyol–orosz a 16 között

Spanyolország a hosszabbításban egyenlítve 2–2-es döntetlent játszott Marokkóval, míg Portugália a 93. percben kapott góllal 1–1-re végzett Iránnal az oroszországi labdarúgó-világbajnokság csoportkörének harmadik fordulójában, így eldőlt, hogy a nyolcaddöntőben a spanyolok Oroszországgal, míg a portugálok Uruguayjal csapnak össze.

Drámai végjátékban Spanyolország lett a csoportelső

Vb 2018: nem tartalékolnak a spanyolok és a portugálok – kezdők

Megvannak a hivatalos kezdőcsapatok a 20 órakor kezdődő mérkőzésekre a 2018-as labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának utolsó fordulójában. Fernando Santos és Fernando Hierro sem tartalékol, a portugálok és a spanyolok egyaránt a legerősebb kezdőcsapatukkal állnak fel Irán, illetve Marokkó ellen.

Vb 2018: „A bíró el volt ájulva CR-től, a mezét is elkérte”

Éles kritikát fogalmazott meg a szerdai Portugália–Marokkó meccset vezető bíróval, Mark Geigerrel kapcsolatban az afrikai ország játékosa, Nordin Amrabat, aki a holland televíziónak nyilatkozott.

Vb 2018: Fontos a győzelem, de ez megmagyarázhatatlan – Santos

Fernando Santos, a portugálok szövetségi kapitánya nem volt elégedett csapatával, noha Portugália Cristiano Ronaldo találatával 1–0-ra legyőzte Marokkót a labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában.

Vb 2018: CR fejese döntött, Portugália legyőzte Marokkót

A portugál labdarúgó-válogatott Cristiano Ronaldo fejes góljával 1–0-ra legyőzte Marokkót az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában.

C. Ronaldo megelőzte Puskást, az ő gólja döntött Marokkó ellen

A portugál labdarúgó-válogatott Cristiano Ronaldo fejes góljával 1–0-ra legyőzte Marokkót az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának második fordulójában. A Real Madrid sztárja megelőzte a nemzeti csapatban szerzett gólok számát tekintve Puskás Ferencet, míg a marokkóiak kiesése biztossá vált.

Vb 2018: Santos egy helyen változtatott a spanyol meccshez képest – kezdők

Egy helyen változott a portugálok kezdőcsapata a spanyolok elleni meccshez képest: Marokkó ellen Bruno Fernandes helyén Joao Mário kezd az oroszországi világbajnokság B-csoportjának második fordulójában.

Vb 2018: a FIFA szerint nem pofozgatással kell kezelni az agyrázkódást

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) orvosi bizottsága hivatalos tiltakozó-figyelmeztető levelet küldött a marokkói válogatottnak, miután az orvosi stáb nem a protokollnak megfelelően kezelte a Marokkó–Irán (0–1) vb-csoportmérkőzésen Nordin Amrabat fejsérülését.

Vb 2018: a marokkói öngól szerzője a meccs után megtudta, apa lesz

Aziz Buhadduz, a marokkói támadó életének egyik legrosszabb pillanata volt, amikor pénteken az Irán elleni világbajnoki meccs 95. percben öngólt szerzett, így csapata 1–0-ra kikapott. Nem sokkal a lefújás után azonban óriási örömhírt kapott a St. Pauli futballistája…

Vb 2018: Az első húsz percben megroppanthattuk volna az ellenfelet – Renard

Hiába játszott fölényben, és hagyott ki számtalan helyzetet a marokkói labdarúgó-válogatott, végül Irán egy ráadásban szerzett öngóllal 1–0-ra győzött a B-csoport első fordulójában. Hervé Renard, az afrikaiak szövetségi kapitánya nagyon csalódott, kollégája, Carlos Queiroz pedig csodálatos sikerről beszélt.

Vb 2018: Irán győzött?! Felejtsük el a statisztikákat...

A mélyreható statisztikák beköszönte, azaz 1966 óta először fordult elő a labdarúgó-világbajnokságok történetében, hogy egy csapat (Irán) úgy szerzett gólt egy félidőben, hogy abban a játékrészben saját erőből egyszer sem találta el az ellenfél kapuját. Mint beszámoltunk róla, a 95. percbeli öngól ráadásul három pontot hozott, Marokkó 1–0-s legyőzését eredményezte az oroszországi vb pénteki játéknapján.

Vb 2018: Marokkó Irán helyett saját magát „rúgta tökön” – képgaléria

Gól nélküli döntetlen „szaga” volt Marokkó és Irán találkozójának, előbbi azonban a hosszabbítás perceiben eldöntötte a meccset: öngóllal 1–0-s győzelemhez segítette az ellenfél Iránt.

Vb 2018: 95. percbeli öngóllal dőlt el a délutáni presztízscsata

Irán egy 95. percbeli öngóllal 1–0-ra legyőzte Marokkót a 2018-as labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, a B-csoport Szentpéterváron megrendezett nyitó mérkőzésén.