Vb 2018: a marokkói öngól szerzője a meccs után megtudta, apa lesz

Aziz Buhadduz, a marokkói támadó életének egyik legrosszabb pillanata volt, amikor pénteken az Irán elleni világbajnoki meccs 95. percben öngólt szerzett, így csapata 1–0-ra kikapott. Nem sokkal a lefújás után azonban óriási örömhírt kapott a St. Pauli futballistája…

Vb 2018: Az első húsz percben megroppanthattuk volna az ellenfelet – Renard

Hiába játszott fölényben, és hagyott ki számtalan helyzetet a marokkói labdarúgó-válogatott, végül Irán egy ráadásban szerzett öngóllal 1–0-ra győzött a B-csoport első fordulójában. Hervé Renard, az afrikaiak szövetségi kapitánya nagyon csalódott, kollégája, Carlos Queiroz pedig csodálatos sikerről beszélt.

Vb 2018: Irán győzött?! Felejtsük el a statisztikákat...

A mélyreható statisztikák beköszönte, azaz 1966 óta először fordult elő a labdarúgó-világbajnokságok történetében, hogy egy csapat (Irán) úgy szerzett gólt egy félidőben, hogy abban a játékrészben saját erőből egyszer sem találta el az ellenfél kapuját. Mint beszámoltunk róla, a 95. percbeli öngól ráadásul három pontot hozott, Marokkó 1–0-s legyőzését eredményezte az oroszországi vb pénteki játéknapján.

Vb 2018: Marokkó Irán helyett saját magát „rúgta tökön” – képgaléria

Gól nélküli döntetlen „szaga” volt Marokkó és Irán találkozójának, előbbi azonban a hosszabbítás perceiben eldöntötte a meccset: öngóllal 1–0-s győzelemhez segítette az ellenfél Iránt.

Vb 2018: 95. percbeli öngóllal dőlt el a délutáni presztízscsata

Irán egy 95. percbeli öngóllal 1–0-ra legyőzte Marokkót a 2018-as labdarúgó-világbajnokság pénteki játéknapján, a B-csoport Szentpéterváron megrendezett nyitó mérkőzésén.

Őrült meccs, elképesztő végjáték – 95. percbeli öngóllal nyert Irán

Vb 2018: megvannak a B-csoport első kezdőcsapatai

Hervé Renard és Carlos Queiroz is kijelölte kezdőcsapatát a Marokkó–Irán csoportmérkőzésre.

(Ny)erősorrend: 3. Spanyolország 2. Németország…

Elkészült legújabb világbajnoki erősorrendünk, amelyben borzalmasan nagy változások nem történtek annak ellenére sem, hogy több keretben (a spanyoloknál egyenesen a válogatott élén) is meglepő és mulatságos dolgok történtek a nagy torna előestéjén. Nézzük, szerintünk kik az abszolút esélytelenek, és kik az abszolút befutók!

Vb 2018: csak a spanyolok és a belgák Marokkó előtt!

Nemcsak a portugál–spanyol derbit rendezik meg pénteken az oroszországi világbajnokságon, hanem a Marokkó–Irán és az Uruguay–Egyiptom meccset is. Esélyesként várja a pénteki összecsapást az Afrika-specialista Hervé Renard együttese, a dél-amerikaiak 1970 óta képtelenek nyerni a nyitányon, és nehezíti a helyzetüket, hogy a hírek szerint a vállsérüléséből felépülő Mohamed Szalah vállalja ellenük a játékot.

Labdarúgás: Marokkó a 2030-as vb-re is pályázik

A 2026-os sikertelen pályázat után Marokkó jelentkezik a 2030-as labdarúgó-világbajnokság lebonyolítására is.

Vb 2018: olasz bíró dirigál a portugál–spanyol csúcsmeccsen

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kijelölte az oroszországi világbajnokság második, harmadik és negyedik mérkőzésének játékvezetőjét.

Vb 2026: a közös amerikai pályázat nyert – hivatalos

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) szerdai, moszkvai kongresszusán bejelentette, hogy az Egyesült Államok, Kanada, Mexikó alkotta CONCACAF-trió ad otthont a 2026-os világbajnokságnak. Ez lesz az első olyan torna, amelyet három ország rendez közösen.

Videó: elemi erejű bombával talált be a korábbi Chelsea-védő

Óriási gólt szerzett a szerb válogatott Bolívia elleni mérkőzésén (5–1) a pályaválasztó jobbhátvédje, Braniszlav Ivanovics. A Chelsea-t korábban kilenc éven át szolgáló, jelenleg az orosz Zenitben futballozó játékos csapata negyedik gólját rúgta. A szintén vb-résztvevő Marokkó 3–1-re nyert a mieink egyik Nemzetek Ligája-ellenfele, Észtország vendégeként, míg a svéd–perui vb-főpróba nem hozott gólt.

CR már világmárka, de lesz-e világbajnok? És mit szólnak ehhez a spanyolok?

Az Európai-bajnoki címvédő Portugália, a 2010-es világbajnok Spanyolország, az afrikai edzőlegenda által irányított Marokkó és a betonvédelemre alapozó Irán alkotja az oroszországi világbajnokság B-csoportját. Csoda kell, hogy ne a spanyolok és a portugálok jussanak tovább? Világbajnoki beharangozókat a B-csoporttal folytatjuk!

Vb 2018: Marokkó legyőzte Szlovákiát, Szerbia kikapott

A világbajnokságra készülő marokkói labdarúgó-válogatott 2–1-re legyőzte Szlovákiát, míg a szintén vb-résztvevő szerbek 1–0-ra kikaptak az oroszországi tornáról lemaradó Chilétől.

Vb 2018: gól nélkül végeztek az afrikaiak

Marokkó Svájcban fogadta Ukrajnát, Szenegál pedig Luxemburgba látogatott világbajnoki felkészülési mérkőzésre, és bár mindkét afrikai válogatottnak voltak lehetőségei a gólszerzésre, ez végül egyiküknak sem jött össze.

Vb 2018: súlyos sérülés a marokkóiaknál, kidőlt a csatár

Rasid Aliui kilencszeres marokkói válogatott középcsatár combizomszakadás miatt biztosan nem léphet pályára a június 14-én kezdődő oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Barca: inkább marokkói válogatott lenne a spanyol játékos

Az egyszeres spanyol válogatott labdarúgó, Munir El Haddadi a jövőben Marokkó nemzeti csapatában szeretne szerepelni.

WTCR: Tarquinié a harmadik verseny, Muller a falnak nyomta Micheliszt

A szombati futam után a vasárnapi második viadalon sem talált legyőzőre Gabriele Tarquini, aki könnyedén hozta be a Hyundait az első helyre. Mögötte márkatársai – Yvan Muller és Thed Björk – értek célba. Előbbit viszont a verseny elején még figyelmeztetni is kellett fekete-fehér zászlóval, miután a rajtnál a falnak nyomva Micheliszt, kis híján azonnal véget vetett a magyar pilóta versenyének. Michelisszel végül nem történt nagyobb baj, ám autója megsérült annyira, hogy ne tudjon százszázalékos teljesítményt nyújtani.

WTCR: Vernay-győzelem és Michelisz-pontszerzés a második versenyen

A TCR International Series tavalyi bajnoka, Jean-Karl Vernay nyerte meg a túraautó-világkupa (WTCR) második versenyét. Az élről induló Pepe Oriola csak a harmadik helyen ért célba, kettejük közé a hazai pályán versenyző Mehdi Bennani férkőzött be. Michelisz Norbertet a 7., Nagy Norbertet a 17. helyen intették le, Szabó Zsolt nem tudta befejezni a versenyt.