Vb 2018: Mandzukic öngólja nem is kellett volna, hogy számítson?

Mint azt már mindenki tudja, a francia válogatott Horvátország legyőzésével elhódította a világbajnoki címet Oroszországban vasárnap este. A finálé első találatát Mario Mandzukic szerezte, aki saját kapujába csúsztatta a labdát. A szurkolók azonban kiszúrtak egy apróságot a gólnál…

Vb 2018: Mandzukicé az első öngól a döntők történetében

Egészen biztosan nem ilyen elsőzésről álmodott Mario Mandzukic, a horvát labdarúgó-válogatott csatára: a védekezni hátrahúzódó center a Franciaország–Horvátország vb-döntő 18. percében saját kapujába csúsztatott. Ez az első öngól a világbajnoki döntők történetében.

Vb 2018: az angolok sejtik, mit mondott Pickford Mandzukicnak

A szerdai Horvátország–Anglia (2–1) vb-elődöntő hosszabbítása első félidejének végén Jordan Pickford, az angol válogatott kapusa remek védést bemutatva hárította Mario Mandzukic közeli ziccerét, majd a kínok között a földön fekvő csatárnak szólt oda. Angol szurkolók az esetről készült felvétel alapján sejteni vélik, mit mondhatott az Everton kapusa a Juventus csatárának. Ugyanakkor viszont a horvátok tudják, hogy az első félidő végén mit mondott Dejan Lovren Dele Allinak, miután szépen szerelte.

Vb 2018: Anglia megpróbált gólt szerezni a horvát gólöröm alatt – videó

Emlékeznek még arra, hogy a világbajnokság első napjaiban téma volt a portugálok és az angolok gólöröme? A horvát–angol elődöntőben ismét előjött a téma.

Vb 2018: az egyik fotós lett Mandzukicék ünneplésének „áldozata” – fotók, videó

Az oroszországi világbajnokság szerdai elődöntőjében a horvátok Anglia ellen szerzett győztes góljánál akkora volt az öröm, hogy Mario Mandzukicék véletlenül ráborultak az AFP Mexico salvadori fotósára, Yuri Cortezre.

Vb 2018: ingyen sör mindenkinek – Mandzukic nagylelkűsége

Mario Mandzukic nem csupán a pályán, azon kívül is megtesz mindent a horvátokért. A Juventus támadója ezúttal szülővárosa, Bród (Slavonski Brod)  polgárait segítette ki a szurkoláshoz elengedhetetlen sörrel.

Vb 2018: két hiba megpecsételte Nigéria sorsát a horvátok ellen

Egy öngól és egy fölöslegesen összehozott büntetőből kapott gól jelentette Nigéria végét a horvátok ellen a labdarúgó-világbajnokság D-csoportjának második mérkőzésén, amely 2–0-s európai győzelmet hozott.

Két hibája sokba került Nigériának, a horvátok a csoport élén

Videó: Mandzukic újabb fejese, egy gólra zárkózott a Juve!

Mario Mandzukic másodszor is betalált a Real Madrid otthonában a BL-negyeddöntő visszavágóján. A Juventus játékosa ismét fejjel volt eredményes, ezzel összesítésben 3–2-re módosítva az állást.

Videó: Mandzukic góljához két perc sem kellett Madridban

A második percben megszerezte a vezetést a Madridba 3–0-s hátránnyal érkező Juventus a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján – Mario Mandzukic fejelt közelről a hálóba.

Puskás-díj: olvasóink szerint Giroud-é a legszebb gól

Mint megírtuk, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a Puskás-díj jelöltjeit is bemutatta múlt pénteken, aminek kapcsán megkérdeztük olvasóinkat, hogy kit részesítenének az elismerésben.

Puskás-díj: Mandzukic ollózása, Giroud sarkazása? Szavazzon!

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) a Puskás-díj jelöltjeit is bemutatta pénteken. A listára természetesen felfért Mario Mandzukic Real Madrid elleni ollózása, Olivier Giroud fantasztikus sarkazása, Kevin-Prince Boateng akrobatikus találata és Nemanja Matics távoli bombája is. Ön szerint melyik volt a legszebb?

UEFA: Mandzukic álomgólja lett az előző szezon legszebbje

Bár csapata, a Juventus 4–1-re elveszítette a Bajnokok Ligája döntőjét a Real Madriddal szemben, azt nem lehet elvitatni Mario Mandzukictól, hogy gyönyörű gólt szerzett. A horvát támadó találatát az UEFA megválasztotta az előző szezon legszebb góljának, ami az UEFA-versenysorozataiban esett. Tekintse meg a szépségdíjas megmozdulást!

UEFA: Casemiro, Mandzukic? Már lehet szavazni a szezon legszebb góljára

Az Európai Labdarúgó-szövetség hivatalos honlapján augusztus 29-ig lehet voksolni a 2016–2017-es idény legszebb góljára. Az UEFA hét, a szövetség által rendezett sorozatokban elért találatra szűkítette a jelöltek listáját.

BL: Mandzukic csodagóljával egyenlített a Juventus – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjében Cristiano Ronaldo 20. percben szerzett találatára hét perccel később Mario Mandzukic válaszolt csodagóllal, így a Juventus–Real Madrid döntő 1–1-re áll.

Megvan az első címvédés – a Real Madrid 12. alkalommal BL-győztes!

A Real Madrid megtörte a Bajnokok Ligája-győztesek átkát: amióta így (és nem BEK-nek) hívják a sorozatot, aktuális címvédőnek most először sikerült megvédenie a címét. A Juventus ugyan kiegyenlítette az első félidőben Cristiano Ronaldo gólját, a második félidőben azonban fölébe kerekedtek a sebességet váltó spanyolok, akik 4–1-es győzelmet arattak.

Juventus: a válogatott csatár szerződést hosszabbított

Az olasz bajnok Juventus labdarúgócsapata hivatalos honlapján jelentette be, hogy Mario Mandzukic 2020 nyaráig szerződést hosszabbított a klubbal.

Dinamo Zagreb: „Több, Luka Modric szintű tehetséget látunk”

Olyan kiváló labdarúgók, mint Zvonimir Boban, Luka Modric, Mario Mandzukic is a Dinamo Zagrebben tette meg első lépését a világhírnév felé. A klub élen jár az utánpótlás-nevelésben. Az U17-es Európa-bajnokság kapcsán a Nemzeti Sportot is vendégül látták a központban, ahol az akadémia alelnökével beszélgethettünk.

Ezúttal a Juventus nyerte a kupapárharcot, kiesett a Milan

Érvényesült a papírforma, de nem volt olyan lefutott, mint papíron: a Juventus 2–1-re győzött a Milan ellen a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében, és ezzel továbbjutott.

Juventus: még sohasem történt ilyen Olaszországban!

Könnyedén, 3–0-ra legyőzte a Juventus az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában a Pescarát. Ráadásul a torinóiak történelmet írtak!