MotoGP: történelmi szerződést kapott a regnáló világbajnok

A jelenleg regnáló, nyolcszoros világbajnok (ebből hat a MotoGP-ben) Marc Márquez és csapata, a HRC szerződést hosszabbítottak. Na bumm! Hol itt a meglepetés, mondtuk volna joggal, ha a két fél nem húzott volna egy, a sportág történetében eddig példa nélküli döntést, és nem további négy(!) évre írtak volna alá.

AIPS: Messi, Nadal, Hamilton és a Liverpool is jelölt a Laureus-díjra

A Nemzetközi Sportújságíró-szövetség (AIPS) a hivatalos honlapján bejelentette a Laureus-díj 2020-as jelöltjeit.

Karácsony: Messi Miki egeres pizsamában ünnepelt, Hamilton kutyája dalra fakadt

Azt már megmutattuk Instagram-posztjaik segítségével, hogyan ünneplik a magyar sztársportolók a karácsonyt, most pedig azt is megnéztük, hogy a világ legjobbjai milyen ünnepi fotóval kívántak kellemes ünnepeket követőiknek.

Videó: Szeretnénk, ha a MotoGP visszatérne Magyarországra – Capirossi

Loris Capirossi karrierje meseszerűen indult, hiszen 1990-ben, mindjárt az első versenyévében világbajnok lett a Hondával a 125 köbcentis géposztályban. Ehhez kellett a hungaroringi győzelme is, amelyre a mai napig jól emlékszik. Erről is beszélt az NSO Tv-nek adott exkluzív interjújában, amelyben szóba került a MotoGP magyarországi visszatérésének lehetősége is.

Megosztó személyiség volt, mégis kiharcolta a mezőny tiszteletét

Jorge Lorenzo megosztó személyiség volt egész pályafutása alatt, ám az egyik legkedvesebb, legemberibb pilótaként emlékezünk majd rá. Mindenkit legyőzött, sokakba belekötött, mégis kiharcolta a mezőny tiszteletét.

MotoGP: meg kellett operálni Marc Márquez vállát

Megoperálták Marc Márquezt, a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának spanyol világbajnokát.

MotoGP: Márqueznek is tetszett a róla szóló NS-cikk

Marc Márquez a jelenkor legnagyszerűbb gyorsaságimotor-versenyzője, a nyolc világbajnoki címe a bizonyíték. Éves szinten több ezer újságcikk születik róla, ezért is büszkeség, hogy megörült, amikor meglátta a róla készült portrét lapunk Hosszabbítás mellékletében, sőt egy közös fotót is készített a cikk szerzőjével, Kovács Nikolett-tel.

MotoGP: Álex Márquez világbajnok testvére csapattársa lesz

A gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában (MotoGP) szereplő Honda bejelentette, hogy a visszavonuló Jorge Lorenzo helyét a Moto2-es világbajnok Álex Márquez veszi át – aki így bátyja, Marc Márquez csapattársa lesz.

MotoGP: Márquez az utolsó futamot is behúzta, Lorenzo 13. hellyel búcsúzott

A második helyről rajtoló Marc Márquez sikerét hozta a gyorsaságimotoros-világbajnokság idényének utolsó futama, a Valenciai Nagydíj. A már biztos világbajnok spanyol mögött a pole-os Fabio Quartararo zárt a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára Jack Miller állhat fel. A visszavonulását a héten bejelentő Jorge Lorenzo csupán a 13. lett, míg a hétszeres világbajnok sportági ikon, Valentino Rossit a nyolcadik pozícióban intették le.

MotoGP: Quartararóé az idény utolsó pole pozíciója

A francia Fabio Quartararo szerezte meg a pole pozíciót a gyorsaságimotoros-vb királykategóriájában (MotoGP) a Valenciai Nagydíj időmérő edzésén. A második a világbajnok Marc Márquez lett, míg a harmadik helyről az ausztrál Jack Miller indulhat a vasárnapi versenyen.

F1: Vettel fűszagot érzett, Rosberg is gratulált Hamiltonnak

A lényegi kérdések eldőltek Austinban: az F1-idény tizenkilencedik versenyét ugyan Valtteri Bottas nyerte, de Lewis Hamilton a második hellyel bebiztosította pályafutása hatodik világbajnoki címét. Tekintsünk vissza a hétvége legviccesebb és legérdekesebb pillanataira az F1-legekkel!

MotoGP: Vinales megszakította a Yamaha és Márquez sorozatát is

Az edzések alapján szorosabb versenyre számítottunk Malajziában a gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájának (MotoGP) versenyzőitől, de ezúttal egy alapvetően csendes futamnak lehettünk szemtanúi. A rajt utáni kavarodás után Maverick Vinales hamar az élre állt, majd el is lépett, esélyt sem hagyva a többieknek. Ezután már csak az volt a kérdés, hogy kitart-e a gumija és a koncentrációja, de ahogy említettük, ez nem a drámák futama volt.

MotoGP: francia rajtelső Sepangban, Márquez csak a 11.

Fabio Quartararo ötödször indulhat az élről a MotoGP-ben, a Malajziai Nagydíj időmérőjén a francia yamahás teljesítette a legjobb köridőt. Az első sorból másik két Yamaha rajtolhat Maverick Vinalesszel és Franco Morbidellivel. A világbajnok Marc Márquez az időmérő hajrájában elesett, így idei legrosszabb rajthelyét szerezte meg (a MotoGP-ben csak egyszer, a 2015-ös Olasz Nagydíjon kezdett a top 10-en kívülről, akkor 13. volt), vasárnap magyar idő szerint 8 órakor a 11. pozícióból startolhat.

MotoGP: Quartararo űridővel nyerte az első edzésnapot Malajziában

Bár Fabio Quartararo tegnap azt nyilatkozta, hogy teljesen más beállításokkal megy, mint az év elején, mégis előnyt jelenthet majd neki a többi pályához képest, hogy teszteltek a malajziai pályán a télen, azaz nem először gurul itt pályára MotoGP-motorral. Talán még ő maga sem számított ekkora előnyre, hiszen már reggel megdöntötte az eddigi hivatalos pályacsúcsot, aminél a délutáni edzésen további négy és fél tized másodperccel ment jobbat.

MotoGP: Márquez újabb skalpja egy utolsó körös harcban

Nem a megszokott menetrenddel indult a MotoGP-sek napja, hiszen a sportág történetében először vasárnap reggel, az warm up edzések után rendezték meg a kvalifikációt, amit fél másodperces előnnyel Maverick Vinales húzott be. De a lényeg csak néhány órával később következett.

MotoGP: eső, esések, kenguru – csak egy átlagos nap Phillip Islanden

Tegnap még közel harmincfokos hőség tombolt az ausztrál szigeten, ahol a világ egyik leggyönyörűbb és leggyorsabb pályája fekszik. Nem véletlenül sorolja szinte az összes pilóta a kedvencek közé. Csak ne késő ősszel kéne itt versenyezniük... Mert ahogy szinte minden évben, 12 óra leforgása alatt megérkezett a tél, sőt mind a négy évszak tiszteletét tette az Ausztrál Nagydíj első edzésnapján.

MotoGP: Rossi talán túl régóta van itt – mondja a korábbi mérnöke

Hétvégén az Ausztrál Nagydíjjal folytatódik a gyorsasági motoros világbajnokság programja. Azon a pályán, ahol Valentino Rossi 15-ször állt már dobogón a királykategóriában (és még kétszer a 250-esek között), ebből hatszor annak legmagasabb fokán. Legutóbb 2014-ben győzött itt és még 2017-ben is sikerült pódiumra állnia, de erre kevés esély van idén, bár soha ne mondd, hogy soha.

MotoGP: Márquez tovább szárnyal; Quartararo az év újonca

Ahogy azt ígérte, Marc Márquez hiába nyerte meg a világbajnoki címet két hete, egy másodpercre sem engedett ki, sőt. Negyedik futamát nyerte meg zsinórban ma Motegiben, amire utoljára 2014-es csúcsszezonjában volt példa. A másodikként célba érő Fabio Quartararo nemcsak a legjobb yamahás lett ismét (2015 után először a top3-ba hozva a márkát Japánban), de az év újonca címet is behúzta.

MotoGP: Márquez az utolsót is kipipálta – még egy autót is kap érte

A tájfun tegnap este megérkezett a MotoGP Japán Nagydíjának helyszínére, ám szerencsére nagy drámákat nem okozott. A reggeli szabadedzések ugyan heves esőben zajlottak, de később nemcsak elzárták az égi áldást, a nap végére a slick gumik is előkerültek.