BL: „Mindenki látta, hogy Gabriel Jesus meglökte Ramost”

Nem viselte jól a Manchester City elleni BL-kudarcot Vinícius Júnior, a Real Madrid játékosa. A 19 esztendős támadó úgy érzi, a játékvezetőknek is köze van ahhoz, hogy az angol csapat diadalmaskodott.

Egy börtönben kezdett focizni, ma már Guardiola jolly jokere

Sokak szerint az új Ronaldo lehet, mások azzal is beérnék, ha a Manchester City következő Sergio Agüerója lenne. Gabriel Jesus néhány hónapja még távozni akart a Premier League címvédőjétől, épp a Real Madrid hívta, amely ellen szerda este kulcsfontosságú gólt fejelt a Bajnokok Ligájában. Most úgy fest, bármi is lesz a City sorsa, a brazil csatár lehet a jövő csapatának egyik alappillére az Etihadban.

FFT: miért a Real legyőzése a City legnagyobb európai tette?

Sokáig nem tűnt úgy, mintha az európai elithez tartozna a Manchester City – de ez szerda este megváltozott. A brit FFT szerkesztője, Mark White publicisztikája.

BL: Sergio Ramos beállította a piros lapok rekordját

Profi pályafutása során 26-odszor állították ki Sergio Ramost, a Real Madrid labdarúgóját, akinek szerdán a Manchester City elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő első mérkőzésén (1–2) az olasz Daniele Orsato mutatta fel a piros lapot.

BL: „Az első félidőnek vége, de a meccs még nem lefutott" – a Real–City visszhangjai

„Ha van csapat, amely képes innen fordítani, az a Real Madrid" – Pep Guardiola és játékosa egyaránt ezzel a konklúzióval távoztak a Santiago Bernabéu Stadionból, miután a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén 2–1-re legyőzték a spanyol csapatot. Kevin De Bruyne és Gabriel Jesus ugyanakkor optimista: az elsődleges céljukat elérték…

BL: a hajrában fordított a Man. City a Real Madrid ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Manchester City 2–1-es győzelmet aratott a Santiago Bernabéu Stadionban a Real Madrid felett. A két sztárcsapat meglehetősen eseménytelen első félidőt játszott, majd megélénkült a játék: a Real Isco góljával szerzett vezetést, ám a City Gabriel Jesus fejesével és Kevin De Bruyne tizenegyesgóljával fordított, ráadásul Sergio Ramos a kiállítás sorsára jutott. Visszavágó március 17-én.

BL: öt perc alatt fordított a Man. City Madridban – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a Manchester City Gabriel Jesus 78. percben szerzett góljával egyenlített, majd Kevin De Bruyne tizenegyesével fordított a 83. percben a Real Madrid otthonában. Ráadásul a 86. percben Sergio Ramost kiállították.

BL: Isco góljával szerzett vezetést a Real Madrid – videó

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a Real Madrid Isco góljával a 60. percben szerzett vezetést a Manchester City ellen.

BL: Rio Ferdinand trollkodott a Manchester City-szurkolókkal

Rio Ferdinand, a Manchester United korábbi játékosa a Real Madrid–Manchester City Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő felvezetése alatt a City-szurkolókkal trollkodott az angol BT Sport stúdiójában.

45 perc dögunalom, 45 perc dráma Madridban – előnyben a City

A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében a Manchester City 2–1-es győzelmet aratott a Santiago Bernabéu Stadionban a Real Madrid felett. A két sztárcsapat meglehetősen eseménytelen első félidőt játszott, majd megélénkült a játék: a Real Isco góljával szerzett vezetést, ám a City Gabriel Jesus fejesével és Kevin De Bruyne tizenegyesgóljával fordított a hajrában, ráadásul Sergio Ramos a kiállítás sorsára jutott. Visszavágó március 17-én.

BL: két szűrővel a Man. City, Kroos kimaradt a Real-kezdőből

A Real Madrid és a Manchester City is viszonylag óvatos kezdőcsapattal, a középpályán két-két inkább szűrőként, mint támadóként bevethető középpályással vág neki a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének a Santiago Bernabeu Stadionban. A két legnagyobb meglepetés talán Toni Kroos (Real) és Sergio Agüero (Man. City) kispadra jelölése a kezdő helyett.

Man. City: a klub fellebbezett a kétéves eltiltás ellen

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) hivatalosan is rögzítette a Manchester City fellebbezését – írja a BBC. Mint ismert, az angol klub az európai kupasorozatokból való kétéves kizárás miatt tiltakozik.

Man. City: elhappolják a Barca elől az U17-es vb-győztes brazilt?

Sajtóhírek szerint a Manchester City szerződteti Yan Coutót, a Coritiba fiatal brazil labdarúgóját, aki iránt az FC Barcelona is érdeklődött. Az U17-es világbajnok védő június harmadikán tölti be 18. életévét, azt követően aláírhatja profi szerződését Pep Guardiola csapatánál.

BL: Guardiola szerint játékosainak lesz még alkalmuk BL-t nyerni

Ez lenne az utolsó esély? Az UEFA által a Bajnokok Ligájából két évre kizárt Manchester City a 2010-es években négy BL-t nyerő Real Madrid otthonában kezdi meg szereplését az elitsorozat egyenes kieséses szakaszában. Pep Guardiola, az angolok menedzsere szerint szó sincs erről. Zinédine Zidane úgy véli, a világ legjobb edzője ellen kell bizonyítaniuk.

BL: Bale és Jovics is újra a Real Madrid keretében

Keretet hirdetett a Real Madrid és a Manchester City is a szerda esti labdarúgó Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőre.

PL: Gabriel Jesus hajrágólja döntötte el a Cityk csatáját

Az angol labdarúgó Premier League 27. fordulójának rangadóján a Manchester City idegenben 1–0-ra legyőzte a Leicester Cityt Gabriel Jesus góljával. Ezzel a listavezető Liverpool előnye 19 pontra „fogyatkozott” – legalábbis ideiglenesen, hiszen az éllovas hétfőn játszik a West Ham United ellen.

Gabriel Jesus döntött, a Man. City Leicesterben nyert rangadót

Man. City: Sterling nyitott az új kihívásokra, Guardiolát ez nem zavarja

A spanyol As napilap a Manchester City angol támadójával, Raheem Sterlinggel készített interjút a jövő szerdai, Real Madrid elleni Bajnokok Ligája nyolcaddöntő előtt. A 25 éves szélső beszélt a Madridba igazolásával kapcsolatos pletykákról, erre később edzője, Pep Guardiola is reagált.

Juventus: a Man. City csatárával erősítenének – sajtóhír

Olasz lapértesülés szerint a Serie A-ban szereplő Juventus a Manchester City támadójával, Gabriel Jesusszal erősítené meg a keretét.

Man. City: „Maffia! Kartell! Csaló!” – a drukkerek kibuktak

A Manchester City szerda este először lépett pályára, amióta az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) 30 millió eurós büntetéssel sújtotta, valamint két évre kizárta az európai kupákból az abu-dzabi uralkodócsalád által topcsapattá emelt klubot.