WTCR: Michelisz Guerrieri mögött a vasárnapi futamokon, de az összetett élén

Mindkét vasárnapi versenyt a Lynk & Co nyerte a túraautó-világkupa (WTCR) makaói hétvégéjén. Az első futamon Yvan Muller, a másodikon pedig Andy Priaulx látta meg elsőként a kockás zászlót. Michelisz Norbert mindkét viadalon Esteban Guerrieri mögött ért célba, de továbbra is vezeti a bajnokságot. Mivel viszont Muller két győzelmet is aratott Makaóban, már nemcsak Guerrierire kell figyelni Michelisznek a bajnoki csatában.

WTCR: Michelisz a 2. lett Makaóban – 18 ponttal vezeti az összetettet

Yvan Muller nyert a túraautó-világkupa (WTCR) makaói versenyhétvégéjének első futamán. Mögötte Michelisz Norbert szelte át a célvonalat, a Hyundai magyar versenyzője így 18 ponttal húzott el a vk-összetettben, miután Esteban Guerrieri nem szerzett pontot. A harmadik Kevin Ceccon lett, míg Tassi Attila a 18. pozícióban zárt.

Szavazás: mennyi esélye marad Michelisznek a végső győzelemre a makaói hétvége után?

Ön szerint mennyi esélye marad a makaói WTCR-hétvége után Michelisz Norbertnek a világkupa-győzelemre? Szavazzon!

WTCR: elvették Michelisz bajnoki riválisának pole-ját

Mégsem Esteban Guerrieri vághat neki az első rajthelyről a túraautó-világkupa (WTCR) makaói hétvégéjének második futamán. A Honda argentin versenyzőjét háromhelyes rajtbüntetéssel sújtották feltartásért, ami jó hír a bajnoki címért küzdő Michelisz Norbert számára.

WTCR: Michelisz az első sorba kvalifikálta magát, majd ütközött Makaóban

Felemásan alakultak a túraautó-világkupa (WTCR) makaói versenyhétvégéjének időmérői Michelisz Norbert számára. A magyar versenyző egy hajszállal maradt le a pole pozícióról az első kvalifikáción, a másodikon azonban összetörte az autóját, így már a Q1-ben kiszállt a rajtelsőségért zajló csatából. Michelisz mind a két vasárnapi versenyt a 12. helyről kezdheti meg.

WTCR: meggyőzően kezdett Michelisz Makaóban, Guerrieri a mezőny végén

Michelisz Norbert bizonyult a leggyorsabbnak a túraautó-világkupa (WTCR) makaói versenyhétvégéjének első szabadedzésén. A Hyundai magyar versenyzője a második tréninget kissé hátrébb, a kilencedik pozícióban zárta – igaz, ezt a gyakorlást a tervezettnél kicsivel hamarabb intették le, így a végén már senki sem tudott javítani. Michelisz bajnoki riválisa, Esteban Guerrieri mindkét szabadedzést a mezőny második felében zárta.

Vb 2022: a FIFA kizárt egy országot a selejtezőből

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kizárta Makaót a 2022-es világbajnokság ázsiai selejtezősorozatából.

Labdarúgás: „gigászi” küzdelem – 21–18 a meccs végeredménye

Érdekes módját választotta a makaói szövetség döntése elleni tiltakozásnak két helyi labdarúgócsapat, a Tak Csun Ka I és a Hang Szaj azzal, hogy 39 gólos (!) meccset (21–18) játszott egymással az országos kupasorozatban.

Vb 2022: gálázott Malajzia; Kambodzsa a 2. körben Ázsiában

Guam, Mongólia, Malajzia, Kambodzsa és Banglades is bejutott a 2022-es labdarúgó-világbajnokság selejtezőjének második fordulójába az Ázsiai zónában.

Vb 2022: nem hajlandók utazni, elhalasztották a selejtezőt

Makaó labdarúgó-válogatottja biztonsági okokból nem volt hajlandó Sri Lankára utazni, így elmarad a két ország keddre kiírt világbajnoki selejtezője az Ázsiai zónában.

F3: üzent a horrorbalesetet szenvedő 17 éves lány

Szörnyű, ám a jelek szerint szerencsés balesete után a Twitteren üzent Sophia Flörsch, aki vasárnap az F3-as Makaói Nagydíjon repült ki autójával a pályáról a Lisszabon-kanyarban.

F3: gerinctörést szenvedett a fiatal versenyző

A kórházi jelentés szerint gerinctörést szenvedett Sophia Flörsch, aki a Formula–3-as világkupa Makaói Nagydíján repült ki autójával a pályáról. A 17 éves német pilóta létfontosságú testi funkciói azonban stabilak.

F3: szörnyű baleset Makaóban, kirepült a pályáról a 17 éves női pilóta

Hatalmas baleset szakította félbe a negyedik körben a Formula–3-as világkupa Makaói Nagydíját. Sophia Flörsch egy biztonsági autós újraindítás után ütközött az egyik versenytársával, autója pedig gyakorlatilag kirepült a pályáról a Lisszabon-kanyarban.

WTCR: Guerrieri nyerte az utolsó versenyt, Tarquini a bajnok!

Az első versenyhez hasonlóan a zárófutamon sem sikerült győzelemre váltania Rob Huffnak a pole pozícióját a túraautó-világkupa (WTCR) makaó hétvégéjén. A győzelem végül Esteban Guerrierié lett Huff előtt, a dobogó harmadik fokára Michelisz Norbert állhatott fel, aki így a vk-összetett negyedik helyén zárta a szezont. A bajnoki cím csapattársáé, Gabriele Tarquinié lett. Szabó Zsolt a futam utolsó előtti körében törte össze csúnyán az autóját.

WTCR: Vervisch nyert, Michelisz és Tarquini nullázott a 2. versenyen

Nagy bajba került Gabriele Tarquini a túraautó-világkupa (WTCR) makaói szezonzárójának utolsó futama előtt. A bajnoki éllovas pilóta rajtbalesetbe keveredett, és hamar feladta a második versenyt, amelyet Frédéric Vervisch nyert meg, miután a negyedik körben átvette a vezetést a pole pozícióból rajtoló Timo Scheidertől. Yvan Muller a harmadik helyen ért célba, így a harmadik futam előtt már csak 18 pontos a hátránya a pontvadászatban Tarquinival szemben.

WTCR: Vernay nyerte az első versenyt, Tarquini a 4., Michelisz az 5.

Nem sikerült a rajt-cél győzelem Rob Huff számára a túraautó-világkupa (WTCR) makaói hétvégéjének első versenyén. A győzelem ugyanis Jean-Karl Vernay-é lett, aki a biztonsági autós fázis után állt az élre. Másodikként Yvan Muller futott be, Huff harmadikként látta meg a kockás zászlót. A bajnoki összetettet vezető Gabriele Tarquini a negyedik helyen ért célba. Mögötte Michelisz Norbert végzett.

WTCR: ki más, mint Huff? – Makaó királya mindkét időmérőt behúzta

Ott folytatta Rob Huff a túraautó-világkupa (WTCR) makaói hétvégéjét, ahol azt csütörtökön abbahagyta. Az első időmérő után pedig a másodikon sem talált legyőzőre, így a hétvége három versenyéből kettőn a kilencszeres makaói futamgyőztes indulhat az élről. A bajnoki éllovas Gabriele Tarquini hibázott, és már a Q1-ből búcsúzott a második kvalifikáción, míg Michelisz Norbert egy 7. és egy 3. rajthelyet szerzett meg.

WTCR: Vernay és Huff kezdett a legjobban Makaóban

Két szabadedzéssel megkezdődött a túraautó-világkupa (WTCR) szezonzáró hétvégéje Makaóban. Az elsőn Jean-Karl Vernay, a másodikon Rob Huff volt a leggyorsabb. Jól kezdett Michelisz Norbert, míg a bajnoki éllovas csapattársáról, Gabriele Tarquiniről ez kevésbé mondható el.

WTCR: hatan Tarquini ellen – jön a szezonzáró!

Az utolsó fordulójához érkezett a túraautó-világkupa (WTCR) 2018-as idénye, a szezonzáró előtt matematikailag még hét versenyzőnek van esélye a sorozat első bajnoki címének megnyerésére. Jó helyzetben van az összetettben élén álló Gabriele Tarquini, akinek előnye 39 pont, ám nem mehet biztosra, hiszen az utolsó versenyhétvégét Makaóban és annak kaotikus futamairól híres utcai pályáján rendezik. Bár Michelisz Norbert számára nem elérhetetlen a bajnoki trófea, a magyar pilótának hatalmas szerencsére és szinte tökéletes hétvégére lenne szüksége a diadalhoz.

WTCR: megvan, ki helyettesíti Monteirót Makaóban

Akárcsak a kínai versenyhétvégéken, Makaóban is rajthoz áll Ma Csing-hua, aki Tiago Monteiro Hondáját vezetheti a túraautó-világkupa (WTCR) szezonzáró fordulóban.