Eb 2020: a selejtezősorozat első napjának eredményei egy helyen

Csütörtökön a skótok kazahsztáni vendégjátékával négy csoportban is kezdetét vette a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozata. Íme, az első játéknap összes eredménye és jegyzőkönyve!

Eb 2020, G-csoport: Piatek a válogatottban is lecsapott

Lengyelország idegenben 1–0-ra legyőzte Ausztriát a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában a G-csoportban. Észak-Macedónia is sikerrel indított a kvartettben, Szlovénia viszont nem bírt Izraellel.

Levante: „Csiszolják a technikájukat!” – Bardi az NB I-es játékosoknak

A napsütéses valenciai hétköznapokról, a bikaviadalról, a muszlimokról festett hamis képről, édesanyja főztjéről, valamint a Barcelona és a Real Madrid legyőzéséről is beszélt a korábban Újpesten futballozó Enisz Bardi. A spanyol élvonalban szereplő Levante észak-macedón válogatott középpályása azt is elárulta, milyen büntetéssel jár, ha valaki túlsúlyosan érkezik edzésre, és miért nem kell mindig maga mögé néznie.

Férfi kézi-vb: az argentinok nem tudták meglepni a svédeket

Argentína a mieink elleni pontszerzés után Svédországot már nem tudta meglepni, Katar pedig teljesen más arcát mutatta, mint az első fordulóban, a dán-német közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokságon a magyar válogatottat is felvonultató D-csoportban. A B-csoportban Macedónia az első félidei jó játékának köszönhetően legyőzte Bahreint, míg a horvátok a második félidő elején döntötték el a japánok elleni meccset. A spanyolok hét góllal nyertek Izland ellen.

NL: Bardi elképesztő gólt szerzett válogatottjában – videó

Pazar gólt szerzett Enisz Bardi a macedón válogatottban Gibraltár ellen. A korábban az Újpestben játszó, ma már a spanyol Levanténél légióskodó középpályás a pálya bal oldaláról, a tizenhatoson kívülről lőtte ki a hosszú sarkot.

NL: Bardi-szabadrúgásgól itt, gyors mesternégyes ott

Macedónia 2–0-ra győzött Liechtenstein vendégeként péntek este a labdarúgó Nemzetek Ligája negyedik vonalában – az első gólt a korábbi újpesti légiós, Enisz Bardi lőtte szabadrúgásból –, így továbbra is vezeti a csoportját, ám Örményország gólzáporos gibraltári sikere (6–2) miatt a feljutás matematikailag még nem dőlt el. Az örmény csapatban Jura Movsziszjan mesternégyest ért el – második, harmadik és negyedik gólját hét perc leforgása alatt szerezte.

NL: óriási potyákkal bukta el veretlenségét Macedónia – videó

A Nemzetek Ligája D-ligájának 1. csoportjában Kazahsztán 4–0-ra legyőzte Andorrát a 4. forduló első meccsén, míg a 4. csoportban Örményország ritka nagy potya gólokkal verte meg szintén 4–0-ra a csoportot vezető Macedóniát, amely így első vereségét szenvedte el. Az esti meccseken Grúzai könnyedén nyert, és kiharcolta a feljutást, míg Gibraltár hazai pályán fordított Liechtenstein ellen, második győzelmét aratva.

NL: fél lábbal a playoffban Grúzia és Macedónia

A labdarúgó Nemzetek Ligája D-divíziójának két csoportja is eldőlni látszik: az 1. csoportban Grúzia, a 4. csoportban Macedónia meglépett üldözőitől – mindkét válogatott magabiztosan győzött szombaton.

NB I: Újpestre válogatott meghívó érkezett a friss igazolásért

Alig egy héttel ezelőtt jelentette be az Újpest FC, hogy szerződtette a Vasastól a macedón Kire Risztevszkit. Most ismét a légióssal kapcsolatos örömhírről számolt be a lila-fehérek hivatalos honlapja.

NL: Dánia elverte a walesieket, Ukrajna és Bulgária ismét nyert

Legjobb játékosai visszatérésével sima 2–0-s győzelmet aratott Dánia az első meccsét fölényesen megnyerő Wales ellen a labdarúgó Nemzetek Ligája B-divíziójának 4. csoportjában. Ukrajna a szlovákok legyőzésével nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé, két sikernél járnak a bolgárok, a grúzok és a macedónok is.

Röpi: „Hihetetlen sportszerűtlenség, mérkőzést befolyásoló bírói hiba”

Az olimpiai döntőt vezető Hóbor Béla határozott véleményt fogalmazott meg a szerdai Magyarország–Macedónia férfi röplabda Európa-bajnoki selejtezőn történt hálóhúzós esetről.

U19-es Eb-sel.: hétgólos meccset nyert a magyar válogatott

Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott rendkívül izgalmas és fordulatos találkozón 4–3-ra legyőzte a házigazda Macedóniát az Európa-bajnoki selejtező elitkörének 2. csoportjában. A kvartett másik mérkőzésén Anglia 3–0-ra megverte Lettországot, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megnyerte a csoportot – ez azt is jelenti, hogy a mieink biztosan nem lesznek ott a júliusi kontinenstornán.

Őrült meccset nyert az U19-es válogatott, de az Eb elúszott

Az U19-es magyar labdarúgó-válogatott egy rendkívül izgalmas és fordulatos találkozón 4–3-ra legyőzte a házigazda Macedóniát az Európa-bajnoki selejtező elitkörének 2. csoportjában. A kvartett másik mérkőzésén Anglia 3–0-ra legyőzte Lettországot, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül megnyerte a csoportot – ez azt jelenti, hogy a mieink biztosan nem lesznek ott a júliusi kontinenstornán.

FTC: a középpályás ismét meghívót kapott a válogatottba

Meghívót kapott a március végi felkészülési mérkőzésekre a macedón válogatottba Sztefan Szpirovszki, a labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros középpályása – adta hírül a klub hivatalos honlapja.

NEMZETEK LIGÁJA, D-LIGA – ADATBANK

Íme, ez történt eddig a labdarúgó Nemzetek Ligája (2018–2019) negyedik vonalában (D-liga)! A 2018. őszi csoportkörből Fehéroroszország, Grúzia, Koszovó és Macedónia csoportelsőként feljutott a C-ligába, illetve kivívta a jogot a részvételre a 2020. tavaszi Eb-playoffban – vagyis e négy válogatott közül egy biztosan ott lesz az Európa-bajnokságon.

Férfi kézi Eb: ellentmondásos hírek Lazarov sérüléséről

A férfi kézilabda Európa-bajnokságon a csoportkörből meglepetésre első helyen továbbjutó Macedónia legnagyobb sztárja, Kiril Lazarov lábsérülést szenvedett a spanyolok elleni középdöntős meccsen, és még nem világos, hogy a csapata rendelkezésére állhat-e a folytatásban.

Férfi kézi Eb: a spanyoloknak nem okozott gondot Macedónia

A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában Spanyolország nagyon simán legyőzte Macedóniát.

Férfi kézi Eb: háttal dobott bombagólt a beállós – videó

Mint arról beszámoltunk, a férfi kézilabda Európa-bajnokság C-csoportjának harmadik fordulóbeli rangadóján a címvédő Németország 25–25-ös döntetlent játszott Macedóniával. A macedónok így csoportelsőként jutottak be a középdöntőbe, ráadásul Sztojancse Sztoilov pazar megmozdulásának is örülhettek: a beállós háttal a kapunak dobott óriási gólt.

U19: az elitkörben a címvédő Angliával is megmérkőzünk!

A magyar U19-es labdarúgó-válogatott Macedóniával, Angliával és Lettországgal került egy csoportba a 2018-as Európa-bajnokság elitkörében.

FTC: a légióst választották meg az előző szezon legjobbjának

A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros középpályását, Sztefan Szpirovszkit választották meg a macedón élvonal 2016–2017-es kiírása legjobb játékosának – adta hírül a zöld-fehérek hivatalos oldala.