A Fradira váró Suduva már-már meghazudtolja a futball törvényszerűségeit

Az Európa-liga-selejtező playoffkörének első meccse, illetve a Ferencváros–Suduva párharc csütörtöki visszavágója előtt adja magát két kérdés, és alapvetően ezek megválaszolása mentén, konkrét statisztikákkal igyekszünk rámutatni a litván csapat gyengéire, illetve azokra a rejtett erényeire, melyekkel szemben a Fradinak is fel kell készülnie.

El: a litvánok otthon is legyőzték a Maccabit, a Suduva vár az FTC-re

A litván Suduva az idegenbeli 2–1-es sikere után hazai pályán is 2–1-re nyert az izraeli Maccabi Tel-Aviv ellen, amivel eldőlt, hogy a Ferencváros a litván együttessel csaphat össze a labdarúgó Európa-liga playoffkörében.

El: a BL-től búcsúzott, és így folytatja az FTC – menetrend

Hiába az idegenbeli döntetlen, a Ferencváros labdarúgócsapata hazai pályán súlyos, négygólos vereséget (0–4) szenvedett a Dinamo Zagrebtől a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körének visszavágóján. A magyar bajnok az Európa-ligában folytatja, ott a csoportkörért mérkőzik meg egy, a mostaninál sokkal gyengébb ellenféllel.

BL: a hajrában kiütötte ellenfelét, a Dinamo Zagreb lesz az FTC ellenfele

A magyar szempontból leginkább érdekes mérkőzésen a Dinamo Zagreb 3–0-ra legyőzte a Szaburtalo Tbiliszit a Bajnokok Ligája 2. selejtezőkörének visszavágóján, így a horvát csapat lesz a Ferencváros ellenfele a következő körben.

Videó: a Maccabi játékosa új szintre emelte a színészkedést

Predrag Rajkovics, az izraeli Maccabi Tel-Aviv kapusa a Hapoel Tel-Aviv elleni mérkőzésen új szintre emelte a színészkedés fogalmát.

El: ha a Fradit kiejtő Maccabi otthon nyer, bejut a playoffkörbe

A Maccabi Tel-Aviv gól nélküli döntetlenre végzett a Pjunik vendégeként a labdarúgó Európa-liga harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén.

El: az FTC máris elbúcsúzott a nemzetközi kupaporondtól

A labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros az első félidő utolsó percében hátrányba került Netanyában a Maccabi Tel-Aviv ellen. A második félidőben elmaradtak a magyar rohamok, viszont az ellenfél két kapufával és több óriási helyzettel jelentkezett, így lényegében könnyedén jutott be az Európa-liga következő fordulójába.

Alighogy elkezdődött, máris véget ért a Fradi kupakalandja

El: A fiúk tudják, hogy mi kell a sikerhez – Doll

A Ferencváros labdarúgócsapatát irányító Thomas Doll szerint játékosai tudják, hogyan vívhatják ki a továbbjutást a Maccabi Tel-Aviv vendégeként az Európa-liga 1. selejtezőkörének visszavágóján.

El: kiürítették a repteret, de a Fradi megérkezett Izraelbe

A Ferencváros labdarúgócsapata megérkezett Netanyába, ahol csütörtökön a Maccabi Tel-Aviv vendégeként lép pályára az Európa-liga első selejtezőkörének visszavágóján.

El: a Fradi középpályása győzelemre számít Izraelben

Fernando Gorriarán, a Ferencváros uruguayi középpályása úgy érzi, csapata nehéz meccsen kiharcolja a győzelmet – így pedig a továbbjutást Izraelben az Európa-liga selejtezőjének 1. fordulójában.

El: a rasszizmus ellen küzdő szervezet gratulált a Fradinak

A FARE (Football Against Racism in Europe – Futball a Rasszizmus Ellen Európában) szervezet kedden Twitter-üzenetben gratulált a Ferencváros labdarúgócsapatának a Maccabi Tel-Aviv elleni múlt heti Európa-liga-selejtező (1–1) példás lebonyolításáért.

Fradi: Leandro bizakodó az izraeli El-visszavágó előtt

A Ferencváros rutinos labdarúgója, Leandro szerint jól játszottak hazai pályán a Maccabi Tel-Aviv elleni mérkőzésen, az Európa-liga első selejtezőkörének visszavágóját pedig reményei szerint kapott gól nélkül zárják, miközben elöl egyszer-kétszer betalálnak.

FTC: Ez nagyon rendben volt – Dibusz a szurkolókról

Mint ismert, a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett a párharc első mérkőzésén, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatával a 91. percben egyenlített (1–1). A találkozó után Dibusz Dénessel és Botka Endrével beszélgetett az NSO Tv stábja. Mindketten elismerésüket fejezték ki a szurkolóknak, s bíznak a továbbjutásban. A védő szerint a hajrában kapott góllal nem sok minden változott: így is, úgy is be kellett volna találniuk idegenben.

Thomas Doll: Ma nagyszerűen képviseltük a magyar labdarúgást

Mint ismert, a labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatának köszönhetően a 91. percben egyenlített (1–1), így az első mérkőzés után nyílt maradt a továbbjutás kérdése. A meccs után a két vezetőedző, Thomas Doll és Vladimir Ivics értékelte a történteket.

Európa-liga: Okosabbnak kellett volna lennünk... – Thomas Doll

A Ferencváros állt kupacsapataink közül a legközelebb ahhoz, hogy győzelemmel jöjjön le a pályáról, de az Európa-liga-selejtező első körében végül 1–1-et játszott hazai pályán a Maccabi Tel-Avivval. A mérkőzés után Thomas Doll vezetőedző értékelt az M4 Sportnak.

El: a Maccabi a 91. percben egyenlített az FTC ellen

A labdarúgó Európa-liga első selejtezőkörében a Ferencváros hazai pályán Sztefan Szpirovszki 61. percben szerzett góljával sokáig vezetett, ám az izraeli Maccabi Tel-Aviv Eliran Atar találatának köszönhetően a 91. percben egyenlített (1–1), így az első mérkőzés után nyílt maradt a továbbjutás kérdése. A visszavágót július 19-én, 19 órától rendezik meg Netanyában.

Győzelem nélkül – a Fradinak sem sikerült...

Vidi, Újpest: állandóság; Fradi, Honvéd: átalakulás – rajtolnak Európában

Július 10-én, kedden megkezdik a magyar csapatok nemzetközi kupaszereplésüket az európai porondon. Először a bajnoki címvédő Mol Vidi FC lép pályára a Bajnokok Ligája selejtezőjében a luxemburgi Dudelange ellen, majd az Európa-ligában a Ferencváros a Maccabi Tel-Avivval, az Újpest a Neftcivel, a Bp. Honvéd a Rabotnicskivel mérkőzik meg. Magyar klub legutóbb 2012–2013-ban szerepelt csoportkörben (Európa-liga; Videoton), azóta még az őszt sem élték meg versenyben kupacsapataink. Az UEFA változtatásai a BL-kvalifikációt még nehezebbé tették, hiszen a 32 helyből 26 már elkelt a főtáblán –a selejtezőből induló bajnokcsapatoknak csak négy hely jut a csoportkörben. Vajon a 2018–2019-es idényben meddig jutnak kupaindulóink?