Kajak-kenu: Oroszországban tudta meg, hogy mégis kvótát szerzett Szegeden

Már Oroszországban, egy meghívásos versenyen járt, amikor megérkezett a Nemzetközi Kajak-kenu Szövetség állásfoglalása, mely szerint Lucz Dóra hatodik helye is olimpiai kvótát ért a szegedi világbajnokságon. Az UTE sportolója a hazai pályán átélt versenyről, a felkészülés nehézségeiről és kulisszatitkairól, valamint a Maty-éren bronzérmet nyerő húgáról, Lucz Annáról is mesélt.

Kopasz Bálint és Csipes Tamara is világbajnok K–1 1000 méteren!

Kopasz Bálint szenzációs hajrával aranyérmes lett a szegedi kajak-kenu világbajnokságon K–1 1000 méteren, így huszonkét év után van újra magyar világbajnoka a királyszámnak. Az ezüstérmes a cseh Josef Dostál, a bronzérmes a portugál Fernando Pimenta. Kopasz Bálint után Csipes Tamara is aranyérmes lett K–1 1000 méteren, Lucz Dóra pedig épphogy lemaradt az olimpiai kvótáról, mivel a hatodik helyen zárt K–1 200 méteren. Férfi K–2 500 méteren Noé Zsombor és Bogár Gábor ötödikként végzett.

Kajak-kenu vb: a Korisánszky, Mike kettős döntőzhet

A délelőtti előfutamában negyedik helyen célba érő Korisánszky Dávid, Mike Róbert kettősnek délután túlóráznia kellett a döntős szereplésért: a páros második lett a középfutamában, és eredményével kivívta, hogy a fináléban szerepeljen. Később Csizmadia Kolos és Lucz Dóra is továbbjutott az előfutamából.

Kajak-kenu: Kozák Danuta címvédőként bizonyítana Szegeden

Hullámzó szezon végén, a legfontosabb versenyen, a szegedi világbajnokságon juthat a csúcsra a Kárász Anna, Kozák Danuta kajak páros – az ötszörös olimpiai bajnok Kozák K–1 500 méteren is szeretne visszavágni az Európai Játékok ezüstjéért.

Kajak-kenu vb: Lucz Dóra nyerte a szétlövést 200 méteren

Lucz Dóra nyerte a szombati szétlövést női kajak egyes 200 méteren Csipes Tamarával szemben Szolnokon, így ő indul ebben a számban az augusztus 21. és 25. között Szegeden rendezendő olimpiai kvalifikációs világbajnokságon.

Kajak-kenu: sífutással készülnek a szezonra a magyar fiatalok

Két fiatal magyar kajak-kenu reménység, a kétszeres Európa-bajnok 23 éves Lucz Dóra és a 20 éves Eb-bronzérmes Kopasz Bálint egy ausztriai, magaslati sífutó-edzőtáborban folytatja a felkészülést a szezonra.

Kajak-kenu ob: Takács alaposan kihasználja Fábiánné ígéretét

Takács Tamara szombaton is három aranyérmet nyert a Szolnokon zajló kajak-kenu országos bajnokságon, amelynek második napján az 500 méteres versenyeket bonyolították le.

Öt arany és tíz érem a magyar termés a kajak-kenu vb-n

A recicei kajak-kenu világbajnokság vasárnap délelőtti döntőiben a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakkettős és a női kajaknégyes is első helyen végzett. Ezüstérmes lett a férfi 1000-es kajaknégyes és Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenupáros pedig bronzot nyert. A délutáni 5000-es finálékban ráadásul még Bodonyi Dóra is aranyérmet szerzett, így a magyar küldöttség öt arannyal és tíz éremmel fejezte be a világbajnokságot.

Kajak-kenu vb: további négy magyar egység jutott A-döntőbe

A racicei kajak-kenu világbajnokság szombat délutáni középdöntőjében a Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettős, Lucz Dóra, Horváth Bence és Devecseriné Takács Kincső is továbbjutó helyen végzett, így ők is csatlakoztak a tegnap továbbjutó hat egységünkhöz, valamint a négy, előfutam nélkül biztos finalistához. A férfi K–4 500-as csapat a B-döntőben lesz érdekelt.

Kajak-kenu vb: dráma – Kopasz megsérült, majd éppen lemaradt az A-döntőről

Férfi 1000 méteres kajak négyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként került be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenu kettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajak páros, valamint Bodonyi Dóra. Délután csatlakozott hozzájuk Fekete Ádám is, Kopasz Bálint viszont csak a B-döntőbe jutott, mivel a negyedik lett azt követően, hogy percekkel a rajtja előtt megsérült a keze egy szerencsétlen esetnél. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenu kettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső és a férfi 500 méteres kajak négyesünk az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu vb: „Ha edzésen evezünk hasonlóan, azt mondjuk, jó volt, de itt...”

Mint ismert, péntek délelőtt a férfi 1000 méteres kajaknégyesünk magabiztos versenyzés után futamelsőként jutott be a döntőbe a racicei kajak-kenu világbajnokságon, ahogyan a női 500-as egységünk is. Szintén készülhet a vasárnapi finálékra a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám kenukettes és a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros, valamint Bodonyi Dóra is. A Korisánszky Dávid, Mike Róbert kenukettes, Lucz Dóra, Horváth Bence, Devecseriné Takács Kincső, Fekete Ádám, Kopasz Bálint és a férfi 500 méteres kajaknégyes is az elődöntőben folytatja.

Kajak-kenu Eb: egy női és egy férfiarany a sprintszámokban!

A plovdivi kajak-kenu Eb 200 méteres döntői is – a szombat délelőtti és a vasárnap délelőtti finálékhoz hasonlóan – egy magyar hölgy győzelmével kezdődtek, majd a női K–1 után férfi K-2-ben is győztek a mieink. ezzel a sprintszámok után kilenc aranynál, két ezüstnél és három bronzéremnél tartanak a magyar versenyzők Bulgáriában.

Kajak-kenu Eb: öt magyar arany született szombaton

Bodonyi Dóra nyerte meg a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság női K–1 1000 méteres döntőjét. A magyar sportoló 3:57.984 perc alatt teljesítette a távot. Hozzá hasonlóan aranyérmes lett 1000 méteren a női K–2-es csapat, valamint 500 méteren a női K–4-es és C–2-es egység, illetve a férfi K–4-esek is!

Kajak-kenu: minden idők legjobb korosztályos vb-szereplése

Minden idők legjobb teljesítményét produkálta a magyar csapat Minszkben, az ifjúsági és U23-as gyorsasági kajak-kenu világbajnokságon. A mieink csak vasárnap hét világbajnoki címet, összesen tizennyolc érmet szereztek, ami önmagában annyi, amennyit tavaly két nap alatt nyertek az év legfontosabb utánpótlásversenyén. A végeredmény pedig egészen elképesztő, Magyarország összesen tíz világbajnoki aranyérmet és huszonöt dobogós helyezést gyűjtött a hétvégén, ennyit még egyetlen ország sem szerzett egy világverseny alatt kajak-kenuban.

Kajak-kenu: Douchev-Janics riói indulónak tekinthető

Douchev-Janics Natasa nyerte meg az olimpiai válogatót női kajak egyes 200 méteren, miután a szerdai szegedi „szétlövésben” ismét gyorsabbnak bizonyult ellenfelénél, Lucz Dóránál.

Kajak-kenu: Douchev-Janics és Lucz is döntős 200 méteren

A riói indulási jogért harcoló Douchev-Janics Natasa és Lucz Dóra is sikerrel vette a péntek délutáni középfutamot K-1 200 méteren a duisburgi kajak-kenu világkupán, amely ebben a számban az olimpiai válogató második fordulóját jelenti a magyar indulók számára, azaz mindketten ott lesznek a szombati döntőben.

Ifjúsági sport: 14 érem az ausztráliai olimpiai fesztiválon

A vasárnapi utolsó versenynapon már nem sikerült érmet szerezni, így a magyar küldöttség 14 dobogós hellyel zárta a Sydneyben rendezett Ausztrál Ifjúsági Olimpiai Fesztivált (AYOF).