?>
Gyász: 31-szeres válogatott Auxerre-legendát siratnak

Életének 59. évében elhunyt Bruno Martini, az AJ Auxerre, az AS Nancy és a Montpellier korábbi labdarúgója – számolt be róla kedden a Montpellier a hivatalos honlapján.

Ligue 1: kiütéses győzelmével a tabella élére ugrott a Lille

A Lille hazai pályán 4–0-ra verte a Lenst a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén, és átvette a vezetést a tabellán a PSG-től.

Ligue 1: Marseille-ben kapott ki a Bordeaux, Reimsben fordított a Lorient

A Girondins Bordeaux 3–1-re kikapott az Olympique Marseille otthonában, a Stade Reims pedig hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget szenvedett a Lorient-tól a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójában.

Ligue 1: Mbappé duplázott, kiütéssel győzött a PSG

Sorozatban az ötödik mérkőzését is megnyerte a Paris Saint-Germain a francia labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1): a fővárosiak 4–0-ra győztek a Nimes vendégeként a 7. forduló péntek késő esti mérkőzésén, és átvették a vezetést a tabellán. A játéknap korábbi meccsén az eddigi éllovas Rennes két pontot elhullajtott a nyeretlen Dijon otthonában (1–1).

PSG: tíz perc után hasba talpalták a Barcától érkező játékost

A PSG Barcelonából igazolt középpályása, Rafinha nem biztos, hogy csak szép emlékeket őriz majd párizsi bemutatkozásáról, hiszen bő tíz perc játék után hasba talpalta a Nimes labdarúgója, Loïck Landre. A francia játékost azonnal kiállította a játékvezető a szabálytalanságot követően, Rafinha folytatni tudta a játékot.

Ligue 1: 8 koronavírusos játékos, halaszthatják a meccset

Francia sajtóhírek szerint veszélyben a vasárnapi Monaco–Montpellier labdarúgó-mérkőzés megrendezése a Ligue 1-ban.

Százmillió eurót sem költött a PSG, mindenkit meglepett a Bayern

Véget ér lassan a nemzetközi átigazolási időszak, lecsordogálnak az utolsó kölcsönadások is az adminisztráció torkán, felbontanak még váratlanul pár szerződést – de itt az idő, hogy megvonjuk ennek a különös, furcsa transzfernyárnak a mérlegét. A záró rész következik.

Játékossors: Ben Arfa aláírt karrierje hatodik francia csapatához

A francia élvonalbeli Girondins Bordeaux a hivatalos honlapján bejelentette Hatem Ben Arfa szerződtetését.

PSG: szerződtették a Barcelona brazil középpályását

Rafinha, az FC Barcelona brazil középpályása a Paris Saint-Germainben folytatja pályafutását – adta hírül hivatalos csatornáin a két labdarúgóklub hétfő késő este.

PSG: kölcsönvették az Everton olasz válogatott csatárát

A francia bajnok és Bajnokok Ligája-döntős Paris Saint-Germain labdarúgócsapata a mostani idényre kölcsönvette az Evertontól Moise Keant, a liverpooli klub olasz válogatott támadóját – írja az MTI.

Ligue 1: három góllal nyert Strasbourgban a listavezető Lille

A Lille sima győzelemmel folytatja menetelését a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Ligue 1).

Ligue 1: egy 11-es, két piros – a Lens legyőzte a Saint-Étienne-t

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) hatodik fordulójának szombati nyitó mérkőzésén a Lens hazai pályán 2–0-ra legyőzte a 64. perctől kettős emberhátrányban játszó St.-Étienne-t. Este a Nice 2–1-re megverte a Nantes-ot.

Ligue 1: Neymar duplázott, hatot vágott a PSG

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) hatodik fordulójának pénteki játéknapján a címvédő Paris Saint-Germain 6–1-es győzelmet aratott hazai pályán az Angers felett. A párizsiak góljaiból kettőt vállalt Neymar, de Alessandro Florenzi, Julian Draxler, Idrissa Gueye és Kylian Mbappé is betalált.

Ligue 1: Neymar rasszizmussal vádolta, nem büntették meg

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság fegyelmi bizottsága hivatalos honlapján számolt be róla, hogy nem talált elég bizonyítékot Álvaro González ellen, akit Neymar rasszizmussal vádolt meg a Paris Saint-Germain–Olympique Marseille (0–1) rangadó után.

Ligue 1: a PSG könnyedén elintézte a Vidi ellenfelét

A Paris Saint-Germain 2–0-ra győzött a Reims vendégeként a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnap késő esti mérkőzésén. A gyengén rajtoló párizsiak sorozatban a harmadik bajnokijukat nyerték meg, és ezek egyikén sem kaptak gólt.

Ligue 1: őrült meccsen, kilenc emberrel győzött a Monaco

A 67. perctől kilenc emberrel játszott, mégis nyert a Monaco a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján: Niko Kovac csapata 3–2-re verte a Strasbourg legénységét. Gólzáporos meccsen könyvelte el harmadik győzelmét az Angers is, míg az élbolyban haladó Lensnak és Montpellier-nek, valamint a Lyonnak ezúttal be kellett érnie az egy ponttal.

Ligue 1: nem bírt egymással a Bordeaux és a Nice

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának vasárnapi játéknapján a Bordeaux és a Nice gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Ligue 1: negyedik győzelmét is megszerezte, élre állt a Rennes

A francia labdarúgó-bajnokság élvonalának (Ligue 1) ötödik fordulójában a Rennes idegenben aratott háromgólos győzelmet a Saint-Étienne felett (0–3), ezzel pedig élre állt a tabellán. A játéknap másik összecsapásán a Marseille a 95. percben mentett pontot a Metz ellen.

Ligue 1: először szereztek egynél több gólt, élre ugrottak

A Lille 2–0-ra legyőzte a Nantes-ot a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 5. fordulójának péntek esti mérkőzésén, és a tabella élére ugrott.

Ligue 1: Di Maríát négy meccsre eltiltották, de a következőn még játszhat

A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság fegyelmi bizottsága négy mérkőzésre szóló eltiltással sújtotta Ángel Di Maríát, a címvédő Paris Saint-Germain argentin támadóját.