?>
Öttusa: Kovács Sarolta a hét eleje óta ismét Fehérváron edz

Teljesítette az öthetes katonai alapkiképzést a világ- és Európa-bajnok öttusázó, Kovács Sarolta, aki a hét eleje óta ismét Székesfehérváron edz, és elárulta, hogy szeretne dobogóra állni a jövő évi tokiói olimpián.

Honvédség: „Nagyon kemény és erős vagyok – ezt érzem a kiképzés után”

Összesen 23 egyéni sportoló élt a lehetőséggel, hogy – a vírushelyzet okozta versenymentes időszakban – végrehajtja a katonai alapkiképzését. Az öt hét alatt elsajátították mindazt az alapvető tudást, amit minden katonának ismernie kell. Pénteken az elmúlt öt hét munkáját megkoronázva tettek ünnepélyes esküt a szentendrei Altiszti Akadémián.

Korábban Puskás, Bozsik, ma Lőrincz Viktor, Péni István, Kovács Sarolta

Volt egyszer egy legendás sportszázad, még az ötvenes évek derekán, amelyben olyan kiválóságok teljesítettek szolgálatot, mint az Aranycsapat tagjai, Puskás Ferenc, Grosics Gyula, a kosárlabdázó Greminger János, az úszó Tumpek György vagy két kiváló futó, Iharos Sándor és Rózsavölgyi István. A jelenben él s épül egy legendás sportszázad, amelynek tagjai október 15-től Vuhanban, a katonai világjátékokon képviselik Magyarországot.

NS Hosszabbítás: Zámbó-féle könnyed cselek és a rengeteg munka mögötte

Zámbó Sándor, az Újpest legendája október 10-én töltötte be a 75. életévét, de minimum tíz esztendőt letagadhatna. Mi a titka? Rendszeresen sportol, többnyire teniszezik, nem cigizik, nem iszik, nem rágódik a múlton, elégedett azzal, amit a Jóistentől kapott. Azért markáns véleménye van – például a Törőcsik András körül kialakult helyzetről, a magyar labdarúgás jelenéről. A megszokottól teljesen eltérő, egyenes kérdésekre egyenes válaszokat adó interjút elolvashatják a Nemzeti Sport szombati, Hosszabbítás című mellékletében.

Öttusa-vb: megviselte a galoppon történt baleset a magyarokat

Regős Gergely lovaglásán látszott, hogy valami nincs rendben, s mint később kiderült, Kovács Saroltával – akivel a vegyes váltó versenyében a 15. helyen végeztek a budapesti öttusa-világbajnokságon – végignézték, ahogy a Kincsem park szomszédos pályáján zajló galoppversenyen az egyik ló megbotlott, s eltörte mindkét lábát, a zsokéját pedig mentő vitte el. Ez mindkettejüket nagyon megviselte lelkileg.

Öttusa-vb: csak felvillanásokra futotta vegyes váltóinktól

Tapasztalatszerzés gyanánt rajtolhatott a fiatal Gulyás Michelle, Kardos Bence páros a záró napi vegyes váltóban a budapesti öttusa-világbajnokságon, és Kovács Saroltáékat is megelőzve a 12. helyen végzett.

Öttusa-vb: Kovács Sarolta a 13. helyen végzett Budapesten

A magyarok közül Kovács Sarolta szerepelt a legjobban a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokság női döntőjében: 13. lett. Alekszejev Tamara a 25., Gulyás Michelle a 27. helyen végzett a pénteki fináléban. A magyarok a csapatversenyben az ötödik helyen végeztek.

Öttusa-vb: közepesen vívtak a magyarok a női döntőben

A magyarok közül a 11. helyezett Kovács Sarolta áll a legjobban a vívás után a női hagyományos verseny döntőjében a budapesti olimpiai kvalifikációs öttusa-világbajnokságon.

Öttusa-vb: Alekszejev Tamara hősiesen küzdött – jéggel, sörrel

Három magyar versenyző, Kovács Sarolta, Alekszejev Tamara és Gulyás Michelle is ott lesz a nők pénteki döntőjében – egyetlen búcsúzónk volt, Guzi Blanka, aki az A-csoport 20. helyét szerezte meg.

Öttusa-vb: Messi, Hosszú, Vettel – egy napra a bőrükbe bújnának

Szeptember 2-án kezdődik a budapesti öttusa-világbajnokság, amely előtt a magyar szövetség közösségi oldalán rövid videókban igyekezett közelebb hozni a hazai versenyzőket a közönséghez. Az egyik kérdés az volt a Kincsem park főszereplőihez, hogy ha egy napra más sportoló bőrébe bújhatnának, ki lenne az.

Öttusa Eb: Kovács Sarolta a 13. lett, olimpiai kvótát szerzett!

Az angliai Bathban zajló öttusa Eb-n Kovács Sarolta a 13. helyen zárt a nők hagyományos versenyében, amelyen nyolc olimpiai kvótát osztanak ki, de miután a számot a világkupadöntő győztese, a litván Laura Asadauskaite nyerte meg, s egy nemzetből itt csak egy versenyző szerezhetett olimpiai kvótát, így a székesfehérvári öttusázó is örülhet a tokiói kvalifikációnak.

Öttusa: a középmezőnyben végeztek a magyarok a világkupadöntőn

A litvánok 2012-es olimpiai bajnoka, Laura Asadauskaite nyerte a tokiói öttusa-világkupadöntőt a nőknél, ezzel olimpiai kvótát szerzett a 2020-as, tokiói nyári játékokra. A magyarok közül Alekszejev Tamara a 15., Kovács Sarolta pedig a 18. helyen végzett.

Öttusa-vk: nincs magyar a női döntőben Prágában

Egyik magyar indulónak sem sikerült döntőbe jutnia a nők versenyében a prágai öttusa-világkupán.

Öttusa: hét magyar indul a prágai világkupaversenyen

Hét magyar vesz részt az öttusázók világkupa-sorozatának negyedik versenyén, Prágában.

Öttusa-vk: Kovács bronzzal nyitotta a sorozatot

Kovács Sarolta bronzérmet nyert az öttusázók világkupa-sorozatának idei első versenyén, Kairóban.

Öttusa: riói katonai laktanyában izzad a válogatott

Valamivel több mint 14 óra utazás után szombat este megérkezett a magyar öttusa-válogatott Rio de Janeiróba, ahol kéthetes meleg égövi edzőtáborozáson vesz részt A vasárnapi szünnap még a városlátogatásról, a latin életérzésről, a gasztronómiáról szólt, hétfőn azonban mindenki számára elkezdődik a kőkemény munka.

Öttusa: legjobbjainkat díjazták a szövetségben

Kovács Sarolta és Marosi Ádám vehette át az év felnőtt versenyzőjének járó díjat a Magyar Öttusaszövetség keddi évzáró ünnepségén, amelyen jutalmazták a korosztályok legjobbjait is.

Öttusa: újabb remek szériát hozott az évad

Ismét eredményes évet tudhat maga mögött a magyar öttusasport: a székesfehérvári Európa-bajnokságon, a mexikóvárosi világbajnokságon és a budapesti katonai világbajnokságon is felállhattak versenyzőink a dobogóra.