James Harden 61 pontja döntötte el a Rockets–Spurs rangadót

James Harden 61 ponttal beállította karriercsúcsát az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának hajnali rangadóján, a Houston pedig az ő parádéjával le is győzte a San Antoniót. Jannisz Adetokunbo visszatérésével nyerni tudott a Bucks, visszavágott a Torontónak az OKC, hozta a kötelezőt a Nuggets és győzött a Clippers, Magic, Nets trió is.

Férfi kosár NB I: nagy verést kapott a listavezető Szolnok

Harminckét pontos vereséget szenvedett a listavezető Szolnoki Olaj a második helyezett Körmend vendégeként a férfi kosárlabda NB I szerdai játéknapján. A Kaposvár otthon győzött a Pécs ellen, míg a ZTE és a Kecskemét hazai pályán kapott ki.

Férfi kosár Ek: súlyos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár

Súlyos, 33 pontos vereséget szenvedett az Alba Fehérvár az izraeli Hapoel Holon ellen a férfi kosárlabda Európa-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A LeBron-hatás: így tud a történelem egyik legjobbja lerombolni egy csapatot

LeBron James vagy Michael Jordan. Nem Kareem Abdul-Jabbar, nem Magic Johnson, Bill Russell vagy Wilt Chamberlain. Ha az a téma, hogy ki az NBA történetének legjobbja, csak az első két név kerül szóba. Pedig jelenleg a Los Angeles Lakers szurkolói mindent gondolnak a legendáról, csak azt nem, hogy ő a legjobb…

NBA: keleti rangadót nyert a Philadelphia

A Philadelphia 76ers 130–125-re nyert a ligaelső Milwaukee Bucks otthonában az NBA vasárnapi játéknapján. A Keleti főcsoport harmadik helyén álló vendégek sorozatban elért negyedik győzelmükkel hivatalosan is biztossá tették helyüket a rájátszásban.

Nikola Jokics dudaszós kosara mentette meg a Denvert

Hiába Paul George remek játéka, a végén korábbi csapata megverte a jelenlegit, vagyis a Pacers közel húszpontos hátrányból felállva tudott nyerni a Thunder ellen – közben a Denver Nikola Jokics dobásával nyomta le a Dallast az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának legutóbbi játéknapján. A Boston is nagy hátrányt dolgozott le a Sacramentóval szemben, a Toronto legyűrte a Lakerst, a Jazz és a Magic viszont összességében magabiztos győzelmet aratott.

A Phillyn is átrobogott a Rockets, a Golden State-é a nyugati rangadó

A Boston és a Toronto után a Philadelphia is elbukott a bombaformában lévő Houston ellen, James Hardenék egy negyed alatt lerendezték az érdemi kérdéseket és kiváló védekezéssel húzták be sorozatban hetedik győzelmüket. A Warriors Klay Thompson extrájával nyerte a Denver elleni csúcsrangadót, a Clippers legyűrte a Thundert is, a Jazz kikapott Memphisben, Keleten pedig nyerni tudott a Toronto, a Detroit, az Orlando, a Miami és a Charlotte is - nézzük, hogy mi történt az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában!

NBA: a 40 pontos Williamsszel nem bírt az OKC, nyert a GSW

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) helyi idő szerint pénteken nyolc ponttal kikapott az Oklahoma City Thunder a Los Angeles Clippers otthonában, a hazaiak elsősorban Lou Williams 40 pontjának köszönhették a sikert. A Nyugati főcsoportot vezető, címvédő Golden State Warriors hazai pályán konferenciarangadót nyert a 2. helyen álló Denver Nuggets ellen.

Hosszabbításban nyerte a portlandi rangadót az OKC

Ugyan Damian Lillard 51 pontot szórt, ez sem volt elég a Blazersnek az OKC elleni csoportrangadón az észak-amerikai kosárliga (NBA) alapszakszának ma hajnali rangadóján – Russell Westbrookék túldobták ellenfelüket és hosszabbításban elvitték a nagyon fontos győzelmet Portlandből. A keleti derbi simábban alakult, a listavezető Milwaukee nem adott sok esélyt a konferencia harmadik helyén álló Pacersnek.

NBA: James megelőzte Jordant; 255 pont Washingtonban

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) szerdai játéknapján a Denver Nuggets győzött a Los Angeles Lakers otthonában, a találkozón LeBron James 31 pontot szerzett, megelőzte Michael Jordant minden idők legeredményesebb játékosainak listáján, és a 4. helyen áll az összevetésben. A Dallas Mavericks az első negyedben 43 pontot szórt a Washington Wizards ellen, mégis kikapott egy 255 pontot hozó mérkőzésen.

A sereghajtó Sunstól is kikapott, egyre nagyobb bajban a Lakers

Újabb kínos vereséget szenvedett el a Los Angeles Lakers az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, ezúttal az utolsó helyen álló Phoenix vendégeként kapituláltak LeBron Jamesék, így egyre tetemesebb hátrányba kerülnek a rájátszást illetően. Kikapott a tartalékos Bucks a Jazztől, sorozatban negyedszer zakózott az OKC, fájdalmas hazai hibát vétett a Denver, a GSW viszont győzni tudott Philadelphiában.

NBA: legyőzte a Lakerst a ligautolsó Suns

LeBron James számára a 27 pont, 16 assziszt és 9 lepattanó is kevés volt ahhoz, hogy győzelemre vezesse a Los Angeles Lakerst az NBA legutóbbi játéknapján. A kaliforniaiak a ligautolsó Phoenix Suns otthonában kaptak ki 118–109-re. A hazaiaknál Deandre Ayton volt a kulcsember, aki nagyszerűen védekezett James ellen, emellett dobott 26 pontot és leszedett 10 lepattanót is.

Hihetetlen meccs négy hosszabbítással Atlantában, a Lakers is kikapott a Buckstól

A végjátékban túl sokat hibáztak LeBron Jamesék, a ligaelső Milwaukee viszont éppen akkor volt elemében, úgyhogy Eric Bledsoe-ék megint győztek és biztosították helyüket a rájátszásban. Az Atlanta és a Chicago összecsapása négy hosszabbítást és az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) történetének harmadik legtöbb pontját hozta, Kawhi Leonard dobása döntött a Toronto–Portlanden, megtörte rossz szériáját a Boston, kulcsmeccset nyert a Clippers.

NBA: négy hosszabbítás és 329 pont a Hawks–Bulls meccsen

Négy hosszabbítást, 329 pontot és így végül 168–161-es vendégsikert hozott az Atlanta Hawks–Chicago Bulls meccs az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján. A hazaiaknál Trae Young 49 pontot dobott, a vendégeknél Zach LaVine 47-et. A ligaelső Milwaukee Bucks sorozatban hetedszer győzött, ezúttal a Los Angeles Lakers otthonában.

Videó: világrekord! 31 tripla kevesebb mint 1 perc alatt

Anthony Miracola világrekordot döntött: kevesebb mint egy perc alatt sorozatban 31 hárompontost dobott be NBA-távolságból (7.24 méterről). A korábbi rekord 26 volt. Íme, a nem mindennapi teljesítmény!

Csaknem három hónap után nyert újra otthon a New York

December elseje óta először tudott győzelmet aratni saját csarnokában a Knicks az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában, az áldozat a továbbra is zuhanó San Antonio Spurs volt. A játéknap másik meglepetését az Orlando szerezte azzal, hogy simán győzött Torontóban, a Clippers viszont nem tudta megnehezíteni a Denver dolgát.

Harden nélkül is nyert a Rockets a GSW otthonában, Green megsérült

A regnáló MVP-re sem volt szüksége a Houstonnak az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszának vasárnap hajnali rangadóján ahhoz, hogy nyerjen a címvédő Warriors csarnokában, ezzel idén már harmadszor is legyőzte Steph Curryéket. A Lakers New Orleansban, a Boston Chicagóban szenvedett váratlan vereséget, a Philly Joel Embiid nélkül nem bírt a Portlanddel, a nagyon fáradt OKC kikapott a Kingstől, a Bucks, a Pacers és a Pistons viszont újabb nagyszerű győzelmet könyvelhetett el.

NBA: rekordhosszúságú vesztőszériában a Suns

Franchise-története legrosszabb sorozatát produkálja a Phoenix Suns kosárlabdacsapata, amely az atlantai 120–112-es vereséggel sorozatban a 17. mérkőzését veszítette el az NBA-ben. A hazaiaknál Trae Young és Kent Bazemore 23-23, Taurean Prince 21 pontot szórt. A bajnokság legjobbja, a Milwaukee Bucks ezúttal a Minnesota Timberwolvesot verte meg, tizenkét ponttal.

George dobásával, dupla hosszabbításban verte meg az OKC a Jazzt

Közel kilencven pontot termelt a Paul George-Russell Westbrook páros a Thunder és a Jazz találkozóján az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alapszakaszában és a rangadót végül George dobásával, kétszeri hosszabbításban sikerült behúznia az OKC-nek. Nem hibázott a Pacers és a Nuggets, fontos győzelmet aratott a Hornets, a Pistons, a Timberwolves és a Clippers, a Toronto pedig Kawhi Leonard labdaszerzésével nyomta le a San Antoniót.

NBA: George és Westbrook – 88, OKC és Jazz – 295 pont

Az észak-amerikai prof kosárlabda-bajnokság (NBA) legutóbbi játéknapján nem mindennapi meccset hozott az Oklahoma City Thunder és a Utah Jazz összecsapása. A szezon alighanem egyik legjobb mérkőzése végig nagyon szorosan alakult, 295 pontot hozott, és kétszeri hosszabbításban dőlt el a hazaiak javára, az OKC egyetlen ponttal, 148–147-re győzött, köszönhetően az ellenállhatatlanul játszó, 88 pontig jutó Paul George (45), Russell Westbrook (43) párosnak.