Király-kupa: közös közleményt adott ki a Bilbao és a Real Sociedad

A spanyol Király-kupa-döntő két résztvevője, az Athletic Bilbao és a Real Sociedad közös közleményt adott ki, amelyben arra kéri a Spanyol Labdarúgó-szövetséget (RFEF), későbbi időpontban, nézők előtt kerüljön sor a fináléra.

Király-kupa: a Bilbao szurkolói elutasítják a zárt kapus döntőt

Az Athletic Bilbao szurkolói elutasítják, hogy kedvenc csapatuk a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött lépjen pályára a Real Sociedad ellen a labdarúgó spanyol Király-kupa döntőjében, még akkor is, ha emiatt együttesük lemarad az európai kupaindulásról.

Videó: amikor Bale egy elképesztő sprint után eldöntötte a kupafinálét

A koronavírus megbénította a sportvilágot, és lassan már nem marad olyan ország, ahol még rendeznek labdarúgó-mérkőzéseket. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Ezúttal a napra pontosan hat évvel ezelőtt megrendezett spanyol Király-kupa döntőt, azon belül pedig Gareth Bale nem mindennapi sprintje után szerzett győztes gólját elevenítjük fel.

Videó: mikor Beckham minden idők talán legszebb passzát adta Ronaldónak

A koronavírus megbénította a sportvilágot, és lassan már nem marad olyan ország, ahol még rendeznek labdarúgó-mérkőzéseket. Mit lehet ilyenkor tenni? Irány az archívum! Most 2006 februárjában járunk, egy Real Madrid–Zaragoza meccsen a Király-kupa elődöntőjének visszavágóján. Aki a passzt adja? David Beckham. Aki várja a labdát? A brazil Ronaldo.

Spanyolország: elhalasztották a Király-kupa áprilisi döntőjét

A Spanyol Labdarúgó-szövetség (RFEF) az Athletic Bilbao és a Real Sociedad elnökének egyetértésével elhalasztotta a két csapat április 18-ra kiírt Király-kupa döntőjét a koronavírus-járvány terjedésének megfékezése érdekében.

Király-kupa: kikapott, de így is döntős az Athletic Bilbao

A spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjének visszavágóján az Athletic Bilbao 2–1-es vereséget szenvedett, de így is bejutott a sorozat döntőjébe.

Király-kupa: 32 év után ismét döntős a Real Sociedad!

A Real Sociedad a 2–1-es hazai siker után idegenben 1–0-ra verte meg a másodosztályú Mirandést a spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjében, így két győzelemmel, 3–1-es összesítéssel jutott be az áprilisi fináléba.

Király-kupa: egy lépéssel közelebb a baszk házidöntő

Az Athletic Bilbao után a Real Sociedad is egygólos előnyre tett szert a spanyol Király-kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Király-kupa: kisorsolták az elődöntő párosítását

Az FC Barcelonát búcsúztató Athletic Bilbao a Granadával, a Real Madridot kiejtő Real Sociedad a másodosztályú Mirandés együttesével találkozik a labdarúgó spanyol Király-kupa elődöntőjében.

Király-kupa: 65 éve nem történt ilyen, de a Barca-edző a kiesés után is „elégedett”

Pontosan tíz évvel ezelőtt, a 2009–2010-es idényben történt meg Spanyolországban az, hogy az FC Barcelona és a Real Madrid sem jutott be a legjobb négy közé a Király-kupában. Akkor a Sevilla tudott élni a gigászok eleste jelentette eséllyel. A csütörtök este történtek azonban ennél is különlegesebbek: emberöltőnyi idő telt el azóta, hogy a kupában a Real és a Barca ugyanazon a napon essen ki...

Real: Bale megint idő előtt távozott a Bernabéuból – kép

A Real Madrid walesi játékosa, Gareth Bale ismét idő előtt távozott csapata mérkőzéséről – ezúttal a Real Sociedad elleni vesztes Király-kupa-találkozó közben döntött úgy, hogy inkább hazamegy.

Király-kupa: a Real Sociedad kiejtette a Real Madridot

A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjében a Real Sociedad nagy meglepetésre 4–3-ra nyert a Real Madrid otthonában, így bejutott a sorozat legjobb négy csapata közé.

Athletic Bilbao: nézőcsúcs és Barcelona-verés

Nem várt könnyű feladat a Barcelonára a Király-kupa negyeddöntőjében, az Athletic Bilbao otthonában, és a baszk csapat Inaki Williams hajrábeli góljával ki is ütötte a kupából a jóval esélyesebb csapatot!

Meglepetés a Király-kupában, hazai pályán esett ki a Real Madrid!

Király-kupa: 8 év után először van nem La Liga-klub a 4 között

Az „óriásölő” Mirandés bejutott a spanyol labdarúgó Király-kupa elődöntőjébe azzal, hogy 4–2-re legyőzte a Villarrealt a nyolc között.

Király-kupa: 2023-ig Sevillában rendezik meg a finálét

Sevillában rendezik a labdarúgó Király-kupa idei és az azt követő három döntőjét. A spanyol szövetség szerdai közlése szerint a Cartuja Stadionban zárul április 18-án a jelenlegi sorozat, és ugyanez a létesítmény ad otthont a fináléknak 2023-ig.

Király-kupa: sorsoltak, Bilbao–Barcelona a negyeddöntőben

Pénteken kisorsolták a spanyol Király-kupa negyeddöntőjének párosítását. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el.

Videó: Griezmann Bryantre emlékezett a Barca-meccs előtt

A nagy kosárlabda-rajongó hírében álló Antoine Griezmann is megemlékezett a vasárnap helikopter-balesetben elhunyt Kobe Bryantről. A Barcelona francia támadója a katalánok Leganés elleni kupameccse előtt a Los Angeles Lakers néhai játékosának nyolcas számú mezében érkezett meg a Camp Nouba.

Király-kupa: a címvédő 11-esekkel, a Sociedad magabiztosan jutott tovább

A spanyol élvonaltól az előző idény végén búcsúzó Rayo Vallecano sokáig jól tartotta magát, ám a hajrában kapott gólokkal 2–0-ra vereséget szenvedett a Villarrealtól, így a vendéggárda került a spanyol labdarúgó Király-kupa legjobb nyolc csapata közé. A címvédő Valencia gól nélküli 120 percet követően szétlövésben jutott túl a korábban az Atlético Madridot legyőző harmadosztályú Cultural Leonesán. A Real Sociedad 3–1-re felülmúlta az Osasunát, viszont a Granada túlórára kényszerült a harmadik ligás Badajoz otthonában, de végül nyert.

Király-kupa: a Bilbaót álomnyaralás helyett túlórával várta Tenerife

Iago Herrerín kiállítása miatt már a 2. percben emberhátrányba került a Bilbao, amely ellen még egy (majd a ráadásban még egy) tizenegyest is befújtak, végül a 2–2-es rendes játékidő és a kétszer tizenöt perc hosszabbításban kialakult 3–3 után a szétlövésben jutott tovább a baszk csapat.