Ansu Fati-varázslat, Suárez-dupla, ötöt vágott a Barca

A Barcelona 5–2-re legyőzte a Valenciát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) negyedik fordulójában.

Oda a Barca nagy kupasorozata – 2008 után újra Valencia-trófea!

A Barcelonának nem sikerült a duplázás a spanyolországi porondon, és sorozatban négy győztes finálé után ezúttal Sevillában alulmaradt 2–1-re a Valenciával szemben a Király-kupa fináléjában. A Valencia kitűnő első félidőt produkált, remekül védekezett, és jubileumi évében kiharcolta az első trófeáját 2008 óta.

El: Lacazette góljával fél lábbal döntőben az Arsenal – videó

A labdarúgó Európa-liga elődöntőjének visszavágóján a Valencia Kevin Gameiro góljával szerezte meg a vezetést hazai pályán az Arsenal ellen a 11. percben, viszont nem tartott sokáig a spanyol öröm, hiszen hat perccel később Pierre-Emerick Aubameyang gyönyörű góllal kiegyenlített. A második félidőben aztán Lacazette és Aubameyang gljai után fél lábbal a fináléban érezheti magát a londoni csapat.

Aubameyang és Lacazette El-döntőbe repítette az Arsenalt

Az Arsenal labdarúgócsapata kettős győzelemmel jutott be az Európa-liga döntőjébe, miután 4–2-re legyőzte a Valenciát a Mestallában. A londoniakat ismét a Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette csatárduó góljai segítették győzelemhez, a gaboni klasszis háromszor is betalált az elődöntő visszavágóján.

Valencia: szerződtették az Atlético rutinos támadóját

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (La Liga) szereplő Valencia bejelentette, hogy szerződtette az Atlético Madrid francia támadóját, Kevin Gameirót.

El: az Atlético-csatár az első francia, aki négy európai kupát nyert

Az Atlético Madrid nyerte meg az Európa-liga 2018-as döntőjét, így a spanyol együttes francia labdarúgója, Kevin Gameiro pályafutása negyedik aranyérmét szerezte a sorozatban.

La Liga: az Atléticónak egy gól elég volt Vigóban

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) kilencedik fordulójában az Atlético Madrid Kevin Gameiro góljával 1–0-ra nyert a Celta Vigo vendégeként.

La Liga: az Atlético 20 perc alatt eldöntötte, gólparádé a vége

Az Atlético Madrid idegenben 5–0-ra megverte a Las Palmast a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 35. fordulójában. A fővárosi gárda sikeréhez Kévin Gameiro két góllal járult hozzá.

La Liga: öt perc alatt lőtt mesterhármast az Atlético támadója

Az Atlético Madrid 4–1-re nyert a Sporting Gijón vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának szombati mérkőzésén.

La Liga: „A Barcelona is hívott, de az Atléticót választottam”

Kevin Gameiro állítja, akár a Barcelonához is szerződhetett volna 2016 nyarán, de ő inkább az Atlético Madridot választotta.

La Liga: a 92. percben még 0–0 volt, az Atlético mégis 1–1-et játszott az újonccal

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) nyitó fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén az Atlético Madrid 1–1-es döntetlent játszott az újonc Alavésszel úgy, hogy a 92. percben még 0–0 volt az állás.

Emery-korszak a PSG-nél, de ki lesz az új Ibra?

Itt a nyár, az izzadás, az üdülés és a pálinkafőzés ideje – ha szeretne verejtékzamat, idegenforgalmi és jövedéki adó nélkül is jól szórakozni, önt is várja a labdarúgó-topligák transzferidőszaka! Itt is folyik a lé, elküldenek embereket (és néha bennünket is) egzotikus éghajlatokra és tájakra, és igen egészségesen el lehet bódulni a köröttünk röpködő összegektől. Szokásunk szerint az angol, az olasz és a német után a francia topligával folytatjuk transzferológiai körsétánkat.

Sevilla: kölcsönveszik az Atlético Madrid csatárát – sajtóhír

Spanyol lapinformáció szerint Luciano Vietto, az Atlético Madrid labdarúgója a Sevillához igazol kölcsönbe.

Felkészülés: a Sevilla csatára nem játszott, irány a Barca?

Az Európa-liga-győztes Sevilla nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte a német másodosztályú labdarúgó-bajnokságban szereplő Sandhausent. A hátrányból felálló spanyol csapat góljait Jevhen Konopljanka és Pablo Sarabia szerezték.

El: Imádjuk az Európa-ligát, nekünk találták ki – Emery

A Sevilla hátrányból felállva 3–1-re legyőzte a Liverpoolt az Európa-liga bázeli döntőjében, ezzel megvédte a címét. Az angol csapat menedzsere, Jürgen Klopp szerint a spanyolok egyenlítő gólja teljesen megváltoztatta a játék képét, míg Unai Emery úgy véli, az Európa-ligát a Sevillának találták ki. A spanyol csapat első gólját szerző Kévin Gameiro pedig elárulta, hogy a szünetben mi hangzott el az öltözőben.

Sevilla: történelmi tett után, történelmi tett előtt?

Az idegenbeli 2–2-es döntetlen után a Sevilla odahaza 3–1-re megverte az ukrán Sahtar Donecket a labdarúgó Európa-liga elődöntőjében, ezzel zsinórban harmadszor jutott a sorozat döntőjébe. A spanyol csapat az előző két kiírást megnyerte, a bázeli fináléban a Liverpoollal találkozik.

Nagy lépést tett a Sevilla az újabb El-finálé felé

A Sahtar Doneck nem bírt odahaza a címvédő Sevillával a labdarúgó Európa-liga elődöntőjének első mérkőzésén (2–2).

Videó: CR büntetőt hibázott, majd szerencsés gólt lőtt

A Real Madrid 4–0-ra legyőzte a Sevillát a spanyol labdarúgó-bajnokságban. Íme, a gólok!

Király-kupa: a Barcelona után a Sevilla is könnyedén nyert

A Sevilla 4–0-s győzelmet aratott a Celta Vigo ellen és fél lábbal már a döntőben érezheti magát a spanyol labdarúgó Király-kupában.

La Liga: újra lecsapott a topligák legeredményesebb cseréje

A Sevilla labdarúgócsapata sokáig csak szenvedett hazai pályán a Sporting Gijón ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában, de Kevin Gameiro duplájával 2–0-ra győzni tudott.