NB I: Dibusz a derbi hőse; a kövesdiek érmet remélnek

Dibusz Dénes védéseitől Gyurcsó Ádám szabadrúgásgóljáig – jöjjenek a labdarúgó NB I kilencedik fordulójának legjei.

NB I: Ha a foci pontozásos sportág lenne... – Feczkó

A labdarúgó NB I 9. fordulójának csúcsmérkőzésén a Ferencváros 1–0-ra legyőzte az Újpestet. A Mezőkövesd és a Mol Fehérvár nem bírt egymással, a Puskás Akadémia gólgazdag meccsen múlta felül a Paksot, a DVSC emberhátrányban harcolta ki a győzelmet a DVTK ellen, míg a Kisvárda a Kaposvár, a Honvéd pedig a ZTE otthonából vitte el a három pontot. Lássuk, hogyan értékeltek a vezetőedzők!

NB I: győzött a Kisvárda Kaposváron

A labdarúgó NB I. 9. fordulójában találkozott első ízben a Kaposvár és a Kisvárda, és a küzdelmes találkozón előbb Lucas, majd a lefújás előtt Gosztonyi talált be a vendégek részéről. Így a Kaposvár maradt az utolsó helyen a tabellán.

Két góllal nyert a Kisvárda Kaposváron

Alberték csúcsát adhatja át a múltnak az FTC – de őket is az Újpest tréfálta meg

Az Albert Flórián és Varga Zoltán nevével fémjelzett Ferencváros modern klubrekordját döntheti meg az Újpest elleni derbin Szerhij Rebrov Fradija. De nemcsak fővárosi presztízscsata lesz a labdarúgó NB I 9. fordulójában, hanem „csúcsmérkőzés” is, hiszen a 2. helyezett Mezőkövesd az éllovas Mol Fehérvár FC-t fogadja. A teljes fordulót szombaton bonyolítják le.

NB I: Ha nem tudjuk bővíteni a keretet, végünk lesz – Miriuta

Ahogy az NB I-es fordulók kapcsán megszokhatták, összegyűjtöttük egy helyen az edzői értékeléseket, melyekben – többek között – a Kisvárdát irányító Miriuta László elmondta, hogy mindenképpen szükség lesz télen a keret bővítésére, míg a DVTK mestere, Feczkó Tamás egy felháborító tévedésről beszélt.

NB I: hátrányból nyert a Paks a Kaposvár ellen

A labdarúgó NB I 8. fordulójában a Paks a második félidőben hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte a vendég Kaposvárt.

Pogacsics-potya, 0–1-ről nyert a Paks a Kaposvár ellen

Megszerezte második hazai győzelmét a Paks a labdarúgó NB I 8. fordulójában. Tomiszlav Szivics együttese a szünetben még hátrányban volt, miután Hegedűs Dávid fejesével a Kaposvár szerzett vezetést. A szünet után Remili révén gyorsan egyenlített a Paks, majd nyolc perccel később Pogacsics kapus hatalmasat hibázott Windecker távoli lövésénél, és ez eldöntötte a három pont sorsát.

„Hazai” kínok: öt éve nem látott szériába lökheti a Honvédot a Fradi

Hamarosan újabb szünet következik a válogatottak Európa-bajnoki selejtezői miatt, de október első hétvégéjén még akcióba lendül a labdarúgó NB I: a 8. forduló találkozóinak sorát a Budapest Honvéd–Ferencváros dél-pesti derbi zárja, melyen a kispestiek rég látott rossz „hazai” (inkább pályaválasztói, hisz az Új Hidegkuti Nándor Stadionban játszanak) szériába kerülhetnek.

Kaposvár: újra edzésben a szombaton cserét kérő kapus

Szerdától ismét teljes intenzitással edzhet Pogacsics Krisztián, aki szombaton a Diósgyőr elleni NB I-es labdarúgó-bajnoki mérkőzés (2–0) szünetében kért cserét.

NB I: Nem tudom, ezt hogyan lehetne gyakorolni – Szivics

A labdarúgó NB I szombati játéknapján öt mérkőzést rendeztek: lássuk, hogyan értékeltek a vezetőedzők!

NB I: a Kaposvár két góllal megverte a Diósgyőrt

A labdarúgó NB I 7. fordulójában az újonc Kaposvári Rákóczi hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Diósgyőri VTK-t, amely a legutóbbi tíz vendégjátékából egyet sem tudott megnyerni a bajnokságban.

Kaposváron is kikapott, rettenetes idegenbeli sorozatban a DVTK

Nekik 40? Modern kori klubrekordot állíthat be az FTC

Kupahétvége után ismét bajnoki hétvége: szombaton és vasárnap a 7. fordulóval folytatódik a labdarúgó NB I. A százszázalékos teljesítménnyel listavezető Fehérvár az Újpesttel mérkőzik meg, a második helyezett Mezőkövesd a Budapest Honvédot fogadja. A Ferencváros a Kisvárda ellen zárja a fordulót.

MK: Amit megspóroltak a meccsen, azt most lefutják – Waltner

Mint arról beszámoltunk, a labdarúgó Magyar Kupa első főtáblás fordulójában az élvonalbeli Kaposvár 4–0-ra legyőzte a megyei I. osztályú Soltvadkertet. A mérkőzés után a Rákóczi edzője, Waltner Róbert az M4 Sport kamerája előtt meglehetősen keményen értékelte a látottakat.

Kaposvár: egyszeres magyar bajnokot igazolt a Rákóczi

Balázs Zsolt révén újabb támadóval erősítette meg keretét az NB I-ben szereplő Kaposvári Rákóczi. A 31 esztendős labdarúgó legutóbb a ZTE-nél szerepelt. Két évre írt alá.

Vignjevics: Zsótér úgy tett, mintha mindent tudna, csak a show érdekli

A labdarúgó NB I 6. fordulójára visszatekintő cikkünkben fókuszban az újpesti vezetőedző, Nebojsa Vignjevics Zsótér Donáthoz intézett kritikája, megszólal a Ferencvárosban duplázó Varga Roland és a kisvárdai szurkolók által kikezdett, mezőkövesdi Cseri Tamás is.

Feczkó Tamás: Tökéletes célfutball, sorsfordító lehet a siker

A labdarúgó NB I hatodik fordulójának mestermérlegei.

NB I: Vanecek duplázott, a Puskás megverte a Kaposvárt

A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Puskás Akadémia David Vanecek két góljával hazai pályán biztosan legyőzte a Kaposvárt. Hiába volt az első félidőben az újonc veszélyesebb a kapura, a cseh csatár szünet után három perc alatt eldöntötte a három pont sorsát.

Vanecek duplája döntött Felcsúton, újra kikapott a Kaposvár

A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Puskás Akadémia David Vanecek két góljával hazai pályán biztosan legyőzte a Kaposvárt. Hiába volt az első félidőben az újonc veszélyesebb a kapura, a cseh csatár szünet után három perc alatt eldöntötte a három pont sorsát. A felcsútiak harmadik diadalukat aratták a bajnokságban, a Kaposvár pedig három pontjával továbbra is kieső helyen áll, sőt, visszacsúszott az utolsó pozícióba.