F1: nincs többé papírforma, vége a Mercedes-korszaknak

A Mercedes favoritként érkezett, majd nagy pofont kapott Kanadában, ahol Sebastian Vettel magabiztos győzelmet aratott a Ferrarival, és át is vette a vezetést az egyéni bajnokságban. Toto Wolff úgy véli, a végéhez érkezett a Mercedes domináns érája, hiszen olyannyira kicsik a különbségek, hogy összesen hat autó képes a győzelemre.

F1: Nem adhatjuk fel, akkor a szponzorok is ezt tennék – Williams

A Williams a V6-os turbók bevezetésekor még a harmadik legjobb csapat szerepét töltötte be, miközben csupán négy pont áll a neve mellett, amikor a Formula–1 2018-as szezonja elért az egyharmadához. Szergej Szirotkin a leglassabb autóról beszélt, míg Paddy Lowe elismerte, még nem tartanak ott, ahol lenniük kellene. Claire Williams azonban semmiképpen sem adná fel az idei küzdelmet.

F1: Räikkönen elért az út végéhez – Martin Brundle

A Ferrari finn versenyzője, Kimi Räikkönen jó formában indította a Formula–1 2018-as szezonját, az elmúlt futamokon azonban a teljesítménye újra visszaesett, Kanadában csaknem 30 másodpercet kapott csapattársától, aki mellesleg 53 ponttal gyűjtött többet az eddigi hét nagydíj során. Több hozzáértő, köztük Martin Brundle is, úgy véli, itt az ideje, hogy a finn pilóta az idény végén szögre akassza a sisakját.

F1: Hartley jövőjét nem érinti a kanadai baleset – Marko

A Red Bull Formula–1-es istállójának tanácsadója, Helmut Marko állítja, a „farmcsapatnál” szereplő Brendon Hartley jövőjét a Toro Rossónál nem befolyásolja, hogy a múlt hét végén rendezett Kanadai Nagydíjon már az első körben kiesett, miután Lance Stroll a Williamsével felpasszírozta az aszfaltcsík melletti korlátra az új-zélandi autóját.

F1: a Renault bajnoki címet ígér, de nem vár tovább a Red Bullra

Kanadában a négy motorgyártóból három, köztük a Renault és a Honda is bevetette a továbbfejlesztett erőforrását. Mivel a Red Bull épp a motorkérdés lezárása előtt áll, ezért árgus szemekkel figyelte a hajtóegységekről érkező adatokat, amelyek eddig a japán gyártót igazolták. A Red Bull nem húzhatja már sokáig a döntést, a franciák ultimátumot adtak.

F1: Verstappen először ment kíséret nélkül nagydíjra

Max Verstappen a Monacóban elkövetett újabb hibáját követően rengeteg kritikát kapott, amelyek Montrealba is elkísérték. A holland pilóta a csütörtöki sajtótájékoztatón meg is elégelte a helyzetet: amikor az egyik újságíró a sok incidens okát firtatta, Verstappen azt felelte, amennyiben kap még néhány ilyen kérdést, akkor le fog fejelni valakit. A frusztráltság azonban nem hatott ki a hétvégéjére, sőt Verstappen idei első tiszta nagydíját futotta, ami dobogós helyezésben teljesedett ki. Ennél is különösebb volt azonban, hogy a Red Bull fiatalja először ment kíséret nélkül Grand Prix-ra.

F1: Ez sz.r eredmény volt a Mercedestől – Toto Wolff

A Mercedes favoritként érkezett meg Kanadába, hiszen 2015 és 2017 között kivétel nélkül megszerezte a pole pozíciót és a győzelmet a nagydíjon. A hétvége azonban nem alakult jól a német gárda számára, mivel egy második és egy ötödik hellyel volt kénytelen távozni Montrealból, sőt az egyéni összetettben is elvesztette a vezető pozíciót. Toto Wolff a leintés után nem is palástolta elégedetlenségét, miközben Lewis Hamilton még keményebb munkára sarkallja övéit.

F1: a szupermodell korán lengetett; Ricciardo megdöbbent

Mint ismert, Sebastian Vettel győzelmével ért véget a Formula–1-es Kanadai Nagydíj: a Ferrari német versenyzője könnyű rajt-cél győzelmet aratott Montréalban. A második helyen Valtteri Bottas, a harmadikon Max Verstappen zárt, míg Lewis Hamilton az ötödik lett, így visszacsúszott a második helyre a világbajnoki pontversenyben. Vessünk egy pillantást a hétvége leghumorosabb képeire, videóira, mémjeire! Íme, az F1-legek!

F1: Vettel azt hitte, hogy moziban van; Hamilton a motorral küzdött

Sebastian Vettel 50. és 2004 óta a Ferrari első győzelmével ért véget a Formula–1-es Kanadai Nagydíj. A négyszeres világbajnok úgy véli, hogy tökéletes hétvégén van túl, ám nem mindenki vélekedik ilyen pozitívan a montreali versenyről. Lewis Hamilton például elárulta, hogy végig motorproblémákkal küzdött, és örül, hogy egyáltalán célba ért, míg a Red Bullnál a gumik okoztak nehéz pillanatokat.

F1: Vettel nyert Kanadában, átvette a vezetést a pontversenyben

A Formula–1-es Kanadai Nagydíjat a Ferrari német pilótája, Sebastian Vettel nyerte meg, és ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben. Egyetlen ponttal előzi meg az ötödikként végző Lewis Hamiltont (Mercedes). A második helyen Valtteri Bottas (Mercedes), a harmadikon Max Verstappen érkezett célba.

F1: óriási ütközés a rajt után, Hartley a levegőben – videó

Nagy balesettel indult a Formula–1-es Kanadai Nagydíj, Lance Stroll és Brendon Hartley számára villámgyorsan véget is ért a futam.

F1: hátrasorolták Gaslyt, a 19. helyről rajtolhat

Rövidesen kezdődik a Formula–1-es Kanadai Nagydíj, amely előtt az időmérőn a 16. helyet megszerző francia, Pierre Gasly Toro Rossójába ki kellett cserélni a Honda-erőforrást, ezért csak a 19. helyről vághat neki a futamnak.

Vettel könnyedén győzött Kanadában, újra vezeti a vb-összetettet

Sebastian Vettel győzelmével ért véget a Formula–1-es Kanadai Nagydíj. A Ferrari német versenyzője könnyű rajt-cél győzelmet aratott. Valtteri Bottas és Max Verstappen is meg tudta tartani a 2., illetve a 3. helyet. Daniel Ricciardónak sikerült átugrania Lewis Hamiltont a bokszkiálláskor, és mivel a brit csak az 5. helyen ért célba, elvesztette az első helyet a világbajnoki összetettben. A verseny elején Lance Stroll és Brendon Hartley szenvedett csúnya balesetet, emiatt a pályára is kellett küldeni a biztonsági autót.

F1: íme, Grosjean szemüvegkamerájának felvétele

A Kanadai Nagydíj 3. szabadedzésén próbálta ki a Haas pilótája, Romain Grosjean a Liberty Media egyik legújabb ötletét, a szemüvegbe épített kamerát. A francia szerint kényelmetlen viselni a szemüveget a súlya miatt, ám az általa rögzített felvételek talán megérik a fáradtságot, hiszen minden korábbinál közelebb kerülhetnek a nézők ahhoz, amit a pilóta az autóban ülve láthat.

F1: Úgy tűnik, nem felejtettem el vezetni – Verstappen

Mindhárom szabadedzésen Max Verstappen tarolt, holnap mégsem rajtolhat az első rajtsorból Kanadában, hiszen Sebastian Vettel és Valtteri Bottas is gyorsabbnak bizonyult nála. Előbbi alakulata 17 éves pole nélküli sorozatát szakította meg, miközben kételkedik a Red Bull stratégiájában, míg utóbbi úgy véli, a továbbfejlesztett erőforrással ma rajtelsőséget is szerezhetett volna. A három élcsapat közül egyébként egyedül a „vörös bikák" döntöttek a hiperlágyak mellett, és Verstappen szerint a startnál akár sokat is nyerhetnek a jobban tapadó gumikon.

F1: Vettelé a pole Montrealban, Hamilton a negyedik

A Ferrarival versenyző Sebastian Vettel szerezte meg az első rajtkockát az F1-es Kanadai Nagydíjon. Az első rajtsorból Valtteri Bottas (Mercedes) rajtolhat még, a másodikból Max Verstappen (Red Bull) és Lewis Hamilton (Mercedes), a harmadikból Kimi Räikkönen (Ferrari) és Daniel Ricciardo (Red Bull) indul. A második szakaszban használt gumik alapján a szabályok szerint a Ferrari és a Mercedes versenyzői ultralágy, a Red Bull pilótái hiperlágy gumikon rajtolnak a vasárnap magyar idő szerint 20.10-kor kezdődő 70 körös futamon.

Vettel a pole-ban; Bottas legyőzte Hamiltont Kanadában

F1: Verstappené a harmadik szabadedzés is Kanadában

Max Verstappen a harmadik gyakorláson is a leggyorsabbnak bizonyult, mögötte ezúttal a ritmust pénteken még nem találó Sebastian Vettel következik, aki csapattársát, Kimi Räikkönent előzte meg. A Mercedesekre is felkerültek a hiperlágy abroncsok, azonban csak Lewis Hamilton tudott az első hármas közelébe férkőzni, Valtteri Bottas lemaradása már 656 ezred volt a hatodik helyen.

Verstappen-tripla Kanadában, azonban rendkívül szoros az eleje

Max Verstappen a harmadik gyakorláson is a leggyorsabbnak bizonyult, mögötte ezúttal a ritmust pénteken még nem találó Sebastian Vettel következik, aki csapattársát, Kimi Räikkönent előzte meg. A Mercedesekre is felkerültek a hiperlágy abroncsok, azonban csak Lewis Hamilton tudott az első hármas közelébe férkőzni, hiszen Valtteri Bottas lemaradása már 656 ezred volt.

F1: Én vagyok minden idők egyik legjobb versenyzője – Alonso

Fernando Alonso a 300. Formula–1-es nagydíját ünnepli a hétvégén Kanadában, ahol korábban már beszélt a királykategória kiszámítható jellegéről és saját karrierjéről is, ezúttal pedig önmagát helyezte el a sportág nagyjai között.