CONCACAF NL: 34 éve várt kanadai siker az USA ellen

„Történelmi siker” – a kanadai labdarúgó-válogatott Twitter-oldala csak így jellemzi a csapat Egyesült Államok elleni mérkőzését. A hazaiak Alphonso Davies és Lucas Cavallini találatával 2–0-ra győztek a rivális ellen – 34 év után először.

Férfi kosár-vb: tovább menetelnek a csehek; amerikai siker

Csehország simán, 91–73-ra legyőzte Brazíliát a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon a 2. csoportkör első fordulójában. Az amerikaiak magabiztos védekezéssel múlták felül a görögöket. Nyert Ausztrália, Új-Zéland és Kanada is.

Arany-kupa: Haiti fantasztikus feltámadással elődöntős

Újkori története legnagyszerűbb időszakát éli a haiti labdarúgó-válogatott, amely sorozatban negyedik mérkőzését is megnyerte az Arany-kupán, így bejutott az elődöntőbe a CONCACAF-térség kontinenstornáján.

Arany-kupa: két mesterhármas egy meccsen – videó

Mexikó 3–2-re verte Martinique válogatottját, Kanada pedig 7–0-ra kiütötte Kubát a labdarúgó Arany-kupa vasárnapi charlotte-i játéknapján – a két győztes végzett az A-csoport 1-2. helyén és jutott be a CONCACAF-térség Egyesült Államokban zajló kontinensbajnokságának negyeddöntőjébe.

Férfi vízi-vl: megvertük Kanadát, az 5. helyért játszhatunk

A harmadik negyedtől nagyon ellépett a magyar válogatott Kanadától, magabiztos sikerrel vágott vissza a nyitányon elszenvedett vereségért, és vasárnap az 5. helyért játszhat a japánok ellen a világliga belgrádi nyolcas döntőjében.

Női vb: megdöntöttek egy gólrekordot az amerikaiak

Az Egyesült Államok 2–0-ra legyőzte Svédországot a Franciaországban zajló női labdarúgó-világbajnokság csütörtök késő esti mérkőzésén, ezzel az F-csoport első helyén végzett. Az E-csoportban szintén két hibátlan csapat mérkőzött meg a csütörtöki játéknapon, ott Hollandia 2–1-re megverte Kanadát.

Arany-kupa: Mexikó két kör után hibátlan, Martinique megverte Kubát

Mexikó 3–1-re legyőzte Kanadát az A-csoport második körében, ezzel már csak a közép-amerikaiak hibátlanok a kvartettben a közép- és észak-amerikai kontinensbajnokság, az Arany-kupa küzdelmeiben. Kuba szinte kilátástalan helyzetbe került, miután 3–0-ra kikapott a mérkőzésen büntetőt is hibázó Martinique-tól.

Férfi vízi-vl: gyenge kezdés, vereség Kanadától

Az 5–1-es kanadai repülőrajt soknak bizonyult, így a magyar férfi vízilabda-válogatott 10–9-es vereséggel kezdte szereplését a világliga Belgrádban zajló nyolcas döntőjén.

Arany-kupa: Mexikó kiütéssel, Kanada sima sikerrel kezdett

Kanada 4–0-ra legyőzte Martinique csapatát a közép- és észak-amerikai labdarúgó-kontinensbajnokság, az Arany-kupa szombati nyitó mérkőzésén.

Női vb: szenzációs rekord, holland és kanadai továbbjutás

Franciaország, Németország, Olaszország és Anglia után az Európa-bajnoki címvédő Hollandia, valamint Kanada is bejutott a legjobb tizenhat közé a női labdarúgó-világbajnokságon. Az európai válogatott Kamerunt (3–1), míg az észak-amerikai Új-Zélandot (2–0) győzte le az E-csoport második fordulójában.

A Stanley-kupára 1993 óta várnak, a Raptors elhozta nekik az NBA-diadalt

Mint beszámoltunk róla, a Golden State Warriors elleni idegenbeli győzelemmel biztosította be első bajnoki címét az észak-amerikai profi kosárlabdaligában a Toronto Raptors, mely így az NBA történetének első kanadai bajnoka lett. Sőt: az első kanadai bajnok major profisportban 1993 óta. Vajon gondolta akkor bárki is, hogy nem egy jégkorong- vagy baseballcsapat hoz ismét elsőséget Kanadának?

Női vb: történelmi pontszerzés, avagy 39 meccs után ismét 0–0

Az argentin labdarúgó-válogatott 0–0-s döntetlent harcolt ki Japán ellen a női világbajnokság csoportkörének első fordulójában. A játéknap esti mérkőzésén Kanada 1–0-ra legyőzte Kamerunt.

Hoki-vb: Kanada simán legyőzte a cseheket az elődöntőben

A kanadai válogatott bejutott a Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság fináléjába, miután az elődöntőben 5–1-re legyőzte a cseheket. Kanada ellenfele a döntőben az oroszokat búcsúztató Finnország lesz.

Hoki-vb: őrült kanadai hajrá; a finnek legyőzték a címvédő svédeket

Az orosz válogatott 4–3-ra legyőzte az Egyesült Államokat a Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé. Kanada is továbbment, igaz, nagyon megszenvedett a svájciakkal, akik négy tizedmásodperccel a vége előtt még vezettek, ám végül hosszabbítás után 3–2-re kikaptak. Harmadikként Csehország jutott tovább, mivel a németeket 5–1-re megverte, végül pedig Finnország csatlakozott, amely hosszabbításban diadalmaskodott a címvédő Svédország felett.

Hoki-vb: a kanadaiak sztárja nem játszhat Svájc ellen

Anthony Mantha, a szlovákiai jégkorong-világbajnokság legponterősebb kanadai játékosa eltiltás miatt nem játszhat a Svájc elleni csütörtöki negyeddöntőben.

Hoki-vb: a lettek csak ijesztgettek, a svédek kiütötték az osztrákokat

Kiütéses, 9–1-es győzelmet aratott a címvédő svéd jégkorong-válogatott Ausztria ellen a Szlovákiában zajló világbajnokság B-csoportjában. A skandinávok minden gólját más játékos szerezte.

Hoki-vb: az utolsó pillanatban dőlt el a szlovák–kanadai csata

Kanada egy másodperccel a vége előtt ütött góllal győzte le 6–5-re a házigazda Szlovákiát a jégkorong elit-világbajnokság hétfő késő esti, feszült hangulatú mérkőzésén. Az est másik meccse hamar eldőlt, Svédország 9–1-re tángálta el Norvégiát.

Hoki-vb: Kanada nyolcig jutott, amit a britek bántak

A Szlovákiában zajló elit jégkorong-világbajnokságon az első meccsén a finnektől 3–1-es vereséget szenvedő Kanada Nagy-Britannia ellen javított: 8–0-ra győzött – ahogy délután az olaszok ellen a svédek is tették. A másik esti meccs jóval izgalmasabb volt, Lettország és Svájc mérkőzésén csak a harmadik harmad végén született döntés.

Jégkorong-vb: borult a papírforma, Finnország legyőzte Kanadát a nyitányon

A Szlovákiában zajló jégkorong-világbajnokság nyitányán Finnország 3–1-re legyőzte Kanadát, míg az oroszok könnyed sikert arattak a norvégok ellen.

Műkorcsolya: visszavonul a kanadaiak 23 éves olimpiai és világbajnoka

Bejelentette visszavonulását Kaetlyn Osmond, a kanadaiak 23 éves olimpiai és világbajnok műkorcsolyázója.