Fortuna Liga: megállapodtak, június 13-án folytatódik a bajnokság

A Ligás Klubok Uniójának a döntése alapján június 13-án rövidített formában folytatódik a szlovák labdarúgó-bajnokság, a Fortuna Liga.

DAC: határtalan Nélküled, az egész Kárpát-medence énekelt – videó

Ugyan a bajnoki meccsek a koronavírus miatt szünetelnek, szombaton ismét felhangzott a DAC himnusza, a Nélküled.

Fortuna Liga: Kalmár és Holman is az év legjobbjai között

Andraz Sporar nagy fölénnyel lett a Fortuna Liga szakértői szavazásán a 2019-es év legjobb labdarúgója. Ezen a listán Kalmár Zsolt és Holman Dávid is bekerült a top 10-be.

DAC: hazai vereséggel zárták a bajnokság alapszakaszát

A dunaszerdahelyi DAC hazai pályán 1–0-ra kikapott a nagyszombati csapattól a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) szombati játéknapján. Holman Dávid együttese, a Slovan egygólos győzelemmel zárta az alapszakaszt.

DAC: Kell egy-két meccs, mire visszanyerem a formám – Kalmár

A harmadik helyen álló DAC a Fortuna Liga 21. fordulójában 2–2-es döntetlent ért el idegenben a második helyen található Zsolnával szemben, így megmaradt a két csapat közötti négypontos különbség. A mérkőzés után a dunaszerdahelyiek középpályása, Kalmár Zsolt értékelt a klub hivatalos oldalának.

Légiósok: Holender nagyszerű gólt lőtt a bajnokesélyesnek – videó

A magyar légiósok vasárnap is aktívak voltak – Holender Filip, a Lugano csatára betalált a regnáló bajnok Young Boysnak, míg Kleinheisler László és az NK Osijek hazai pályán győzte le a Dinamo Zagrebet. Pályán volt Szalai Ádám, Lang Ádám és a DAC magyar különítménye is.

Légiósok: sérülése után először játszhat meccsen Kalmár Zsolt

Jól halad Kalmár Zsolt, a dunaszerdahelyi DAC labdarúgójának felépülése. A magyar válogatott középpályásnak novemberben tört el a bokája.

DAC: Vida Máté már várja a közös munkát az új edzővel

Öt hét szünet után elkezdte a munkát a DAC. A szlovák bajnoki ezüstérmes, jelenleg a tabella harmadik helyén álló labdarúgócsapat Peter Hyballa vezetőedzővel zárta a 2019-es évet, pénteken viszont már a portugál Hélder vezényelte a tréninget.

Fortuna Liga: Kalmár ollózós gólja lett november legszebbje

A dunaszerdahelyi Kalmár Zsolt találatát választották meg november hónap legszebbjének a labdarúgó Fortuna Ligában.

Fortuna Liga: otthon hozta a kötelezőt a DAC

A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 17. fordulójában a DAC hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Nitrát (Nyitra). A dunaszerdahelyi csapat gólját Marko Divkovic szerezte a 63. percben.

Légiósok: Ez a legsúlyosabb sérülésem, szerencse, hogy nem kellett műteni – Kalmár

Győrben gyógyul Kalmár Zsolt, akinek a magyar válogatott pénteki, Uruguay elleni felkészülési mérkőzésén eltört a bokája. A DAC 24 esztendős labdarúgója legalább három hónapig nem játszhat.

Kalmár: A DAC az első háromban lenne az NB I-ben

Kalmár Zsolt szerint a DAC az első háromban végezne a magyar NB I-ben. A dunaszerdahelyi csapat középpályása a Nemzeti Sport Online új sorozata, a Fifázunk és pofázunk harmadik részében beszél arról, hogy milyen érzés a Nélküledet és a Himnuszt is hallgatni egy-egy mérkőzés előtt. De könnyedebb témák is előkerülnek: többek közt, hogy milyen gyorsan tud már pelenkát cserélni, vagy hogy összekeverték már Bogdán Ádámmal. Videónk az Uruguay elleni mérkőzést megelőzően, azaz Kalmár bokatörése előtt készült. Reméljük, minél hamarabb felépül a magyar válogatott játékosa!

Válogatott: eltört Kalmár Zsolt bokája Uruguay ellen

Kalmár Zsolt bokatörést szenvedett az Uruguay elleni felkészülési mérkőzésen (1–2) – adta hírül Twitter-üzenetben a Magyar Labdarúgó-szövetség péntek késő este.

Puskás Aréna: Kalmár, Varga R., Bese is kezd Uruguay ellen

Marco Rossi kijelölte kezdőcsapatát az Uruguay elleni felkészülési mérkőzésre. A Puskás Aréna stadionavatóján Dzsudzsák Balázs, Kalmár Zsolt, Szoboszlai Dominik, Varga Roland és Szalai Ádám felel majd a támadásokért.

Fortuna Liga: három magyar is a forduló álomcsapatában

Vida Kristopher, Kalmár Zsolt és Holman Dávid is bekerült a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 15. fordulójának az álomcsapatába.

DAC: mindhárom magyar légiós gyönyörű gólt lőtt!

Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté egyaránt gyönyörű gólt szerzett, csapatuk, a dunaszerdahelyi DAC 3–1-re győzött vendége, a trencséni csapat ellen a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 15. fordulójának szombati játéknapján, és a zsolnaiak vereségét kihasználva feljött a tabella második helyére.

Fortuna Liga: megszakadt a DAC győzelmi sorozata

A DAC hazai pályán gól nélküli döntetlenre végzett a szeredi csapattal, míg a szintén odahaza játszó éllovas Slovan 2–0-ra megverte a szeniceieket a szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) szombati játéknapján. A dunaszerdahelyiek négy győzelem után veszítettek pontokat a bajnokságban, a pozsonyiak sorozatban harmadszor nyertek.

Fortuna Liga: beállt, belőtte – Kalmár gólja is kellett a DAC győzelméhez

Sorozatban a negyedik mérkőzését nyerte meg a DAC a szlovák labdarúgó-bajnokságban (Fortuna Liga), a csereként pályára küldött Kalmár Zsolt vezető gólt szerzett az FK Pohronie otthonában 2–0-ra megnyert találkozón.

Fortuna Liga: Vida Máté gólt lőtt, Kalmár visszatért, nyert a DAC

Több mint két hónap elteltével játszott ismét tétmérkőzést Kalmár Zsolt, a nyár végén térdműtéten áteső magyar középpályást a második félidőben cserélte be Peter Hyballa vezetőedző a Zlaté Moravce (Aranyosmarót) elleni hazai bajnoki mérkőzésen, amelyet 2–1-re megnyert a DAC.

Ezért nem jött ajánlat Szoboszlaiért – a piaci folyamatok, belülről

Miközben a nemzetközi sajtóban még mindig téma, hol folytathatja a pályafutását hosszú távon Szoboszlai Dominik, a Red Bull Salzburg légiósa nagyon fontos időszakot él meg, hiszen azok után, hogy a szlovákok ellen megszerezte első gólját a felnőttválogatottban, kedden bemutatkozhat a Bajnokok Ligájában a Genk ellen. Szoboszlai menedzserével, Esterházy Mátyással a középpályás karriertervezéséről, illetve a mögöttünk hagyott nyári átigazolási időszakról, a hazai és nemzetközi transzferekről is beszélgettünk.