Úszás: Hosszú és Késely győzelemmel kezdett Pekingben

Hosszú Katinka és Késely Ajna is nyert egy-egy aranyérmet szombaton az Úszó Bajnokok Sorozata második, pekingi állomásának nyitó napján.

Úszás: Kenderesi és Késely is győzött a Bajnokok Sorozatában

Kenderesi Tamás és Késely Ajna is begyűjtött egy-egy aranyérmet, míg Hosszú Katinka és Kapás Boglárka egy-egy második hellyel kezdett a Kínában zajló Úszó Bajnokok Sorozata viadalán.

Rp. úszó ob: Bohus két csúcsot döntött; Hosszú ezüstjei

Parádésan indult a kaposvári rövid pályás országos bajnokság záró napja, a verseny elején ugyanis sorra dőltek az országos csúcsok, Bohus Richárd például húsz percen belül előbb a száz, majd az ötven hát rekordját is megjavította, míg a kettő között Késely Ajna 1500 gyorson úszta minden idők legjobbját. Hosszú Katinka aranytriplája ezúttal elmaradt, 100 pillangón nyert, előtte 50 mellen, utána 200 gyorson viszont második lett – utóbbi távon Jakabos Zsuzsanna két századdal előzte meg, Hosszú ugyanakkor így is 10 arannyal és 2 ezüsttel zárta az eseményt. Az egyesületek pontversenyét a zárónapon négy elsőséget is begyűjtő Győri Úszó Klub nyerte meg.

Rp. úszó ob: Hosszú legyőzte Késelyt 400 gyorson

Újabb három aranyérmet szerzett Hosszú Katinka – a rövid pályás országos bajnokság második napján mindhárom egyéni számot ő nyerte Kaposváron, amibe egy bravúr is belefért, mégpedig az Eb-bronzérmes Késely Ajna legyőzése 400 gyorson. Milák Kristóf szintén diadalmaskodott ezen a távon, 50 pillangón viszont az Eb-n második Szabó Szebasztián egy tempóval előbb ért a falhoz. Érdekesség, hogy 200 vegyesen a szövetségi kapitány fia, Sós Dániel élete első felnőttbajnoki címét szerezte meg.

Rp. úszó Eb: Késely Ajna bronz-, a férfiváltó ezüstérmes!

Késely Ajna bronzérmet szerzett a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokságon a női 400 méter gyors döntőjében. Az utolsó számban, a férfi 4x50 méteres vegyes váltó fináléjában a magyar csapat remek hajrával ezüstérmes lett.

Rp. úszó Eb: Késely 400 gyorson, a férfi vegyes váltó országos csúccsal döntős

Késely Ajna (400 méter gyors), valamint a férfi 4x50 méteres vegyes váltó is bejutott a döntőbe vasárnap a Glasgow-ban zajló rövid pályás Európa-bajnokság zárónapján.

Rp. úszó Eb: Késely ezüstje 800-on, Hosszú a legjobb idővel döntős

Holló Balázs nagyot hajrával kevéssel maradt le a dobogóról a glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság férfi 400 méteres vegyes úszásának döntőjében, ugyanitt Gyurta Gergely a hetedik lett.

Rp. úszó Eb: Hosszú és Jakabos nagy fölénnyel döntős

A glasgow-i rövid pályás úszó Európa-bajnokság első napján Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna óriási fölénnyel jutott döntőbe 400 méter vegyesen, és ugyancsak készülhet az esti finálékra 400 méter gyorson Holló Balázs, 200 méter háton Telegdy Ádám, valamint a férfi 4x50 méteres gyorsváltó.

Úszó-vk: Hosszú és Milák is nyert pillangón a Duna Arénában

Öt magyar indulója is volt a női 200 méteres pillangóúszás döntőjének a Duna Arénában zajló budapesti úszóvilágkupa-verseny pénteki versenynapján, közülük a papírformának megfelelően Hosszú Katinka csapott elsőként a célba. Férfi 100 pillangón Milák Kristóf győzött, ő korábban 400 gyorson másodikként végzett.

Úszás: keddtől junior-vb Budapesten, magyar esélyesekkel

Legjobbjaink kiöregedtek a juniorok közül, mégis akad olyan magyar úszó, aki felléphet a dobogóra a budapesti korosztályos vb-n.

A 200 pillangó magyar szám lett Kvangdzsuban: Kapás hatalmas úszással világbajnok

Kapás Boglárka világbajnoki címet szerzett a kvangdzsui vizes világbajnokság női 200 méteres pillangóúszásának döntőjében, ugyanitt Szilágyi Liliána a hatodik lett. Németh Nándor 100 gyorson új magyar csúccsal szintén a hatodik lett, ahogyan a nap zárásaként a női 4x200-as gyorsváltónk is. Telegdy Ádám – a változatosság jegyében – a hatodik legjobb idővel döntőbe jutott 200 háton.

Vizes vb: Késely Ajna hatodik lett női 1500 méteren

Késely Ajna 16:01.35-ös idővel a 6. helyen végzett a kvangdzsui vizes világbajnokság női 1500 méteres gyorsúszásának fináléjában. Az aranyat az olasz Simona Quadarella nyerte meg.

Késely Ajna hatodik lett 1500-on, Kozma Dominik hetedik 200-on

A kvangdzsui vizes világbajnokság úszóversenyének keddi döntőiben Késely Ajna női 1500-on a hatodik helyen végzett, Kozma Dominik férfi 200 méter gyorson a hetedik lett. A férfi 200 pillangó elődöntőjében Milák Kristóf fölényesen a legjobb idővel zárt, Kenderesi Tamás szerdán hajnali háromkor szétúszáson vesz részt, hogy kiderüljön, övé lesz-e a nyolcadik döntős hely.

Vizes vb: Késely Ajna döntős 1500 méter gyorson

Késely Ajna a negyedik idővel jutott döntőbe 1500 méter gyorson hétfőn a kvangdzsui világbajnokság úszóversenyinek második napján. A délelőtti selejtezőkben érdekelt magyarok közül Kozma Dominik 200 méter gyorson, Bohus Richárd pedig 100 méter háton folytathatja az esti elődöntőkben.

Késely Ajna új országos csúccsal negyedik lett 400 gyorson

Késely Ajna új magyar csúcsot úszva negyedik helyen zárt a dél-koreai vizes világbajnokság női 400 méteres gyorsúszásának döntőjében, csupán két századdal lemaradva a dobogóról. Kapás Boglárka ugyanitt a hatodik lett, Hosszú Katinka a női 200 vegyes elődöntőjében fölényesen a legjobb időt úszva döntős, Szabó Szebasztián 50 méter pillangón a hatodik legjobbként finalista. Adam Peaty újabb világcsúcsot állított fel, Ausztrália két aranyat szerzett vasárnap, Kína és az Egyesült Államok egyet-egyet.

Vizes vb: két századon múlt Késely Ajna bronzérme

Késely Ajna negyedik, Kapás Boglárka hatodik helyezést ért el a 400 méteres gyorsúszás döntőjében vasárnap délután, a dél-koreai vizes világbajnokságon, Kvangdzsuban.

Vizes vb: Hosszú Katinka erődemonstrációt tartott az előfutamban

Vasárnap hajnalban megkezdődött a medencés úszók versenye is a dél-koreai vizes világbajnokságon: Hosszú Katinka minden idők hetedik legjobb idejével ment tovább az elődöntőbe, de Késely Ajna egyéni csúcsa, Szabó Szebasztián erős mezőnyből való továbbjutása, vagy a férfi gyorsváltó olimpiai kvótaszerzése is biztató.

Vizes vb: Sós Csaba továbbra is négy-öt érmet remél

A sportág „mérhetősége” miatt továbbra is kitart a négy-öt érem reménye mellett Sós Csaba, a kvangdzsui világbajnokság vasárnap rajtoló úszóversenyeire készülő magyar válogatott szövetségi kapitánya.

Úszás: újabb két magyar aranyérem, Hosszút kizárták

Milák Kristóf és Jakabos Zsuzsanna arany-, Verrasztó Dávid és Késely Ajna pedig ezüstérmet nyert szombaton a római Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű nemzetközi úszóverseny második napján.

Úszás: Késely arany-, Kapás ezüstérmes Rómában

Késely Ajna arany-, Kapás Boglárka ezüstérmet nyert pénteken a római Hét Domb (Sette Colli) elnevezésű nemzetközi úszóverseny nyitó napján.