Bundesliga: holland tréner váltja a Szalaiéktól távozó vezetőedzőt

Alfred Schreuder lesz a következő idénytől a német élvonalbeli Hoffenheim vezetőedzője – adta hírül a Szalai Ádámot is foglalkoztató klub.

Rég látott lejtmenet: mi romlott el a német futballban?

Sokatmondó, hogy a tekintélyes Kicker magazin internetes szavazásán a voksolók több mint hetven százaléka egyetért azzal, hogy a német futball átmenetileg kikerült az élmezőnyből. Nézzük a tényeket: 2013-ban Bajnokok Ligáját nyert a Bayern München, majd 2014-ben világbajnok lett Németország, míg a tavalyi vb-n a csoportkörben búcsúzott a nationalelf, amely aztán kiesett a Nemzetek Ligájában az A-ligából, a BL-ben pedig hosszú évek (konkrétan tizenhárom) után idén nem jutott német klub a negyeddöntőbe (az Európa-ligában az Eintracht Frankfurt tartja a frontot). Súlyos dolgokat aligha kell egyelőre vizionálni a német labdarúgással kapcsolatban, de vannak problémák, amelyeken dolgozniuk kell.

Bundesliga: Orbán a 89. percben mentett pontot az RBL-nek

A német labdarúgó Bundesliga 23. fordulójának hétfői mérkőzésén a Hoffenheim a 89. percig vezetett Lipcsében, de ekkor Willi Orbán válaszolni tudott Andrej Kramaric találatára, a végeredmény 1–1. Az RB Leipzigben Orbán és Gulácsi Péter végigjátszotta a mérkőzést, Szalai Ádám a 69. percben állt be a Hoffenheimbe. Szalai bebiztosíthatta volna a hajrában a vendégsikert, ám fejesét Gulácsi nagy bravúrral védte – néhány perccel később jött Orbán, és egalizált.

Gulácsi kivédte Szalai szemét, Orbán mentett pontot a Leipzignek

Hoffenheim: Ki mondta, hogy lejár a szerződésem?! – Szalai

Szalai Ádámról, a Hoffenheim magyar támadójáról készített terjedelmes anyagot a Kicker nyomtatott kiadása. A 31 éves légiós Julian Nagelsmannról, lejáró(?) szerződéséről, illetve a mögöttünk hagyott és az előttünk álló Európa-bajnokságról is beszélt.

BL: „Ádám a labdát támadta” – Szalai edzője kiosztotta a játékvezetőt

Mint arról beszámoltunk, a Hoffenheim hazai környezetben 3–2-es vereséget szenvedett a Sahtar Donecktől a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy nem jut tovább a legjobb 16 közé. A német együttes Szalai Ádám kiállítása miatt az utolsó fél órában tíz emberrel küzdött, ám Julian Nagelsmann vezetőedző szerint Ivan Kruzliak játékvezető hibázott azzal, hogy a magyar válogatott támadónak felmutatta a második sárga lapot.

Bundesliga: Kimagaslóan jó volt a hozzáállásunk – Szalai

A Hoffenheim magyar válogatott támadója, Szalai Ádám és a vezetőedzője, Julian Nagelsmann is elégedetten nyilatkozott a szombati, Nürnberg elleni 3–1-s idegenbeli Bundesliga-győzelem után.

BL: Nem számítottam ilyen formahanyatlásra – Niko Kovac

Niko Kovac, a Bayern München vezetőedzője összezavarodott és tehetetlennek érezte magát, miután csapata otthon 1–1-es döntetlent játszott az Ajaxszal kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában. A Hoffenheim vezetőedzője csalódott a Manchester City ellen a hajrában kapott gól miatt.

BL: „A bátorság az egyetlen esélyünk a Man. City ellen”

A keddi Hoffenheim–Manchester City BL-találkozónak külön színezetet ad, hogy az egyik kispadnál a mai labdarúgás egyik legsikeresebb menedzsere, Josep Guardiola tüzeli majd a játékosait, míg a másik technikai zónában a fiatal edzőgeneráció legismertebb képviselője, a 31 esztendős Julian Nagelsmann szemléli a játékot.

BL: Ez lesz a Hoffenheim történetének legérdekesebb mérkőzése – Szalai

Kedden történelmi mérkőzésre készül a Hoffenheim labdarúgócsapata, amely a Bajnokok Ligája csoportkörében először lép pályára otthon. Az ellenfél az angol bajnok Manchester City lesz, az achtzehn99.de portál Szalai Ádámmal készített interjút.

Bundesliga: Nem alaptalanul fordítottunk – Szalai Ádám

Mint arról korábban beszámoltunk, a Hoffenheim 3–1-re megverte a Freiburgot a német Bundesligában, Szalai Ádám pedig két góllal járult hozzá csapata győzelméhez. A magyar támadó és az együttes vezetőedzője is elégedetten értékelt.

BL: Klopp nem ilyen csoportra vágyott; ezért hiányzott CR a gáláról

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön Monte-Carlóban kisorsolták a Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonjának csoportbeosztását. A sorolás utáni reakciókból szemezgettünk.

Hoffenheim: Szalai Ádám az Arsenalból kaphat csapattársat

Julian Nagelsmann, a Szalai Ádámot is foglalkoztató Hoffenheim vezetőedzője megerősítette, hogy érdeklődnek az Arsenalban futballozó Reiss Nelson iránt.

Bundesliga: Szalai-gól, de Bayern-siker az idény nyitányán

A 2018–2019-es német labdarúgó Bundesliga-idény nyitó mérkőzésén a rekordbajnok Bayern München 3–1-re legyőzte a Hoffenheimet. A Hoffenheim gólját egy remek egyéni megmozdulás után Szalai Ádám szerezte, a Bayern a hajrában csak egy könnyű síppal befújt tizenegyes segítségével tudta kicsikarni a győzelmet.

Szalai betalált a Bayernnek, de a rekordbajnok kicsikarta a győzelmet

A 2018–2019-es német labdarúgó Bundesliga-idény nyitó mérkőzésén a Bayern München 3–1-re legyőzte a Hoffenheimet. A Hoffenheim gólját remek egyéni megmozdulás után Szalai Ádám szerezte, a Bayern a hajrában csak egy könnyű síppal befújt tizenegyes segítségével tudta kicsikarni a győzelmet.

Bundesliga: Nagelsmann az RB Leipzig edzője lesz – hivatalos

Az RB Leipzig hivatalosan is megerősítette, hogy 2019 nyarától a Hoffenheimtől távozó Julian Nagelsmann lesz a csapat vezetőedzője.

Bundesliga: Szalaiék vezetőedzője a szezon végén távozik – hivatalos

A német Bundesliga legutóbbi kiírásában harmadik helyen végző Hoffenheim bejelentette, hogy Julian Nagelsmann vezetőedző a következő, 2018–2019-es évad végén távozik.

Real Madrid: Nagelsmann nemet mondott, nem ő követi Zidane-t

A Bild értesülései szerint Julian Nagelsmann, a Hoffenheim labdarúgócsapatának vezetőedzője elutasította a Real Madrid ajánlatát, így biztosnak tűnik, hogy nem a német szakember követi a spanyol klub kispadján a távozását múlt héten bejelentő Zinédine Zidane-t.

Itt a magyar Nagelsmann? A Szparinál alkothat a 30 éves edző

Az Aranycsapat 40 éve elhunyt legendájának, Bozsik Józsefnek az unokáját, akit szintén Bozsik Józsefnek hívnak, két hete nevezték ki a következő szezontól is vezetőedzőnek az NB II-es Nyíregyházánál, amelyet jelenleg megbízott szakvezetőként irányít. A 30 éves szakember több szempontból is korrekordernek számít, hogy lesz-e belőle magyar Nagelsmann, azt majd az eredményei döntik el. Az érintett a vezetőedzői kinevezéséig vezető útját mutatta be a Nemzeti Sport Online-nak újra jelentkező, Szemléletváltás elnevezésű sorozatunkban.

Bundesliga: Nagelsmann jövőre is a Hoffenheim edzője lesz

Julian Nagelsmann úgy tervezi, hogy a következő szezonban is a Hoffenheim labdarúgócsapatának vezetőedzője lesz.