Tenisz: Andy Murray két és fél év után nyert ismét ATP-tornát

Andy Murray három játszmában (3:6, 6:4, 6:4), 2 óra 27 perces csatában legyőzte a hozzá hasonlóan háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinkát az antwerpeni kemény pályás tenisztorna vasárnapi döntőjében, így 2017 márciusa után ismét ATP-tornát nyert.

Tenisz: Babos magabiztosan verte Ostapenkót Szöulban

Babos Tímea két játszmában legyőzte a lett Jelena Ostapenkót a 250 ezer dollár összdíjazású, kemény pályás szöuli WTA-verseny első fordulójának keddi játéknapján, és bejutott a legjobb 16 közé.

Tenisz: Ostapenko döntő szett 1:5-ről jutott tovább

A lett Anastasija Sevastova, a belga Elise Mertens és a német Julia Görges számára kiemeltként a második forduló a kezdés mellett egyben a búcsút is jelentette a charlestoni salakpályás női tenisztornán.

Tenisz: Ostapenko és a budapesti verseny címvédője is kiesett

A hatodikként rangsorolt Jelena Ostapenko nem jutott be a negyeddöntőbe a szentpétervári kemény pályás női tenisztornán. A 2017-ben Roland Garros-győztes lett játékost az orosz Anasztaszija Pavljucsenkova búcsúztatta két szettben, kevesebb mint másfél óra alatt a csütörtöki nyolcaddöntőben.

Tenisz: Andy Murray sikerrel tért vissza, Oszaka is nyert

Andy Murray továbbjutott az első fordulóból a brisbane-i kemény pályás tenisztorna férfiversenyének keddi játéknapján. A korábbi világelső brit játékos az ausztrál James Duckworth-t győzte le magabiztosan, két szettben, másfél óra alatt.

Tenisz: Cilic szettelőnyről bukott, Ostapenko biciklit kapott

A kétszeres Grand Slam-torna-győztes bajnok Garbine Muguruza számára a második forduló jelentette a végállomást a pekingi kemény pályás tenisztorna női versenyében. A spanyol játékost a szombaton Vuhanban tornagyőztes fehérorosz Arina Szabalenka búcsúztatta két szettben.

Roland Garros: 13 éve nem volt ilyen, kiesett a címvédő

Kiesett a női egyes címvédője, Jelena Ostapenko a francia nyílt teniszbajnokság, a Roland Garros első fordulójában: a 20 éves lett hölgyet az ukrán Katerina Kozlova búcsúztatta. A férfiaknál Grigor Dimitrov, Nisikori Kei és Alexander Zverev is három játszmában nyert, David Goffin kétszettes hátrányból fordított.

Tenisz: Sloane Stephens a női bajnok Miamiban

A hazai közönség előtt szereplő Sloane Stephens nyerte a miami kemény pályás tenisztorna női versenyét, mivel a szombati fináléban két játszmában legyőzte a lett Jelena Ostapenkót.

Tenisz: Ostapenko nagy küzdelemben a négy között Miamiban

Jelena Ostapenko elődöntőbe jutott a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna női versenyében.

Tenisz: az első szettet behúzta, de kiesett a címvédő Miamiban

Venus Williams három játszmában (5:7, 6:1, 6:2) legyőzte a címvédő Konta Johannát a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna női egyesének nyolcaddöntőjében.

Tenisz: Babosnak a 2. forduló lett a végállomás Miamiban

A Miamiban zajló kemény pályás női tenisztorna 2. fordulójában Babos Tímea két szettben kikapott a lett Jelena Ostapenkótól.

Tenisz: Babos Tímea Miamiban revánsot vett budapesti legyőzőjén

A Miamiban zajló női tenisztorna első fordulójában Babos Tímea két szettben legyőzte a német Mona Barthelt.

Téli olimpia: Wozniacki vb-t nyerne, ha lenne ilyen sportág

Simona Halep nem tudta, hogy a szkeleton téli olimpiai sportág, Caroline Wozniacki, a női teniszezők világelsője pedig úgy gondolja, hogy világbajnok lenne az egyik téli „sportban”.

Tenisz: kiesett Ostapenko és a Babost búcsúztató Mertens is

A 15. helyen kiemelt belga Elise Mertens két szoros játszmában kikapott a román Sorana-Mihaela Cirsteától a kemény pályás dohai női tenisztorna 2. fordulójában, így nem jutott be a nyolcaddöntőbe.

Tenisz: Babos negyeddöntős Sencsenben, Ostapenko kiesett

Babos Tímea könnyedén jutott be a negyeddöntőbe a 750 ezer dollár (194 millió forint) összdíjazású sencseni kemény pályás női tenisztornán.

Tenisz: Serena Williams vereséggel tért vissza a pályára

Gyermeke születése után vereséggel tért vissza Serena Williams korábbi világelső teniszező, aki döntő rövidítésben kapott ki a lett Jelena Ostapenkótól szombaton, az abu-dzabi tornán rendezett bemutató-mérkőzésen.

Tenisz: S. Williams Grand Slam-győztes ellen tér vissza

Gyermeke születése után először az Abu-Dzabiban rendezendő bemutatótornán láthatjuk újra a teniszpályán Serena Williamset, mégpedig Jelena Ostapenkóval szemben. A meghívásos versenyen eddig csak férfimérkőzéseket rendeztek.

WTA-vb: Plísková könnyen, Williams nehezen nyert

A közelmúltbeli világelsők mérkőzésén Karolína Plísková könnyedén legyőzte Garbine Muguruzát a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság keddi versenynapján. A másik mai mérkőzésen Venus Williams három szettben nyert az idei Roland Garros-győztes Jelena Ostapenko ellen.

WTA-vb: Ostapenko a hetedik résztvevő, egy hely kiadó

Hetedikként Jelena Ostapenko biztosította a részvételét a női teniszezők év végi, szingapúri nem hivatalos világbajnokságán, és ezzel már csak egy hely kiadó – áll a WTA honlapján.

Tenisz: hat elvesztett döntő után trófeát nyert Wozniacki

Harmadszor is megnyerte a tokiói WTA-tornát Caroline Wozniacki, aki a fináléban 6:0, 7:5-re győzte le az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát.