NB II: Jászberényből pótolná távozó szélsőjét a Dorog

Mint beszámoltunk róla, Dorogról a szintén másodosztályú Vasas labdarúgócsapatához szerződött Szedlár Zoltán. A játékos távozása után szélső támadót keresnek a dorogiak, s az NSO értesülései szerint közel állnak a megegyezéshez Albert Ádámmal.

Férfi kosár NB I: az összes párharc eldőlt, kialakult az elődöntő mezőnye

A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjében az összes párharc eldőlt már a 3. mérkőzés után, így kialakult az elődöntő mezőnye. A Körmend a Péccsel, míg a Falco a Szolnokkal fog összecsapni a döntőbe jutásért.

NB III: a Nyugati csoportban bajnokot avattak vasárnap

Az Ajka 3–0-ra felülkerekedett a BKV Előre vendégeként a labdarúgó NB III 26. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel biztossá vált, hogy a Nyugati csoport bajnoka lesz, azaz a következő idényt a másodosztályban kezdheti. A Keleti csoport első három helyezettje közül egyik sem nyert – a Szolnok és az ESMTK döntetlent játszott, a Jászberény kikapott –, ellenben a Közép-csoport első három helyén menetelő csapatok (Szeged-GA, Szentlőrinc, SZEOL) egyaránt győztek.

Férfi kosár NB I: súlyos vereséget szenvedett Pécsen a Szolnok

A címvédő Szolnok 108–87-re kikapott a Pécs vendégeként a férfi kosárlabda NB I felsőházában, a középszakasz csütörtöki játéknapján. A Szolnok sorozatban a hetedik idegenbeli bajnoki meccsét veszítette el. A Szombathely 21 ponttal győzött a Jászberény otthonában.

NB III: „Ugyanannyira elítéljük a rasszizmust, mint az ellenfelet megfélemlíteni akaró játékost”

Feszült hangulatú mérkőzést játszott a labdarúgó NB III Keleti csoportjának 23. fordulójában, múlt vasárnap a listavezető Jászberény a Debreceni EAC-cal. A berényiek szerint Tamási Patrik játékvezető nem torolta meg a DEAC hondurasi játékosa, Luis Ramos által elkövetett kirívóan durva szabálytalanságokat, emiatt vált paprikássá a légkör, és a jászberényiek kapusedzőjének, Rézsó Péternek a száját emiatt hagyta el olyan rasszista szó, amelyért az MLSZ tízmérkőzéses eltiltással sújtotta őt. A debreceniek elítélik a rasszizmust. Luis Ramos szerint ő nem szándékosan szabálytalankodott, és nem ez az első eset, hogy gondjai vannak a bőrszíne miatt.

Férfi kosár NB I: a Körmendé az alapszakasz, csak 11. az Alba

Hiába győzött az Alba Fehérvár magabiztosan (92–82) vendége, a DEAC ellen a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának szombaton megrendezett utolsó fordulójában, nem fért be az első tízbe, így a 2017-es bajnokcsapat az idén nem lesz ott az aranyéremért zajló playoffban – a bajnokság középszakaszában csak az alsóházban szerepelhet, azaz nem végezhet majd a 11. helynél előrébb. Az alapszakaszt a Körmend nyerte meg, amely szombaton felülkerekedett az Atomerőmű vendégeként, miközben az eddig vezető Szolnok – egy dudaszós tripla következtében – egypontos vereséget szenvedett Jászberényben.

Férfi kosár NB I: győzött a Szolnok, meglepő Jászberény-vereség

A férfi kosárlabda NB I 26. fordulójának szombati játéknapján a Szolnoki Olaj KK és az Egis Körmend is magabiztos győzelmet aratott hazai pályán, míg a tabella harmadik helyén álló Jászberény a Kaposvár otthonában meglepetésre vereséget szenvedett.

Férfi kosár NB I: a Pécs legyőzte az éllovas Szolnokot

A Pécs hazai pályán 83–78-ra legyőzte a címvédő, a bajnokságban éllovas Szolnokot a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

NB III: Buzsáky nélkül a III. Kerület, Szerbiából igazolt a Szentlőrinc

Vasárnap rajtol a labdarúgó NB III 2018–2019-es kiírásának tavaszi szezonja – illetve ez tulajdonképpen már novemberben elkezdődött, hiszen a csapatok már lejátszottak egy előrehozott fordulót a tavaszról. A Nemzeti Sport Online évek óta nyomon követi a három csoport eseményeit, és ezúttal áttekintjük azt is, hogy télen milyen változások történtek a feljutásra esélyes, illetve a kiesés ellen küzdő csapatoknál. A három első helyezett egyébként feljut az NB II-be (ahonnan a 18–20. helyezett búcsúzik), míg csoportonként a 14–16. helyezett, valamint a legrosszabb mutatóval záró 13. helyezett (összesen 10 gárda) kiesik a megyei I., illetve a budapesti I. osztályba. A bajnokság június 2-án ér véget.

Női röpi Magyar Kupa: ismét a Vasas lett a bronzérmes

Akárcsak egy éve, megint a Vasas Óbuda szerezte meg a bronzérmet a női röplabda K&H Magyar Kupa érdi végjátékában, ezúttal viszont öt játszma helyett háromban múlta felül a Jászberényt.

Férfi kosár MK: a Debrecen a bronzérmes, legyőzte a Jászberényt

A Debrecen nyerte a bronzérmet a férfi kosárlabda Magyar Kupában, miután a szombati helyosztón 21 ponttal legyőzte a Jászberényt, igazi örömjátékkal megkoronázva története első kupaszereplését.

NB II: szerződést bontott a győri támadó, majd aláírt Soroksárra

A labdarúgó NB II-ben szereplő Soroksárnál folytatja pályafutását Erdélyi László. A 25 éves játékos közös megegyezéssel szerződést bontott a szintén másodosztályú ETO FC Győrrel.

NB II: megegyezés született Fejes János ügyében – hivatalos

Mint korábban beszámoltunk róla, a másodosztályú Ceglédi VSE labdarúgócsapatánál próbázó Fejes János úgy csomagolt össze és távozott klubjától, az NB III-as Jászberénytől, hogy az NB II-es klub még nem kereste meg a jászberényieket a balhátvéd átigazolásával kapcsolatban. Az ügy azóta megoldódott, a ceglédi vezetők megegyeztek a harmadik ligás egylettel.

NB II: összecsomagolt a védő, pedig még ajánlatot sem tettek érte

A labdarúgó NB III-ban szereplő Jászberény hivatalos honlapján jelezte, a másodosztályú Ceglédnél próbázó Fejes János összecsomagolt és távozott – igaz, az NB II-es klub még nem kereste meg a jászberényieket a balhátvéd átigazolásával kapcsolatban.

NB II: Jászberényből igazolhat balhátvédet a Cegléd

A Nemzeti Sport Online információi szerint a labdarúgó NB II-ben szereplő Ceglédi VSE szerződtetni akarja Fejes Jánost.

Női röpi Extraliga: a listavezető Vasas négy szettben nyert

A listavezető Vasas négy játszmában legyőzte a vendég Jászberényt a női röplabda Extraliga keddi játéknapján.

Női röpi Extraliga: a címvédő legyőzte a Vasast

A címvédő Békéscsaba három szettben nyert az éllovas Vasas Óbuda ellen vasárnap a női röplabda Extraligában.

NB III: ismét kikapott a Szentlőrinc; nem hibázott a Szolnoki MÁV

A Szolnoki MÁV, az ESMTK és a Jászberény is győzött a labdarúgó NB III 16. fordulójában a Keleti csoportban. A Közép-csoportban a listavezető Szentlőrinc hazai pályán kikapott a harmadik SZEOL-tól, míg a második Szeged nem hibázott. A Szentlőrinc előnye így már csak három pont. A Nyugati csoportban nyert az élen álló Ajka, mint ahogy a második Érd és a harmadik Komárom is.

Férfi kosár NB I: hazai pályán nyert a Jászberény

Hazai pályán 73–67-re legyőzte a Jászberény a TF-Budapestet a férfi kosárlabda NB I. 9. fordulójában. A hazaiaknak ez volt az ötödik győzelmük, míg az újonc vendégek továbbra is megnyert mérkőzés nélkül állnak a tabella alján.

Női röpi Extraliga: szetthátrányból nyert otthon a Békéscsaba

A címvédő Békéscsaba szetthátrányból győzte le otthon a Jászberényt a női röplabda Extraligában. A Vasas megerősítette vezető helyét a tabellán, négy játszmában jobbnak bizonyult a vendég nyíregyházi csapatnál.