WTCR: Michelisz nagy kihívásokra számít az idei szezonban

Csapaton belül és a teljes mezőnyt tekintve is nagy kihívásként tekint a túraautó-világkupa (WTCR) idei szezonjára Michelisz Norbert, a Hyundai magyar versenyzője, aki tavaly az összetett pontverseny negyedik helyén végzett.

WTCR: Michelisz jövőre is a Hyundainál versenyez – hivatalos

A túraautó-világkupa (WTCR) következő idényében is a Hyundai versenyzőjeként indul Michelisz Norbert – jelentették be a dél-koreaiak.

WTCR: Éreztem, kicsúszik az irányítás a kezeim közül – Michelisz

Szeret későn fékezni – ezt emeli ki elsőként Michelisz Norbert, amikor a vezetési stílusáról kérdezik. Két futam között – főleg a gyengébben sikerültek után – krimikkel és thrillerekkel kapcsolódik ki, s egyértelmű csalódásként élte meg a negyedik hellyel végződő WTCR-szezont. De ez csak pluszerőt és motivációt ad neki a folytatáshoz.

WTCR: hatan Tarquini ellen – jön a szezonzáró!

Az utolsó fordulójához érkezett a túraautó-világkupa (WTCR) 2018-as idénye, a szezonzáró előtt matematikailag még hét versenyzőnek van esélye a sorozat első bajnoki címének megnyerésére. Jó helyzetben van az összetettben élén álló Gabriele Tarquini, akinek előnye 39 pont, ám nem mehet biztosra, hiszen az utolsó versenyhétvégét Makaóban és annak kaotikus futamairól híres utcai pályáján rendezik. Bár Michelisz Norbert számára nem elérhetetlen a bajnoki trófea, a magyar pilótának hatalmas szerencsére és szinte tökéletes hétvégére lenne szüksége a diadalhoz.

WTCR: nagy balesettel indult, Shedden-győzelemmel ért véget a 3. futam

Akárcsak a második versenyen, a túraautó-világkupa (WTCR) vuhani zárófutamán is rajt-cél győzelem született – az első helyen ezúttal Gordon Shedden ért célba. A második Frédéric Vervisch lett, míg harmadikként Denis Dupont látta meg a kockás zászlót. Kétszer is pályára kellett küldeni a biztonsági autót a 3. versenyen, melyen Michelisz Norbertet ismét a 14. helyen intették le. Nagy Norbert a 16. lett, míg Szabó Zsolt számára az első körben véget ért a küzdelem, ugyanis ő is belekeveredett a mezőny végi rajtbalesetbe.

WTCR: Vernay simán nyert; Michelisz az utolsó helyen az első futamon

Jean-Karl Vernay remek rajtot vett, és simán győzött a túraautó-világkupa (WTCR) első versenyén, míg Pepe Oriola a második lett a Cuprával. Rajtuk kívül Gordon Shedden állhatott fel még a dobogóra, míg a fantasztikusan rajtoló Yann Ehrlacher a negyedik lett. Nem zártak jó futamot a magyar pilóták: Michelisz Norbert fel sem állt a rajtrácsra, majd több körös hátrányban lett az utolsó, miközben a Zengő Motorsport versenyzői, Nagy Norbert és Szabó Zsolt is inkább tesztelésre használta a biztonsági autós szakasszal is tarkított futamot.

WTCR: Vernay és Oriola az élen, Michelisz a mezőny végén Vuhanban

Jean-Karl Vernay szerezte meg a pole pozíciót a túraautó-világkupa (WTCR) vuhani állomásának első időmérőjén, melyet két alkalommal szakítottak meg piros zászlóval. Az Audi-versenyző mögött eközben Pepe Oriola zárt, akit Nathanaël Berthon, Denis Dupont és Gordon Shedden követett az első ötösben. Michelisz Norbert eközben a motorcseréje miatt tét nélkül körözhetett a kvalifikáción, hiszen annak következményeként a megszerzett pozíciójától függetlenül a mezőny végéről várhatja az első verseny rajtját.

WTCR: Vervisch az élen a 2. edzésen; ismét hátráltatják a Hyundait

Továbbra is szenvednek a túraautó-világkupa (WTCR) vuhani hétvégéjére 60 kg pluszsúllyal ellátott Hyundaiok. A gyártóval a legelőkelőbb helyeztést elérő Thed Björk is csak a 11. helyen zárt a második szabadedzésen. A tréning Frédéric Vervisch elsőségével ért véget, a második a nyitóedzés leggyorsabbja, Pepe Oriola lett, a harmadik pozícióban Gordon Shedden végzett. Michelisz Norbert csak a 17. lett, így talán a zandvoortihoz hasonló hétvége vár a Hyundaira.

WTCR: Oriola nyitott az élen a két óráig tartó első edzésen Vuhanban

Mindössze egy hét szünet után folytatódik a túraautó-világkupa (WTCR) 2018-as idénye. A helyszín ismét Kína, ám a ningpói pálya után Vuhan utcáit veszik birtokba Michelisz Norberték. A Hyundaiokat ismét jelentős pluszsúllyal sújtották, így nehéz hétvége vár rájuk, amit már az első szabadedzés is megmutatott. A nyitó tréninget Pepe Oriola zárta az élen Nathanaël Berthon és Gordon Shedden előtt.

WTCR: Micheliszt megbüntették, két pontot bukott

Öt másodperces időbüntetéssel sújtották Michelisz Norbertet, amiért a második ningpói WTCR-versenyen a 20-as kanyarban elhagyta a pályát a Nathanaël Berthon elleni csata során. A magyar pilóta így a 9.-ről visszacsúszott a 11. helyre, és elveszítette az ezen a futamon szerzett két pontját.

WTCR: Björk győzött, Michelisz sérült autóval az 5. lett

Thed Björk rajt-cél győzelmével ért véget a túraautó-világkupa (WTCR) ningpói hétvégéjének harmadik versenye. A zárófutamot félbe is kellett szakítani, ugyanis a pálya korrigálásra szolgált. A második Gabriele Tarquini lett, harmadik helyével először ünnepelhetett a dobogón Denis Dupont. Michelisz Norbert autója ismét nem működött tökéletesen, végül alig tudott célba érni, de így is ötödikként látta meg a kockás zászlót. Tarquini a második helyével visszaállt az összetett élére.

WTCR: Björk nyert, az összes magyar feladta az első ningpói versenyt

Sima rajt-cél győzelmet aratott Thed Björk a túraautó-világkupa (WTCR) első ningpói versenyén. A harmadik helyről induló Michelisz Norbert már a rajtnál bukott egy pozíciót, majd hamar kiállt a bokszba, és feladta a versenyt. Szintén nem értek célba a Zengő Motorsport versenyzői, Szabó Zsolt és Nagy Norbert. Björk mellé Esteban Guerierri és Frédéric Vervisch állhatott fel a dobogóra. Az összetettben továbbra is Gabriele Tarquini vezet.

WTCR: Björké a pole az első időmérőn; Michelisz a 3., míg Szabó a 7.

Az erős pénteki kezdés után Thed Björk szerezte meg a pole pozíciót a szombati időmérőn a túraautó-világkupa (WTCR) ningpói állomásán. A svéd versenyző azonban mindössze 0.053 másodperccel ment jobb kört a második helyen végző Frédéric Vervischnél, de a harmadik pozíciót megszerző Michelisz Norbert hátránya is minimális volt.

WTCR: Hyundai-dominancia – Björk, Tarquini és Michelisz az élen

Tizenegy hetes szünet után Thed Björk és Michelisz Norbert nyitott az élen a túraautó-világkupa (WTCR) ningpói állomásának első szabadedzésén, és a két hyundaios sorrendje a második tréningen is változatlan maradt egészen az utolsó pillanatokig. Ugyanis Michelisz csapattársa, Gabriele Tarquini a kockás zászló megjelenése után befejezett körével ugrott előre a második pozícióba, így három Hyundai végzett az élen. A Zengő Motorsport versenyzője, Szabó Zsolt a hetedik lett.

WTCR: sikerül-e legyőzni az 56 éves olaszt? – Ningpóban folytatódik a szezon

Már közel tizenegy hete annak, hogy legutóbb futamot rendeztek a túraautó-világkupában (WTCR). A szezon 60 százalékán túl vagyunk, a bajnoki címért zajló csata Ázsiában folytatódik – a hétvégén Ningpóban lesz az első kínai versenyhétvége. Az idény hetedik fordulója előtt átvesszük, hogy mi történt eddig, valamint azt is, hogy mi várható a továbbiakban.

WTCR: Michelisz a 18. lett a 2. edzésen, egy zengős is előtte

A hollandiai Zandvoort pályáján folytatódik a túraautó-világkupa (WTCR) idei sorozata, amelynek második szabadedzésén is jól működőnek tűnik az FIA elgondolása: az első három versenyhétvégét uraló Hyundai visszaszorítása igazán remekül sikerült, a márka négy autója a 16., a 18., a 19. és a 22. helyen zárta a második tréninget, Michelisz Norbert volt a második leggyorsabb közülük.

WTCR: sikeresen lassították a Hyundaiokat, Michelisz a 16.

Úgy tűnik, az FIA sikeresen visszaszorította a WTCR első három versenyhétvégéjét uraló Hyundait: a hollandiai Zandvoortban megrendezett első szabadedzésen a márka pilótái a 11., a 16., a 17. és a 19. helyet szerezték meg.

WTCR: Michelisz alatt megállt az autó, így is az első sorból indulhat

A második szabadedzés után a szombati időmérőn is előkerült a piros zászló Michelisz Norbert miatt. A Hyundai-jal versenyző magyar pilóta vesztét ismét technikai hiba okozta, ám így is sikerült az első rajtsorba kvalifikálnia magát, és a pole-ból induló Thed Björk mögül kezdheti meg az első futamot.

Arany középúton – Michelisz célja a végső győzelem a WTCR-ben

Háromfutamos versenyhétvégék, nyomás alatti döntéskényszer, improvizáció, versenyautók kilincs a kilincsen. Ezt ígéri az újonnan életre hívott túraautó világkupa-sorozat (WTCR), amelyben Michelisz Norbert célja a végső győzelem. Nem is lehet más…

WTCR: a hét végén rajtol az első idény – íme, a legfontosabb tudnivalók

Új sorozat indul útjára a hét végén a nemzetközi túraautó-versenyzésben. A WTCC és a TCR International Series összeolvadásából létrejött WTCR legelső versenyhétvégéjének kezdetére már csak négy napot kell várni. Íme, a legfontosabb információk a szezonnyitó marokkói hétvége előtt!