WTCR: a Hungaroringen kezdődik a 2020-as idény

Április végén a Hungaroringen rajtol el a túraautó-világkupa (WTCR) 2020-as idénye.

Ecclestone kezébe vette az irányítást, és az F1 elindult a profizmus útján

A sportágat a nyolcvanas években a turbómotorok robbanásszerű fejlődése, az üzleti lehetőségek kiaknázása és az egyre hatékonyabb biztonsági törekvések jellemezték. Magyarország is csatlakozott a Formula–1-hez. A Nemzeti Sport szombati, Hosszabbítás-mellékletében indított sorozatunk 4. része.

Szilveszter rali: kilenc ország csaknem 200 versenyzője a Hungaroringen

Kilenc ország 193 versenyzőpárosa nevezett a pénteken kezdődő és vasárnapig tartó Szilveszter ralira, melyet 21. alkalommal rendeznek meg a Hungaroringen és környékén.

Videó: Szeretnénk, ha a MotoGP visszatérne Magyarországra – Capirossi

Loris Capirossi karrierje meseszerűen indult, hiszen 1990-ben, mindjárt az első versenyévében világbajnok lett a Hondával a 125 köbcentis géposztályban. Ehhez kellett a hungaroringi győzelme is, amelyre a mai napig jól emlékszik. Erről is beszélt az NSO Tv-nek adott exkluzív interjújában, amelyben szóba került a MotoGP magyarországi visszatérésének lehetősége is.

WTCR: két új helyszín a 2020-as versenynaptárban

A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) csütörtöki közgyűlésén jóváhagyta a túraautó-világkupa (WTCR) 2020-as versenynaptárát. Az idény második versenyhétvégéjeként április végén érkezik a Hungaroringre a mezőny, amely két új helyszínre is ellátogat: Dél-Koreába és Spanyolországba.

Autósport: egy hétvégén lesz a WTCR és az ETRC Mogyoródon

Vérbeli motorsport ünnepre készül a Hungaroring április utolsó hétvégéjén: a magyar szurkolók ugyanazon a hétvégén láthatják versenykörülmények között Michelisz Norbertet és Kiss Norbertet. Mivel egyikük sem vált sorozatot, ez azt jelenti, hogy április 24-26-án a mogyoródi Formula–1-es pályán egyszerre rendeznek WTCR és ETRC-futamot!

F1: elégedett a nemzetközi szövetség a Magyar Nagydíjjal

Oláh Gyárfás, a Magyar Nemzeti Autósport-szövetség (MNASZ) elnöke arról számolt be az MTI-nek, hogy a nemzetközi szövetség (FIA) szakemberei elégedetten és pozitívan értékelték a vasárnap véget ért 34. Formula–1-es Magyar Nagydíjat.

F1: további fejlesztések várhatóak a Hungaroringen

További fejlesztések várhatóak a Hungaroringen – mondta vasárnap Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Formula–1-es Magyar Nagydíj helyszínén.

F2: Schumacher győzött a második hungaroringi versenyen

Mick Schumacher nyert a Formula–2 magyar versenyhétvégéjének vasárnapi futamán, mögötte Macusita Nobuharu és Sérgio Sette Camara szelte át a célvonalat a Hungaroringen.

F1: Verstappen beszólt a Renault-nak; Vettel a hőségben bízik

Max Verstappen szerezte meg a pole pozíciót a Magyar Nagydíj időmérőjén, így F1-es pályafutása során első alkalommal rajtolhat vasárnap az élről. A holland azonban nem foglalkozott különösebben a rekordokkal, miközben többnyire szűkszavú volt a hivatalos sajtótájékoztatón. A Mercedes versenyzői arról beszéltek, jó pozícióban vannak ahhoz, hogy összedolgozzanak a futamon, Lewis Hamilton pedig azt is elárulta, még nincs százszázalékos állapotban és formában.

F2: Latifi nyert; Schumacher a 8. lett, övé a vasárnapi pole

A harmadik pozícióból rajtoló Nicholas Latifi aratott győzelmet a Formula–2 magyar versenyhétvégéjének első futamán a Hungaroringen. Az F1-es Williams tesztpilótája mögött Nyck de Vries és Jack Aitken végzett, míg Mick Schumacher a nyolcadik helyen zárt, ezzel vasárnap a sprintversenyen ő indul az élről.

F1: így jutott ki Romániából Amerikába az F1-es csapatfőnök

Otmar Szafnauer, a Racing Point Romániában született csapatfőnöke a Ceausescu-éra sötét éveiben töltötte gyerekkorát a magyar határ melletti Szemlakon. Édesapját bebörtönözték, de Nixon elnöknek hála Amerikába költözhettek, ahol megtalálta a számítását.

F1: a Ferrari és a Red Bull is támogatná a 22 futamos idényt

A Ferrari és a Red Bull is támogatná, hogy a következő Formula–1-es idény 22 futamból álljon, de egyelőre mindkét csapat vezetőjének vannak fenntartásai a versenynaptár bővítésével szemben.

F1: Nem kell nyernem ahhoz, hogy rendben legyen az önbizalmam – Verstappen

Májusi bemutatója és civil látogatása után Max Verstappen, a Red Bull F1-es klasszisa örül, hogy ismét hazánkban lehet. A múlt heti futam győztesét a sportra gyakorolt hatásáról, a fővárosról és kedvencéről, a PSV-ről is faggattuk.

F1: komoly dolgokról beszélgettünk Hülkenberggel, majd megjelent Ricciardo...

A Renault-nak nem túl boldog pillanatokat hozó Német Nagydíj után sem veszítette el humorérzékét a francia csapat két pilótája. Daniel Ricciardóról nem is feltételeztük, hogy ez vele bármikor is megesne, de az talán némileg meglepő, hogy Nico Hülkenberg mennyire partnere volt a poénkodásban az NSO Tv-nek adott interjúja alatt.

Máshol csökken, nálunk tíz-tizenöt százalékkal nő az F1-es nézőszám

Immár 34. alkalommal látja vendégül a Hungaroring a világ legjobb autóversenyzőit – a jövő hétvégén újra hazánkba látogat a száguldó cirkusz. A Magyar Nagydíj rendezési hátteréről, a kiegészítő programokról, az újításokról és a várható nézőszámról is kérdeztük Gyulay Zsolt elnök-vezérigazgatót.

Hungaroring Classic: megvolt a hangolás, kezdődjön a tánc!

A motorok érces, szívdobogtató duruzsolásával hangolódott a mezőny a parádésnak ígérkező hétvégére a Hungaroring Classicon.

Autósport: szépségversenyt rendeznek klasszikus autóknak

Szépségverseny jó karban lévő „öreglányoknak” vagy inkább „csinos idős hölgyeknek”. A július 12. és 14. között esedékes Hungaroring Classic keretében – amelyen a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek versenyautói száguldanak az aszfalton – a két évvel ezelőtti esemény sikerén felbuzdulva az idén is megrendezik a veteránautó-szépségversenyt.