Férfi kézi Eb: A legfontosabb pillanatokban erőn felül teljesítettünk – reakciók a döntő után

A spanyol kézilabda-válogatott 22–20-ra legyőzte Horvátországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság döntőjében vasárnap. A spanyolok ezzel a győzelemmel kijutottak a tokiói olimpiára, a horvátok készülhetnek a selejtezőre. Íme, így értékeltek a főszereplők a finálé után!

Férfi vízi Eb: mínusz négyről lett Montenegróé a bronzmeccs

Montenegró 8–4-es hátrányból felállva 10–9-re legyőzte Horvátországot a budapesti vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának bronzmérkőzésén, így 2016 után ismét érmet nyert a kontinensbajnokságon.

Férfi kézi Eb: a spanyoloké lett a végső győzelem!

Spanyolország nyerte meg a férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a döntőben 22–20-ra legyőzte Horvátországot.

Férfi kézi Eb: a horvátok kétszeri hosszabbításban nyertek, a spanyolokkal döntőznek

Horvátország kétszeri hosszabbítás után 29–28-ra megverte a világbajnoki ezüstérmes Norvégiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében, Stockholmban, ezzel bejutott a vasárnapi fináléba. A másik ágon Spanyolország két góllal, 34–32-re legyőzte Szlovéniát, így sorozatban a harmadik kontinensbajnoki döntőjére készülhet.

Férfi vízi Eb: Spanyolország jutott be elsőként a döntőbe

Spanyolország 9–8-ra legyőzte Horvátországot a Budapesten zajló férfi vízilabda Európa-bajnokság első elődöntőjében péntek kora este, ezzel bejutott a fináléba.

Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, minden esélyünk elszállt az olimpiai selejtezőre

A címvédő spanyol válogatott döntetlent játszott az eddig hozzá hasonlóan hibátlan horvát együttessel az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének utolsó fordulójában. A másik csoportban Norvégia a szlovénokat is legyőzte, így továbbra is hibátlan. A pénteki stockholmi elődöntőben spanyol–szlovén és norvég–horvát meccset rendeznek.

Férfi vízi Eb: a horvátok simán megverték a görögöket

Utolsóként Horvátország jutott be a legjobb négy közé a Duna Arénában zajló férfi vízilabda Európa-bajnokságon, miután a negyeddöntőben 14–10-re legyőzte a görög válogatottat.

Férfi kézi Eb: elődöntőbe jutásukat ünneplik a horvátok

A németek elleni bravúros győzelmük mellett az elődöntőbe jutásukat is ünnepelték szombat este a horvát válogatott tagjai és edzői az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokságon.

Férfi kézi Eb: Sego a legjobbkor védett, a horvátok megverték a németeket

A világbajnoki címvédő Spanyolország a szünetben még csak egy góllal vezetett, végül 30–26-os győzelmet aratott a társházigazda Ausztria felett, Horvátország drámai csatában múlta felül a németeket (25–24), ezzel biztossá tette a helyét az elődöntőben, míg Fehéroroszország 28–25-re verte meg Csehországot a férfi kézilabda Európa-bajnokság 1-es számú középdöntős csoportjának második fordulójában szombaton.

Női vízi Eb: 34 orosz gól, kiütéses siker a csoportunkban

A világbajnoki ezüstérmes spanyol válogatott könnyedén nyert a németek ellen a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának pénteki negyedik fordulójában.

Férfi kézi Eb: spanyol, horvát és német győzelem Bécsben

Érvényesült a papírforma a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első játéknapján: a címvédő Spanyolország 31–25-re legyőzte Csehországot, Horvátország 27–23-ra verte a társházigazda Ausztriát, Németország szintén simán múlta felül Fehéroroszországot (31–23), azaz mindhárom csütörtöki meccsen olyan eredmény született, ami kedvező a magyar válogatott olimpiai selejtezős részvétele szempontjából.

Női vízi Eb: megszerezte első győzelmét a horvát válogatott

A horvát válogatott megszerezte első győzelmét a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának magyar érdekeltségű csoportjában: az eddig két vereséggel álló csapat szerdán egy góllal verte meg a továbbra is pont nélküli szerb együttest. A másik csoportban a címvédő holland válogatott 10–4-re múlta felül az olaszokat, így még mindig hibátlan.

Női vízi Eb: magabiztos orosz siker a magyarok csoportjában

Izrael 19 gólos legyőzése után hétfőn sem spórolt a gólokkal Hollandia. A női vízilabda Európa-bajnoki címvédője ezúttal Németország válogatottján gázolt keresztül, 23–3-ra győzte le a németeket a Duna Arénában zajló olimpiai kvalifikációs torna második napján. Görögország a horvátokat ütötte ki a „magyaros” A-csoportban, míg Oroszország nem kegyelmezett Szerbiának.

Barcelona: Rakitic 2020-ban elköszön a horvát válogatottól

A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság után lemond a válogatottságról az FC Barcelona horvát középpályása, Ivan Rakitic.

NK Osijek: Időközben Eszék-szurkoló is lettem – Orbán Viktor

Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor a szerda esti órákban látogatást tett a horvátországi Eszéken, az NK Osijeknél, ahol Ivan Mestroviccsal, az eszéki egyesület elnökével, egyben társtulajdonosával is találkozott – írja vezető hírében a jelenleg a horvát bajnokság harmadik helyén álló NK Osijek hivatalos honlapja. A találkozón jelen voltak a csapat játékosai, a szakmai stáb, valamint a klub másodosztályban szereplő második csapatának labdarúgói is. Orbán Viktor elégedetten beszélt arról, amit a klubnál tapasztalt.

Felkészülés: látványos gólok és brazil győzelem Abu-Dzabiban

A brazil labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen 3–0-ra legyőzte Dél-Koreát Abu-Dzabiban. A dél-amerikaiak látványos gólokkal intézték el ázsiai ellenfelüket, és így tett Venezuela is Japánnal.

Eb 2020, E-csoport: nyert Horvátország, és kijutott az Eb-re

Hiába vezetett egy félidő után Szlovákia, végül 3–1-es vereséget szenvedett Rijekában Horvátországtól. A 2018-as világbajnokság ezüstérmese ezzel biztosította helyét a jövő évi Európa-bajnokság 24 csapatos mezőnyében. Vlasic és Petkovic második félidei találata után Mak második sárga lapja és kiállítása pecsételte meg a vendégek sorsát, végül Perisic adta meg a kegyelemdöfést az E-csoport mérkőzésén.

Szlovákia ráijesztett Horvátországra, de Modricék fordítottak, és csoportelsők

Eb 2020: Rakitic nem játszhat a horvátoknál Szlovákia ellen

Friss hír a horvát labdarúgó-válogatott háza tájáról a Szlovákia elleni Európa-bajnoki selejtező előtt: Ivan Rakitic, az FC Barcelona sztárja Achilles-ín-sérülés miatt nem léphet pályára a szombati, rijekai találkozón.

Videó: mindenki ünnepelt, így kaptak ki – elképesztő fantomgól

Láttunk már egy-két elképesztő fantomgólt, de most, a horvát élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban, a Hajduk Split–Slaven Koprivnica találkozón látott őrület valószínűleg mindent visz!