Kádár Tamás csapata és a Lazio is kiesett az Európa-ligából

A labdarúgó Európa-liga csoportkörének 6. fordulójában Kádár Tamás csapata, a Dinamo Kijev hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a három magyar játékost (Kecskés Ákos, Vécsei Bálint, Holender Filip) foglalkoztató Luganóval, így a harmadik helyen zárt, s elbúcsúzott a sorozattól.

Légiósok: Nagy Ádám gólpasszt adott a Fulham otthonában

Nagy Ádám gólpasszt adott csapata, a Bristol City 2–1-es sikere során a Championship 20. fordulójában. A magyar válogatott játékos kezdőként 86 percet játszott a Fulham otthonában, és a második vendéggólt készítette elő. A hét bajnoki alatt egy gól és egy gólpassz már a mutatója az angol másodosztályú csapatnál.

Válogatott: elbír 60 gyerekkel 3 válogatott labdarúgó? – videó

Vajon mire megy a magyar labdarúgó-válogatott három húzóembere, Kleinheisler László, Sallai Roland és Holender Filip hatvan kis focista ellen? Az MLSZ nem akármilyen mérkőzést hozott össze. Nézzük, melyik csapat bizonyult a jobbnak!

Jótékonyság: Holender is segít a súlyos betegséggel küzdő ikerpáron

A kispestiek ismét összefogtak. A Honvéd szurkolói tavaly szeptemberben jótékonysági futást szerveztek a vesedaganatos betegséggel küzdő ikerpár, Anita és Zoé megsegítésére, s nemrég újabb akcióba kezdtek: feltett szándékuk, hogy egymillió forintot összegyűjtve támogassák a gyermekeit egyedül nevelő édesanyát.

El: a Sevilla, a Basel és a Celtic továbbment, ikszeltek a „magyaros” csapatok

A labdarúgó Európa-liga legjobb 32 csapata közé jutott a Sevilla és az FC Basel. A spanyol rekordgyőztes 5–2-re nyert a 4. fordulóban a Dudelange otthonában, a svájci csapat odahaza is megverte a Getefét. A Celtic is készülhet a következő körre, mivel a 95. percben szerzett góllal 2–1-re nyert a Lazio vendégeként.

Svájc: edzőt váltott a három magyar játékost foglalkoztató Lugano

A svájci labdarúgó-bajnokságban szereplő és három magyar játékost is foglalkoztató Lugano menesztette Fabio Celestini vezetőedzőt, helyére pedig Maurizio Jacobaccit nevezte ki.

El: Kádár nélkül ikszelt a Dinamo hazai pályán

Az Európa-liga csoportkörének harmadik fordulójában a B-csoportban a Dinamo Kijev a sérült Kádár Tamás nélkül ikszelt a dán FC Köbenhavnt fogadva. A csoport másik meccsén a Luganóban csak Holender Filip kapott lehetőséget a magyarok közül, a csapat 2–1-re kikapott Malmőben.

El: nem bírtak egymással a „magyaros” klubok; Chicharito döntött

Gól nélküli döntetlent játszott egymással a Lugano és a Dinamo Kijev a labdarúgó Európa-liga B-csoportjának 2. fordulójában.

El: Kádárék nyertek, a Lugano a magyarjaival kapott ki

Elrajtolt az Európa-liga 2019–2020-as idényének csoportköre. A B-csoportban egyből két, magyar érdekeltségű összecsapást is rendeztek. A Dinamo Kijev legyőzte a Malmőt, a Lugano idegenben a kapott ki a Köbenhavntól.

Válogatott: Nem volt olyan szúró fájdalom – Lovrencsics Gergő

Marco Rossinak már a 30. percben kényszerű cserét kellett végrehajtania a magyar labdarúgó-válogatott szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőjén. Lovrencsics Gergő jelezte a kispadnak, hogy nem tudja folytatni a (2–1-re elvesztett) találkozót. A védő bicegve érkezett meg a meccs után az interjúfolyosóra, s bár minden lépésnél fáj a lába, elmondta, nem érez olyan szúró fájdalmat, ami nagyobb aggodalomra adhatna okot. Persze pontos diagnózist csak az MR-vizsgálat ad.

Válogatott: 11-esből fordították meg a meccset a montenegróiak – videó

Sztefan Mugosa tizenegyesből lőtt góljával megfordította, így megnyerte a mérkőzést a montenegrói labdarúgó-válogatott Magyarország ellen. A végeredmény tehát 2–1, a mérkőzés összefoglalóját ITT tudja elolvasni.

Válogatott: Holendernek 96 mp is elég volt a gólhoz – videó

Holender Filip góljával már a 2. percben megszerezte a vezetést a magyar labdarúgó-válogatott a Montenegró ellen felkészülési mérkőzésen. A svájci élvonalban légióskodó támadó első gólját szerezte a nemzeti csapatban.

Rossz főpróba, remek előadás? A szlovákok ellen sokkal több kell!

A magyar labdarúgó-válogatott Montenegróban tartotta főpróbáját a jövő heti, Szlovákia elleni labdarúgó Európa-bajnoki selejtező előtt, és a tartalékosan 2–1-es vereséget szenvedett.

Légiósok: kétgólos előny sem volt elég Kádáréknak

Sorozatban a harmadik bajnoki mérkőzésén sem tudott nyerni a Dinamo Kijev: Kádár Tamás csapata 2–2-es döntetlent játszott a Zorja vendégeként az ukrán labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Légiósok: Holender-dupla, Nagy Dominik és Novothny is betalált

Három magyar futballista is gólt szerzett vasárnap légiósaink közül. Más kérdés, hogy a Lugano Holender Filip duplája ellenére is kikapott Svájcban, Novothny Soma gólja pedig csak egy pontot ért a dél-koreai másodosztályban. Nagy Dominik a gólja mellett győzelemnek is örülhetett a lengyel Legia Warszawában.

Légiósok: Bukta betalált; Holender megszerezte első góljait

Nagyszerű pénteket zártak külföldön játszó futballistáink: a Lugano 5–0-s győzelemmel jutott tovább a Svájci Kupában – Holender Filip két góllal vette ki a részét a sikerből –, míg az osztrák másodosztályban a Liefering 3–2-re felülmúlta a Hornt, többek között Bukta Csaba találatának köszönhetően.

Légiósok: Szoboszlaiék sima győzelemmel folytatták

Szoboszlai Dominik csapata, a Red Bull Salzburg hazai pályán 4–1-re legyőzte a Mattersburgot az osztrák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2. fordulójának vasárnapi játéknapján, így két mérkőzés után is százszázalékos.

Légiósok: Holender első tétmeccsén Vécsei gólt szerzett – videó

A Lugano három magyar labdarúgóval a soraiban 4–0-s győzelemmel rajtolt a svájci élvonalban. A végeredményt a csereként beálló Vécsei Bálint alakította ki.

Felkészülés: Holender debütált, gólhelyzetig jutott az Inter ellen

Az olasz labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Internazionale 2–1-re legyőzte a svájci Luganót, melynek kezdőjében szerepet kapott Vécsei Bálint és Kecskés Ákos, a kispadon pedig ott volt az előző NB I-es idény gólkirálya, Holender Filip is.