Kajak-kenu: Hesz Mihály 1968-as olimpiai aranyának titka

A kajak-kenu legjobbjai hét számban versenyeztek az 1968-as olimpián, s a magyarok hatban érmet nyertek. Olimpiai bajnok lett Hesz Mihály (K–1 1000 m) és Tatai Tibor (C–1 1000 m), ezüstérmes Wichmann Tamás és Petrikovics Gyula (C–2 1000 m), Giczy Csaba és Tímár István (K–2 1000 m), Pfeffer Anna és Rozsnyói Katalin (K–2 500 m), bronzérmes Giczy Csaba, Szöllősi Imre, Tímár István és Csizmadia István (K–4 1000 m).

Elismerés: Hesz Mihály kapta a Ferencváros Sportjáért díjat

Hesz Mihály olimpiai, világ- és Európa-bajnok kajakozó kapta idén a Ferencváros Sportjáért díjat.

Kajak-kenu: Kőbán Rita edzőként készül visszatérni

Az elmúlt években ritkán látott vendég volt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség rendezvényein Kőbán Rita. A kétszeres olimpiai bajnoknő szinte minden idejét lefoglalta a ló sport, állatokat tartott, versenyeztetett, ezért nem volt ideje a kajakozással foglalkozni, idén azonban tiszteletét tette a szövetség hagyományos jubileumi vacsoráján, ahol sportágba való visszatérésére is célzást tett.