Hertha: koronavírusos az Arsenaltól szerzett játékos

A Hertha BSC labdarúgócsapata a hivatalos honlapján tudatta, hogy koronavírusos az Arsenaltól igazolt Mattéo Guendouzi.

Hertha: az Arsenaltól igazoltak védekező középpályást – hivatalos

A Hertha BSC hivatalos honlapján jelentette be, hogy egy évre kölcsönvette az Arsenal középpályását, Mattéo Guendouzit.

Bundesliga: hihetetlen csatában nyert a Bayern a Hertha ellen

Hihetetlen mérkőzésen, a négygólos Robert Lewandowski vezérletével nyert a Bayern a Bundesliga 3. fordulójában a Hertha ellen hazai pályán. A berliniek kétszer is felálltak a padlóról, de mégsem nyerhettek, mert a lengyel csatár ellenállhatatlan volt (4–3).

Ha Lewandowski beindul, a döntetlenre sem elég három gól a Bayern ellen

Bundesliga: nem lehetnek nézők a Bayern meccsén

A szombati Werder Bremen–Arminia Bielefeld és a vasárnapi Bayern München–Hertha BSC mérkőzést is nézők nélkül rendezik meg a német labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában.

Játékossors: Dárdai Pál távozása óta nem megy a középpályásnak

Ondrej Duda 2016 nyarán került a Herthához, ám amióta Dárdai Pál távozott a német klubtól, visszaesett a teljesítménye, amely következtében előbb kölcsön-, majd végleg eladták.

BUNDESLIGA 2020–2021 – SORSOLÁS, EREDMÉNYEK, TABELLA

2020. szeptember 18. és 2021. május 22. között rendezik meg a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 58. idényét. A mezőnyt tizennyolc csapat alkotja, a bajnoki címvédő a Bayern München, a Bundesliga 2-ből az Arminia Bielefeld és a Vfb Stuttgart jutott fel. Az első négy helyezett a Bajnokok Ligája főtáblájára kerül, míg az ötödik helyezett – akárcsak az német Kupa győztese – az Európa-liga csoportkörébe. Az utolsó két helyezett kiesik, a 16. helyezett osztályzót vív a másodosztály harmadik helyezettjével. A német bajnokság mérkőzései idehaza a Sport Tv csatornáin láthatók.

Német Kupa: Szalai Ádám beállt, majd gólt szerzett – videó

A Mainz 5–1-re legyőzte a negyedosztályú TSV Havelsét a labdarúgó Német Kupa 1. fordulójában – Szalai Ádám szerezte csapata második találatát. Nagy meglepetésre kiesett viszont a Hertha: a berliniek kilencgólos drámában búcsúztak a Bundesliga 2-es Eintracht Braunschweig ellen.

NL: a Herthánál kiakadtak a lengyel szövetségre Piatek miatt

Michael Preetz, a Hertha BSC labdarúgócsapatának igazgatója élesen kritizálta a lengyel szövetséget (PZPN) amiatt, hogy Krzysztof Piatek elutazott a nemzeti csapattal Bosznia-Hercegovinába.

Bundesliga: Ibisevic csaknem ingyen futballozik a Schalkéban

Nem kér fizetést új klubjától, a Schalkétől Vedad Ibisevic, a német élvonalbeli csapat frissen szerződtetett labdarúgója.

Bundesliga: a Schalkénál folytatja a Hertha támadója

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Schalkénál folytatja a pályafutását Vedad Ibisevic.

A Hertha két csatára 75 millió euróért távozhat

A koronavírus és a gazdasági világválság árnyékában sem szünetel az átigazolási időszak, s mint 2008 óta mindig, ezúttal is megkíséreljük ráncba szedni a topligák jöttek-mentekjeit. Az ötödik kört szokásainknak megfelelően Angliában kezdtük, Olaszországban, Bergamóban folytattuk, hogy elérkezzünk lassan a Bundesligába, mégpedig Berlin nagyobbik klubjához.

Felkészülés: Sallai csapata nyert, Szalaiék kikaptak

A Freiburg labdarúgócsapata győzött, a Mainz viszont kikapott szombaton, felkészülési mérkőzésen.

Ajax: leállt a defibrillátor, Blind összeesett a pályán

A Hertha BSC ellen játszott keddi felkészülési mérkőzésen egy pillanatra leállt a beültetett defibrillátora Daley Blindnek, az Ajax holland válogatott labdarúgójának.

Légiósok: Dárdai Palkó győztes gólt szerzett a városi derbin

Dárdai Palkó győztes gólt szerzett vasárnap a Hertha második csapatában a Berliner FC Dynamo ellen a német negyedosztályú labdarúgó-bajnokságban.

Hertha: Már nagyon várom! – Dárdai Mártont méltatja a klub

Dinamikusan fejlődik, gyorsan halad a ranglétrán – többek között így jellemzi a Hertha BSC hivatalos portáljának szerzője Dárdai Mártont a fiatal labdarúgóról a klubhonlapon minap megjelent cikkében.

Németország: ifjabb Dárdai Pál góllal kezdte az új idényt

Ifjabb Dárdai Pál góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Hertha II 3–1-re legyőzze vendégét, a címvédő Lokomotive Leipziget a német negyedosztályú labdarúgó-bajnokság Északkeleti csoportjának szombati nyitányán.

Gulácsié a legtöbb perc, Eppelé a legtöbb gól, Szoboszlaié a legtöbb gólpassz

A Nemzeti Sport Online a (lassan) hátunk mögött hagyott futballidényben is kiemelten követte a külföldön futballozó magyar játékosok mérkőzéseit, eredményeit. Most különböző táblázatok segítségével összegezzük több mint ötven légiósunk teljesítményét. Az talán nem meglepő, hogy Szoboszlai Dominik több mutatóban is kiemelkedő éven van túl, ám Eppel Mártonnak, Kecskés Ákosnak, Vida Kristophernek, no meg a Bajnokok Ligája negyeddöntőjére készülő Gulácsi Péternek sincs oka a panaszra. Az már inkább meghökkentő lehet, hogy a pályára is lépő magyar kapus lassan olyan ritka lesz külföldön, mint a fehér holló, ugyanakkor a támadók közül egyre többen kapnak bizonyítási lehetőséget.

Hertha: egy különleges Dárdai-mez, amelyre Dárdai Pál sem emlékszik

Ritkaságról, sőt lehet, hogy egyedi darabról számolt be a német élvonalbeli Hertha BSC a hivatalos honlapján: a csapat szurkolója, Dirk Johl mezgyűjteményének egyik legértékesebb darabja egy Dárdai Pál nevével ellátott felső. Igen ám, de a rajta lévő mezszám még a berliniek klublegendájának sem rémlik…

Hertha: „Bemegyek dolgozni” – letelt Dárdai Pál pihenőéve

Az egyéves pihenő után munkába álló Dárdai Pál az egyik legszebb vakációjáról, a házmesteri feladatáról és a labdák felfújásáról is beszélt a Nemzeti Sportnak adott interjújában.