Anglia: „Itt az ideje, hogy Harry Kane pihenjen”

Más alapjátékosok mellett Harry Kane sem lép pályára az angol labdarúgó-válogatottban kedd este, a Svájc elleni felkészülési mérkőzésen.

BL: Klopp nem ilyen csoportra vágyott; ezért hiányzott CR a gáláról

Mint arról beszámoltunk, csütörtökön Monte-Carlóban kisorsolták a Bajnokok Ligája 2018–2019-es szezonjának csoportbeosztását. A sorolás utáni reakciókból szemezgettünk.

PL: 0–3? Nekem 3 bajnoki címem van, a többi 19 edzőnek összesen 2 – Mourinho

José Mourinho edzői pályafutása legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el a hétfői Manchester United–Tottenham Hotspur (0–3) rangadón, az MU pedig egyre több krízisjelet mutat. A mérkőzés után hosszasan nyilatkozó portugál szakvezető igen sokat dicsérte játékosait, (ön)kritikát nem gyakorolt.

PL: a Spurs háromgólos győzelmet aratott az MU felett

Az angol labdarúgó Premier League 3. fordulójának hétfői rangadóján a Tottenham Harry Kane fejesével és Lucas Moura duplájával 3–0-ra győzött az Old Traffordon a Manchester United ellen. A Spurs még százszázalékos, José Mourinho csapata viszont az első három mérkőzéséből kettőt elveszített.

Mourinho tovább boronghat: a Spurs óriási pofont adott az MU-nak

Az angol labdarúgó Premier League 3. fordulójának hétfői rangadóján a Tottenham Harry Kane fejesével és Lucas Moura duplájával 3–0-ra győzött az Old Traffordon a Manchester United ellen. A Spurs még százszázalékos, José Mourinho csapata viszont az első három mérkőzéséből kettőt is elveszített.

Real: a szurkolók szerint ő lenne megfelelő utóda CR-nek

A madridi Marca megszavaztatta olvasóit azzal kapcsolatban, hogy kit látnának szívesen a nyáron a Juventushoz távozó Cristiano Ronaldo utódaként a Real Madridban. A legtöbben a Tottenham csatárára, a világbajnokság gólkirályára, Harry Kane-re voksoltak.

FIFA: három világbajnok jelölt az Év játékosa-díjra

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) kihirdette 10 fős listáját az Év legjobb férfi, valamint az Év legjobb női játékosa díjra.

Vb 2018: Tudjátok, hova mennék a legszívesebben... – E. Hazard

Eden Hazard nem elégszik meg azzal, hogy a belga válogatottal megszerezték a bronzérmet az angolok elleni 2–0-val az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon. Ígéri, hogy két év múlva, az Európa-bajnokságon még ennél is jobb eredményt érnek el. Harry Kane senkit sem tud hibáztatni. Reakciók.

Vb 2018: Kane-nek most nagyon fáj, Southgate nagyon büszke

Mint ismert, Horvátország története során először jutott be a labdarúgó-világbajnokság döntőjébe azzal, hogy hosszabbítás után 2–1-re legyőzte Angliát. A mérkőzés lefújása után közvetlenül a főszereplők egy része, így az angolok részéről a csapatkapitány és a szövetségi kapitány, Harry Kane és Gareth Southgate, a horvátoktól pedig a gólt és gólpasszt jegyző Ivan Perisic értékelte a történteket.

Vb 2018: Lovren szerint nem számít, mi történt a PL-ben

Dejan Lovren, az oroszországi világbajnokságon elődöntős horvát labdarúgó-válogatott védelmének oszlopa szerint a Harry Kane-nel való párharcát illetően nem mérvadók a Tottenham elleni bajnokik.

Vb 2018: a horvát kapitány Kane helyett Sterlingtől tart

Zlatko Dalic horvát szövetségi kapitány magabiztosan nyilatkozott az angolok elleni szerdai világbajnoki elődöntő előtt arról, hogy csapata megállítja Harry Kane-t, az angolok gólkirályjelölt csapatkapitányát. A szakember inkább Raheem Sterlingtől tart.

Vb 2018: 50 százalék esély, hogy Tottenham-játékos emeli először magasba a trófeát

Már csak négy csapat van talpon az oroszországi világbajnokságon, s az angolok elképesztőbbnél elképesztőbb statisztikával állnak elő.

„Határozottan hiszem, hogy az angolok megnyerhetik a vb-t” – véli a svéd kapitány

Az angol labdarúgó-válogatott Harry Maguire és Dele Alli fejes góljával 2–0-ra legyőzte Svédországot az oroszországi világbajnokság negyeddöntőjében, így 1966 és 1990 után harmadszor jutott be a legjobb négy közé. Janne Andersson svéd kapitány szerint nem kell mindig elromlania valaminek, van, hogy csupán jobb volt az ellenfél az adott napon. Harry Kane-ék büszkévé szeretnék tenni a hazájukat, a meccs legjobbjának megválasztott Jordan Pickford pedig az összetartást hangsúlyozta a találkozót követően.

Impotens angol támadójáték, egy Beckham nagyon hiányzik

Vb-elemzéseink sorát ezúttal az újkori, a beadásokban erős szélsők nélküli angol futball kivesézésével folytatjuk. A Kolumbia elleni nyolcaddöntőben végig olyan érzésünk volt, hogy Anglia éppen legnagyobb fegyverét, Harry Kane-t nem tudja megfelelően kihasználni amiatt, hogy nincsenek meg a megfelelő emberek a csapatban az ő kiszolgálásához és az angol taktika sem az ő igazi erényeire játszik rá.

Vb 2018: A játékvezető az angolokat favorizálta, kitalált nekik egy 11-est – Maradona

Diego Maradona nem fogta vissza magát az Anglia–Kolumbia mérkőzéssel kapcsolatban: szerinte a dél-amerikaiak monumentális rablás áldozatai lettek. Az argentin legenda szerint teljesen egyértelmű, hogy „Mark Geiger játékvezető az európai csapatot favorizálta, ezért kitalált neki egy tizenegyest” – utalt arra, hogy az 57. percben az angoloknak büntetőt ítélt, amelyből Harry Kane meg is szerezte a vezetést.

Vb 2018: Anglia 11-esekkel legyőzte Kolumbiát

Anglia 1–1-re végződő 120 percet követően, tizenegyespárbajban (4–3) legyőzte Kolumbiát az oroszországi labdarúgó-világbajnokság kedd esti nyolcaddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. Harry Kane büntetőből szerzett találatát Yerry Mina a rendes játékidő ráadásában, a 93. percben válaszolta meg, következett a hosszabbítás, majd újabb gólok híján a tizenegyesek. A szétlövés harmadik sorozatában az angol Jordan Henderson hibázott, de a következő két kolumbiai rúgó (Mateus Uribe, Carlos Bacca) is rontott – a britek részéről utolsóként sorra kerülő Eric Dier viszont nem. Angliával teljessé vált a negyeddöntő mezőnye.

Vb 2018: jó-e, hogy pihent Kane? Eljön az igazság pillanata

Angliában attól tartanak, hogy Harry Kane Belgium elleni pihentetése a csoportkör utolsó fordulójában megtörte a csatár lendületét – a csapatkapitány a pályán bizonyítaná ennek ellenkezőjét.

Ajánló: az úszás vagy a spinning tetszik jobban Kane-éknek?

A labdarúgó-világbajnokságon sem minden a futballról szól, az angol válogatott tagjai speciális edzésekkel is készülnek a nyolcaddöntőre – vajon az úszás, vagy a spinning tetszik-e jobban Harry Kane-éknek?

Vb 2018: Kane, Ronaldo, Lukaku – csoportkörös álomcsapatok

Csütörtök este befejeződött a 2018-as labdarúgó-világbajnokság csoportköre, így kialakult a legjobb 16 mezőnye. Az egyenes kieséses szakasz szombati kezdete előtt összeállítottuk a saját magunk, illetve összeszedtük több nagy online portál csoportkörös álomcsapatát. A csapatokkal természetesen lehet (sőt, kell is) vitatkozni, a kommentek között várjuk az önök legjobbnak vélt tizenegyét is!

Vb 2018: csapattársa szerint vicces, hogy meglepőnek tartják Kane formáját

Nem érti Eric Dier, az angol labdarúgó-válogatott játékosa, miért lepődnek meg sokan Harry Kane eddigi szereplsén az oroszországi világbajnokságon. A védő szerint ugyanis csapattársa egy ideje már igencsak kiegyensúlyozottan teljesít, és biztos abban, hogy még ennél is többre képes.